لیزر جوان سازی- مهمترین گفته ها و ناگفته ها – معایب و مزایا

0

محتوای صفحه (قابل کلیک)

لیزر جوانسازی 

لایه برداری یا لیزر جوانسازی از پوست یک روش آرایشی محبوب است که می تواند به جوان سازی پوست و کاهش اثرات خورشید، پیری و برخی از اختلالات پوستی صورت کمک کند. درمان ها امن، موثر و راحت امروزه موجود هستند. همچنین هزینه لیزر زیبایی لیزر پوست در مقایسه با بسیاری از گزینه های دیگر کم است. بهتر است در مورد چگونگی جوان سازی پوست  با لیزر یا لیزر جوانسازی که اغلب با این عنوان  نامیده می شود بیشتر بدانید، لایه های بیرونی آسیب دیده پوست را از بین می برد و باعث تولید کلاژن و سلول های پوستی جدید در لایه های زیرین می شود و باعث ایجاد پوست سالم، جوان و سالم تر می شود.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - لیزر جوان سازی-  مهمترین گفته ها و ناگفته ها - معایب و مزایا پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - لیزر جوان سازی-  مهمترین گفته ها و ناگفته ها - معایب و مزایا پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - لیزر جوان سازی-  مهمترین گفته ها و ناگفته ها - معایب و مزایا نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

لیزر جوانسازی پوست چیست ؟

لایه بردار پوست با  لیزر جوانسازی  زیبایی یک روش برای کاهش ظاهر نواقص بر روی سطح پوست است. در طی روش لایه برداری پوست با لیزر، لیزر برای حل کردن لایه های مولکولی لایه های پوستی آسیب دیده توسط لایه ها تا زمانی که یک ظاهر پوستی نرم تر و ظریف تر به دست می آید مورد استفاده قرار می گیرد. این روش همچنین می تواند به عنوان لیزرجوان سازی پوست  به دلیل مزایای ضد پیری و یا پوست لیزری به دلیل لایه های آسیب دیده پوستی از بین رفته  است نیز باشد.

چه کسانی مناسب انجام عمل لیزر جوانسازی هستند ؟

برای برخی از بیماران، روش لایه برداری پوست و  لیزر جوانسازی  یک کار عالی برای کاهش ظاهر خطوط و چروک ها، زخم ها و رنگ پوست نا منظم است. با این حال، بیماران با انواع خاص پوست، نوع پوست و شرایط پزشکی ممکن است خطر ابتلا به عوارض جانبی ناخوشایند راداشته باشند در واقع لایه برداری پوست ممکن است سبب افزایش ظاهر صورت بیمار شود. با یک متخصص پوست تماس بگیرید تا درست بدانید که آیا شما یک نامزد خوب برای درمان هستید.یا نه .

درمان ليزر پوستي يک روش مؤثر براي بيماران مبتلا به خطوط، چروک، پيگمانتاسيون نامناسب و يا زخم هاي صورتي ناشي از آکنه است که به درمان هاي سطح پایین و ملایم  پاسخ نمي دهد. کاندیدای ایده آل برای جابجایی پوست لیزر دارای پوست الاستیک، غیر روغنی است که به جزء از آسیب جزئی آسیب دیگری ندیده است. بهتر است لایه برداری پوست لیزر بر روی فردی که از نظر ملاحظات پزشکی آزاد است، از جمله داروهای تجویزی و شرایط بهداشتی موجود که ممکن است در طی مراحل یا دوره بهبودی منجر به ریسک غیر ضروری شود، انجام شود.

یک کاندیدای خوب، برای لیزر جوانسازی  فردی است که انتظارات واقع بینانه از نتایج روش لایه برداری پوست لیزر دارد. فردی که به دنبال لایه برداری پوست لیزر است، باید قبل از انجام از هر دو مزایا و محدودیت های این روشکاملا آگاه باشد.. افرادی که دارای تنه های سبک تر هستند نامزد مناسب برای این روش خاص نسبت به افرادی با تنهای پوست تیره تر هستند زیرا خطر عوارض غیر منتظره ای مانند تغییر رنگ دائمی پوست به صورت کمتری در آنهاوجود دارد.

چه کسانی کاندید خوبی برای لیزر جوانسازی نیستند ؟

افرادی که دارای نقایص جزئی هستند اغلب کاندید مناسب برای لایه برداری پوست نیستند. بسیاری از متخصصان لوازم آرایشی پزشکی به عنوان یک روش جراحی در نظر گرفته شده است. همانند هر عمل جراحی، عوارض جانبی روش های لایه برداری پوست لیزر، حداقل یک هفته و اغلب طولانی تر است. برای نواقص جزئی پوست، درمان های جایگزین مضر موجود است.

کسانی که دارای پوست بسیار تیره پوست هستند نیز ممکن است کاندید خوبی برای لایه برداری پوست نخواهند بود. در طول لایه برداری پوست لیزر، رنگدانه در سلول های هدفمند، نور لیزری بسیار پر انرژی را جذب می کند و حرارت زیادی را ایجاد می کند و موجب تخریب سلول می شود.استفاده بیش از حد از هر لیزر بی فایده است و یا توسط سلول های غیر سلول های پوست اطراف جذب می شود. در فردی که دارای پوست تیره است، رنگ پوست بیشتری تحت تاثیر لیزر است، بنابراین خطر بیشتری برای جذب لیزر اضافی جذب وجود دارد ، نه برای فردی که دارای پوست سبک تر است.

این جذب ناخواسته می تواند منجر به عوارض جانبی مانند تغییر رنگ پوست و حتی تاول زدن شود. یک لیزر لیزر فرکشنال یا لیزراربیوم کمی نسبت به درمان با لیزر CO2 خطر کمی از تغییر رنگ پوست را نشان می دهد. یک متخصص پوست با تجربه می تواند اقداماتی را برای کاهش خطر آسیب به سلول های اطراف انجام دهد؛ شما باید با یک متخصص پوست تماس بگیرید که تجربه انجام این روش در بیماران مبتلا به نوع پوست خود را دارد تا قبل از انجام این روش خطرات مربوط به آن را بیاموزید.

کسانی که کاندید خوبی برای لایه برداری پوست نیستند، ممکن است جایگزین های جایگزین پوست لیزر جوانسازی شوند. این درمان های خفیف نیز می تواند برای کاهش اثرات آسیب های خورشید و همچنین ظاهر خطوط و رنگ پوست ناهموار انجام شود.

جهت کسب اطلا عات بیشتر اینجا کلیک کنید.

شماره های تماس سریع بهترین تخفیف های زیبایی

مرکز زیبایی قلهک:

  ☎ 02122612108 ☎ 22612171_021

  ☎09027610748

توصیه های پزشکی در مورد لیزر جوانسازی 

به علت ماهیت تهاجمی این روش، به ویژه هنگامی که با استفاده از یک لیزر CO2 مصرف می شود، بسیاری از پزشکان، لیزر پوستی را به عنوان یک روش جراحی در نظر می گیرند، هرچند که هیچ برش وجود ندارد. روند بهبودی بعد از هر عمل جراحی می تواند برای بیمار کاملا مالی باشد.

بنابراین، یک لیزر پوست با لیزر جوانسازی بهتر خواهد شد بسیار سخت است که  در بیمار که از اختلال سیستم ایمنی رنج می برد از لیزر جوانسازی استفاده کند. بیمارانی که به آسانی پوستشان دارای اسکار می شوند نباید این روش را برای دلایل زیبایی نیز انجام دهند. اختلالات بافت مرتبط با آن، مانند لوپوس اريتماتوز یا سندرم سوزنر، خطر بالقوه عوارض را نیز در بر می گیرد و یک دلیل معتبر برای جلوگیری از درمان است.

اگر چه روش لیزر پوست و لیزر زیبایی می تواند مورد استفاده برای درمان زخم آکنه، حضور فعال آکنه می تواند خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد. کسانی که بیماری های معمولی را تجربه می کنند باید قبل از انجام این روش با یک متخصص پوست تماس بگیرند. وجود سایر عفونت های پوستی همچون زخم های سرما و هرپس سیمپلکس همچنین خطر عوارض را در طول روند بهبودی افزایش می دهد.

مطالعات مربوط به تجویز درمان آکنه،نشان دهنده  کاهش توانایی درمان  در پوست است. اگر در 18 ماه گذشته از Accutane استفاده کرده باشید، بسیاری از پزشکان از شما می خواهند که از روش لیزر پوستی استفاده کنید.

درمان های جایگزین لیزر جوانسازی 

پوست لیزر به سختی انحصاری در کاهش ظاهر آسیب پوستی مربوط به سن دارد. قبل از تصمیم گیری که وضعیت بدتری از پوست شما نیاز به استفاده از یک درمان آرایشی و بهداشتی داشته باشد، ممکن است سعی کنید ترکیب محصولات مراقبت از پوست را به هنگام صورت صبحانه خود تغییر دهید تا سلامت پوستتان را بهبود ببخشید.بسیاری از این محصولات حاوی ترکیبات قوی ویتامین ها و سایر مواد مغذی همراه با سایر روش های پاک کننده پوستی شما را از  متخصص پوست خود جدا می کندتا پوست شما را بهبود ببخشند و پوست شما به نظر برسد.

اگر تصمیم به دنبال درمان آرایشی ضد پیری دارید، گزینه های زیادی وجود دارد که کمتر تهاجمی هستند و نیاز به زمان بهبودی کوتاه تر از لایه برداری پوست لیزر دارند. یکی از محصولات تزریقی محبوب برای درمان خطوط ریز و چین و چروک های جزئی در ناحیه بین برس و اطراف فک، BOTOX® Cosmetic (بوتاکس )است. پرکننده های پوستی تزریقی مانند Restylane®، Juvederm® و RadiesseTM نه تنها می توانند خطوط را از بین ببرند، بلکه می توانند پوست خود را کامل تر و ظاهری هیدراته تر نشان دهند. تزریق کلاژن و درمان انتقال چربی می تواند منافع مشابهی به دست آورد.

ظاهر جوان تر نیز می تواند از طریق استفاده از یک روش سفت کننده پوست مانند Thermage® که موجب رشد کلاژن جدید در سطح پایین درمات شود، به دست می آید. این روش غیر انتزاعی است، به این معنی که لایه های زیرین پوست بدون آسیب رساندن به لایه های بیرونی رفتار می کند. روشهای سفت کردن پوست لیزر بدون عارضه شامل عوارض جانبی دردناکتری نسبت به روش لیزر پوست است.

برای درمان زخم های آکنه، خسارت خورشید و سایر مسایل مربوط به بافت پوست، میکرومروبراسیون و پوست های شیمیایی می تواند به عنوان درمان های جایگزین مناسب عمل کند.

هزینه لیزر جوانسازی 

عوامل متعددی وجود دارد که به تعیین هزینه دقیق درمان لیزر زیبایی پوست کمک می کند. هزینه جراح، هزینه تسهیلات و بیهوشی، و همچنین هزینه های مراقبت قبل و بعد از عمل وجود دارد. برنامه ریزی یک مشاور کامل بیمار با یک جراح لیزر یا پوست متخصص پوست بهترین راه برای رسیدن به دقیق ترین هزینه ها برای روش خاص خود است.

انواع لیزر جوان سازی – لیزر CO2

لیزر CO2 بالاترین شدت لیزر  جوان سازی در حال حاضر در دسترس است. پس از درمان با لیزر CO2، سطح پوست به نظر می رسد تندتر و نرمتر است، زیرا در لیزر از گرما استفاده می کند تا محدودیت های کلاژن موجود در دمی پایین را محدود کند. لیزر CO2 می تواند ظاهر بسیاری از چروک ها، زخم ها، زگیل ها و نشانه های تولد را از بین ببرد یا آن را کاهش دهد. این روش حتی برای درمان سرطان پوست در مراحل اولیه آن استفاده شده است.

 اربیوم لیزر

لیزر اربیوم قادر به حذف لایه های نازک از پوست از لیزر قوی تر، اما کمتر دقیق CO2 است. لیزر اربیوم اغلب انتخاب بهتر برای بیماران مبتلا به پوست تیره می باشد زیرا خطر تغییرات دائمی پوست را کم می کند. با بهبودی کوتاهتر، آنها نیز برای بیماران مبتلا به پوست  مایل به درمان فقط خطوط و چین و چروکهای کوچک هستند، بهتر روش درمان است.

لیزر فرکشنال برای جوانسازی 

درمان لایه برداری پوست با لیزر فرکشنال از دیگر درمان های جوان سازی لیزر است که از اربیوم یا لیزر CO2 استفاده می کنند. از آنجا که فرایند لیزر فرکشنال  با روش غیر تهاجمی است، عوارض جانبی پس از درمان وجود دارد. پس از انجام درمان، هیچ حساسیتی یا درد پوست وجود ندارد و بعد از عمل، زمان خاموشی لازم نیست. لازم به ذکر است، با این حال، تنها یک جلسه درمان نیاز است. بهبود در ظاهر پوست به تدریج در طول هفته یا ماه ظاهر می شود.

روش درمانی لیزر جوانسازی

یک روش لایه برداری پوست لیزر می تواند در یک بیمارستان یا، به احتمال زیاد، در یک مرکز جراحی سرپایی انجام شود. این روش معمولا با بیهوشی موضعی (تزریق بی حس کننده در محل درمان) انجام می شود. آرام بخش دهان و دندان نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. روشهای شفابخش تر لیزر پوست ممکن است نیازمند بیهوشی داخل وریدی یا کلی باشد، اگر چه این موارد کمتر رایج است.جراح زیبایی شناخته شده می تواند با دقت زیادی تعیین می کند که چگونه هر یک از بیمارانی که از روش لیزرپوست استفاده می کنند بهتر است از درمان و بیهوشی لازم برای ارائه آسایش کافی برخوردار باشند

هنگامی که بیهوشی لازم انجام می شود، جراح از لیزر خاصی برای انجام روش  لیزر پوست استفاده می کند. با استفاده از یک پرتو دقیق و کنترل شده از نور لیزر، لایه های بیرونی پوست تبخیر می شوند و پوست نرمتر و جوان تر پوست را در زیر نشان می دهد. در حالی که لایه های قدیمی پوست برداشته می شود، رشد سلول های جدید پوست تحریک می شود.

یک روش لایه برداری پوستی جزئی به طور معمول طول می کشد 30 تا 45 دقیقه و یک درمان کامل می تواند تا دو ساعت طول بکشد. هر دوی این لیزرها به کاهش احتمال پیدایش عوارض پوستی لیزر با محدود کردن میزان آسیب گرما به پوست و ارائه جراح زیبایی به سطح بسیار بالایی از دقت کمک می کند. پزشک شما به شما کمک خواهد کرد که برای بازیابی لایه بردار پوست روش های مفیدی را به کارببرید.

فواید استفاده از لیزر جوانسازی

پس از انجام عمل لیزر پوستی، روش جوانه زنی و زیبایی پوست شما به میزان قابل توجهی می تواند مفیداست. پوست لیزر شده را می توان برای کاهش ظاهر خطوط و چین و چروک های صورت، آفتاب زدن، نقاط سن، نشانه های تولد مجدد پوست و تکه های لکه های پوستی کاهش داد. همچنین می تواند بافت کلی پوست را بهبود بخشد که می تواند به عنوان یک نتیجه از خسارت انباشته شده خورشید خشن شود. جوانسازی پوست لیزر عمیق می تواند تولید کلاژن جدید را در دمیر پایین تحریک کند.یک روش لایه برداری پوستی لیزر  زیبایی همچنین می تواند برای از بین بردن  مانند مول و زگیل و حتی به عنوان درمان برای سرطان پوست در مراحل اولیه آن استفاده شود. علاوه بر این، لایه برداری پوست لیزری در حال حاضر یکی از موثرترین ابزار برای بازنویسی زخم های خفیف تا متوسط است که از جراحی قبلی یا آسیب دیده است.

خطرات 

روش های لایه برداری پوست به طور کلی  روش های ایمن هستند که توسط یک متخصص پوست و یا جراح لوازم آرایشی انجام می شود. با این حال، بیمار باید خاطر نشان کند که عوارض چشمی لیزر مانند عفونت و یا بهبود غیر طبیعی، هر چند نادر است، رخ می دهد. بیمارانی که پس از یک آسیب جزئی در معرض آلرژی قرار دارند، نباید تحت جراحی لیزر پوست قرار بگیرند، زیرا آسیب های زیبایی به وجود می آیند.

زخم های سرد، آکنه و سایر اختلالات پوست ممکن است خطر بروز عوارض پوستی پوست را افزایش دهد و این امر باید با متخصص پوست شما مطرح شود.پرفیوژن یا تیره شدن دائمی پوست خطر بزرگی برای افراد پوستی تیره تر است که به دنبال انجام این روش هستند.لیزر اربیوم یا لیزر فرکشنال، خطر کمتری از تغییر رنگ دائمی پوست را نسبت به استفاده از لیزر CO2 برای انجام لیزر پوستی ارائه می دهد.پزشک شما ممکن است قبل از انجام ليزر پوستی، برای استفاده از يک ماده ضدعفونی کننده بدون رژيم،  را به شما توصيه کند تا اين احتمال را افزايش دهد. Hypopigmentation یا روشن شدن دائمی پوست نیز ممکن است اتفاق بیافتد، اما این کمتر رایج است.

عوارض جانبی لیزر جوانسازی 

پس از لیزر جوانسازی  برخی از عوارض جانبی ممکن است در میان برخی از بیماران رخ می دهد. با این حال، این ها معمولا نسبتا جزئی و باید در یک زمان کوتاه محو شوند. عوارض جانبی رایج عبارتند از: قرمزی پوست، تورم ناحیه درمان شده و سوزش متوسط مثل شبیه احساس آفتاب سوختگی ملایم است. در موارد نادری که شامل لایه برداری پوست لیزر است، عوارض جانبی مانند سوزش، زخم، و یا تغییر در رنگدانه پوست رخ داده است. در طول مشاوره با یک متخصص پوست متخصص، بیماران خطرات بالقوه را مورد بررسی قرار می دهند و احتمال ایجاد عوارض برای آنها را مورد بحث قرار می دهند.

محقق و مترجم : مریم طبا طبائی 

منبع : 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: