جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی را چقدر میشناسید؟

0

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی را بیشتر بشناسیم!

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مونولیت (مدیواستار)

22212952_021 22234012_021

6634846_0910

قبل از این که علوم پزشکی زیبایی تا به این حد پیشرفت کند، خیلی از مادران زمانی که فرزند خود را به دنیا می آوردند، سر او را محکم می بستند تا گوش هایش به عقب برگردانده شود و به این ترتیب از زشت شدن آن جلوگیری کنند.

اما این کار ممکن بود صدمه های جبران ناپذیری وارد کند و خیلی وقت ها هم اصلا موثر واقع نمی شد.

سال ها از این دوران گذشته است و امروزه همه می دانیم که جراحی زیبایی گوش یا همان اتوپلاستی می تواند به سادگی این مشکل را برطرف کند. در این مقاله از وب سایت زیبان می خواهیم به جراحی اتوپلاستی گوش اشاره کنیم و بگوییم که این کار چگونه انجام می شود و چه مزایایی دارد. اگر مدت هاست که با این معضل دست و پنجه نرم می کنید و تصمیم دارید که جراحی زیبایی گوش را انجام دهید، توصیه می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

اتوپلاستی چیست؟

اتوپلاستی همان جراحی زیبایی گوش است که روی قسمت خارجی گوش که قابل مشاهده است و با نام لاله گوش شناخته می شود، صورت می گیرد.

لاله گوشت شامل یک سری بافت های غضروفی است که پوستی رویشان کشیده است. لاله گوش قبل از تولد نوزاد شروع به رشد می کند و تا چند سال بعد از تولد هم همچنان به رشد خود ادامه می دهد.

اگر لاله گوش به درستی رشد نکند و شکل نگیرد، ممکن است نیاز به اتوپلاستی برای تغییر سایز، مکان یا شکل کلی گوش هایتان داشته باشید.

انواع جراحی زیبایی گوش            

چند نوع مختلف از اتوپلاستی یا همان جراحی زیبایی گوش ها وجود دارد:

دوره های آموزش آنلاین 2022 04 20T143717.349 - جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی را چقدر میشناسید؟
جراحی زیبایی گوش

بزرگ کردن گوش: برخی از افراد ممکن است گوش های خیلی کوچکی داشته باشند که به نظر به اندازه ی کافی رشد نکرده است. در چنین شرایطی می توان از جراحی بزرگ کردن گوش برای افزایش سایز گوش بیرونی خود استفاده کنند.

 • جراحی Ear Pinning: این نوع از اتوپلاستی در واقع گوش ها را به سر نزدیک تر می کند. این نوع جراحی زیبایی گوش به درد کسانی می خورد که گوش هایشان از سرشان فاصله ی زیادی دارد و از رو به رو هم کاملا مشخص است.
 • کاهش سایز گوش: نوعی عارضه به نام ماکروتیا وجود دارد که در طول آن، گوش های فرد از حالت عادی بزرگ تر هستند. افرادی که به ماکروتیا مبتلا هستند، بهتر است اتوپلاستی کاهش سایز گوش را انجام دهند تا این معضل برطرف شود.

جراحی اتوپلاستی چگونه انجام می شود؟

اتوپلاستی معمولا یک نوع عمل جراحی سرپایی است و بین 1 الی 3 ساعت طول می کشد. البته این مدت زمان به شرایط بیمار و پیچیده بودن جراحی بستگی دارد.

شماره های تماس سریع بهترین تخفیف های زیبایی

مرکز زیبایی قلهک:

  ☎ 02122612108 ☎ 22612171_021

  ☎09027610748

مرکز زیبایی قیطریه:

 22212952_021 ☎ 22234012_021

6634846_0910

نوجوانان و بزرگسالان ممکن است تحت بیحسی موضعی با یک آرامبخش قرار بگیرند. در برخی موارد البته به بیهوشی عمومی نیاز است. بیهوشی عمومی برای بچه های جوان تر که می خواهند اتوپلاستی انجام دهند مناسب تر است.

دوره های آموزش آنلاین 2022 04 20T143626.253 - جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی را چقدر میشناسید؟
جراحی زیبایی گوش

تکنیک هایی که برای جراحی زیبایی گوش به کار می رود، بستگی زیادی به نوع اتوپلاستی دارد. اما اگر بخواهیم به طور کلی اشاره ای به این موضوع داشته باشیم، باید بگوییم که اتوپلاستی شامل مراحل زیر است:

 • ایجاد یک برش روی پشت گوش یا داخل گوش
 • دستکاری بافت گوش که ممکن است شامل برداشتن غضروف یا پوست باشد، یا این که غضروف و سوراخ گوش را با استفاده از بخیه های دائمی، تغییر شکل می دهند. یا این که غضروف گوش را پیوند می زنند.
 • با استفاده از بخیه، برش را می بندند.

مراقبت های بعد از جراحی اتوپلاستی

بعد از جراجی، روی گوش شما بانداژ خواهد شد. مطمئن شوید که این بانداژ تمیز و خشک است. در ادامه، بهتر است که در دوره ی نقاهت خود کارهای زیر را انجام دهید:

 • از لمس یا خارش گوش خود اجتناب کنید.
 • به هنگام خواب، پوزیشنی را انتخاب کنید که روی گوشتان فشار نیاورد.
 • لباس هایی را برای پوشیدن انتخاب کنید که نیازی نباشد آن ها را از بالای سرتان رد کنید. لباس های دکمه دار بهترین گزینه هستند.

در برخی مواقع ممکن است نیاز به برداشتن بخیه ها باشد. پزشک جراحتان در این مورد با شما صحبت خواهد کرد. برخی از بخیه ها هم به مرور زمان، جذب می شوند و نیازی به برداشتن آن ها نیست.

دوره های آموزش آنلاین 2022 04 20T143545.235 - جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی را چقدر میشناسید؟
جراحی زیبایی گوش

عوارض جراحی زیبایی گوش ( اتوپلاستی)

مثل هر عمل جراحی دیگری، اتوپلاستی هم ممکن است یک سری عوارض داشته باشد. رایج ترین عوارض ناشی از جراحی گوش شامل موارد زیر است:

 • احساس خارش، حساسیت و التهاب در گوش
 • قرمزی گوش
 • کبودی گوش
 • بی حسی یا احساس قلقلک در گوش

مدت زمان نقاهت و استراحت بعد از عمل جراحی گوش، حدود 1 هفته خواهد بود. بعد از این که بانداژ برداشته شد هم لازم است که از یک جور هدبند لاستیکی به مدت 4 الی 6 هفته استفاده کنید. می توانید این هدبند را فقط در اوقات شبانه به سر کنید. پزشکتان به شما خواهد گفت که چه موقع می توانید به فعالیت های روزمره ی خودتان برگردید.

زیبایی گوش بدون جراحی

به تازگی روش های جدیدتری برای زیبایی گوش به کار می رود. در این روش ها از برش های کوچک و نازک برای قرار دادن نوعی پروتز گوش استفاده می شود تا شکل اصلی آن را بهبود ببخشند. این روش ها در ایران چندان به کار نمی روند. بنابراین بهتر است از همان روش های جراحی استفاده شود.

باید بدانید که روش های جراحی گوش، دائمی هستند و به مرور زمان، نتایج حاصل از آن ها تغییر نمی کند.

هزینه جراحی زیبایی گوش

یکی از اصلی ترین سوالاتی که در رابطه با جراحی زیبایی گوش پرسیده می شود، این است که هزینه ی آن چقدر است.

همان طور که در بالای همین متن نیز به آن اشاره کردیم، انواع مختلفی از اتوپلاستی وجود دارد و به همین دلیل نمی توان قیمت مشخصی برای آن تعیین کرد. به طور کلی فاکتورهای زیر در تعیین هزینه جراحی اتوپلاستی موثر است:

 • نوع جراحی اتوپلاستی
 • سختی و پیچیدگی جراحی
 • مهارت و تخصص پزشک جراح

کلینیک جراحی زیبایی گوش در تهران

در صورتی که تمایل به انجام هر یک از جراحی های زیبایی گوش دارید، می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کنید. همکاران ما در مرکز زیبایی شریعتی می توانند به تمام سوالات شما در مورد جراحی گوش پاسخ بدهند و در صورت نیاز، نوبت ویزیت با پزشک جراح برایتان ترتیب دهند.

توصیه ی نهایی ما به شما این است که حتما بهترین پزشک جراح را برای انجام اتوپلاستی انتخاب کنید تا بهترین نتیجه ی ممکن را دریافت نمایید.

لینک منبع

اتوپلاستی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: