هایفو (HIFU) تحولی در لیفت صورت، بدون نیاز به جراحی

اگر به دنبال یک درمان سریع، بدون درد و غیر تهاجمی هستید، هایفو یک گزینه عالی در مقایسه با جراحی لیفت صورت به شمار می رود که شما می توانید...

0

هایفو چیست؟

aesthetic treatments banner - هایفو (HIFU) تحولی در لیفت صورت، بدون نیاز به جراحی
هایفو چیست؟

سونوگرافی متمرکز شده با شدت بالا یا به اختصار هایفو (HIFU) یک درمان زیبایی نسبتا جدید جهت لیفت و سفت کردن پوست است. بسیاری از افراد، به دلیل غیر تهاجمی و بدون درد بودن، این درمان را انتخاب می کنند. در این روش، از انرژی اولتراسوند (سونوگرافی) برای تحریک تولید کلاژن استفاده می گردد که موجب می شود پوست کشیده تر و محکم تر از قبل شود.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - هایفو (HIFU) تحولی در لیفت صورت، بدون نیاز به جراحی پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - هایفو (HIFU) تحولی در لیفت صورت، بدون نیاز به جراحی پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - هایفو (HIFU) تحولی در لیفت صورت، بدون نیاز به جراحی نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

هایفو در اصل به منظور درمان تومور مورد استفاده قرار می گیرد. اما امروزه از این روش برای درمان های زیبایی نیز استفاده می شود. اولین گزارش استفاده از هایفو در زمینه زیبایی در سال 2008 بوده است.

هایفو در سال 2009 توسط اداره غذا و داروی آمریکا (FDA)  به منظور لیفت ابرو مورد تأیید قرار گرفت. این دستگاه همچنین در سال 2014 از سوی FDA جهت رفع خطوط و چین و چروک در ناحیه بالای قفسه سینه و زیر گردن (ناحیه دکلته) تأیید شد.

چندین آزمایش بالینی کوچک، هایفو را جهت لیفت صورت و رفع چروک های پوستی موثر و بی خطر دانسته اند. شرکت کنندگان در این آزمایشات، طی چند ماه پس از درمان شاهد نتایج آن، بدون خطرات مرتبط با جراحی بودند.

با وجودی که این روش برای سفت کردن، لیفت و جوانسازی پوست، و همچنین بادی کانتورینگ (پیکر تراشی) به کار می رود، اما این درمان ها آف لیبل تلقی می شوند، به این معنا که FDA هنوز هایفو را برای این اهداف تأیید نکرده است.

شواهد بیشتری برای اثبات این که آیا این نوع روش مناسب است، مورد نیاز می باشد. با این حال تا کنون، هایفو یک درمان امیدوار کننده و موفق بوده که می تواند جایگزین لیفت صورت شود، به ویژه در افراد جوان تر که نمی خواهند تحت الشعاع خطرات و زمان ریکاوری مرتبط با جراحی قرار گیرند.

هایفو در افرادی که دارای موارد شدیدتری از چروک های پوستی هستند، موثر نخواهد بود.

 

هایفو برای صورت

coolsculpting coolmini 3 - هایفو (HIFU) تحولی در لیفت صورت، بدون نیاز به جراحی
هایفو صورت

در هایفو از انرژی اولتراسوند متمرکز استفاده می شود تا لایه هایی که در زیر سطح پوست قرار دارند، مورد هدف قرار گیرند. انرژی اولتراسوند باعث می شود که بافت به سرعت گرم شود.

هنگامی که سلول ها در ناحیه هدف به دمای معینی برسند، دچار آسیب سلولی می شوند. در حالی که این ممکن است به نظر خلاف روال معمول برسد، اما این آسیب در واقع منجر به تحریک سلول ها برای تولید کلاژن بیشتر می شود. کلاژن، پروتئینی است که ساختار پوست را تامین می کند.

افزایش کلاژن در پوست موجب سفت و محکم شدن پوست تحت درمان و کاهش چین و چروک های آن می شود. از آنجایی که پرتوهای اولتراسوند با شدت بالا بر روی بافت ویژه ای زیر سطح پوست متمرکز می شوند، هیچ آسیبی به لایه های فوقانی پوست و بافت های مجاور آن وارد نمی شود.

ممکن است هایفوتراپی برای همه مناسب نباشد. به طور کلی، این روش در افرادی که بیش از 30 سال سن دارند و دچار افتادگی خفیف تا متوسط پوست شده اند، بهتر عمل می کند.

شماره های تماس سریع بهترین تخفیف های زیبایی

مرکز زیبایی قلهک:

  ☎ 02122612108 ☎ 22612171_021

  ☎09027610748

افرادی که دچار آسیب پوستی ناشی از نور خورشید شده اند یا پوست شان به شدت شل و افتاده شده، ممکن است به درمان های متعددی نیاز پیدا کنند تا شاهد نتایج مطلوب باشند.

افراد مسن تر که حساسیت به نور مرتبط با سن دارند، و دارای پوست بسیار شل و آویزان در ناحیه گردن هستند، کاندید خوبی برای این روش به شمار نمی روند و ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشند.

هایفو برای افراد مبتلا به عفونت و ضایعات پوستی باز در ناحیه هدف، آکنه شدید یا کیستیک و ایمپلنت های فلزی در منطقه درمان توصیه نمی شود.

 

مزایای روش سونوگرافی متمرکز با شدت بالا

Hifu Treatment in Dubai Abu Dhabi - هایفو (HIFU) تحولی در لیفت صورت، بدون نیاز به جراحی
مزایای هایفوتراپی

به گفته انجمن جراحی پلاستیک و زیبایی آمریکا (ASAPS)، در طول چند سال گذشته، هایفوتراپی و سایر روش های غیر جراحی برای درمان زیبایی صورت افزایش چشمگیری داشته اند. تعداد کل پروسه های انجام شده بین سال های 2012 تا 2017 حدود 64.8 درصد افزایش یافته است.

هایفو دارای مزایای زیبایی بسیاری است، از جمله:

 • کاهش چین و چروک
 • سفت شدن پوست در ناحیه گردن
 • لیفت گونه، ابرو و پلک ها
 • تقویت خط فک
 • سفت شدن پوست ناحیه دکلته (بالای قفسه سینه و زیر گردن)
 • صاف شدن پوست

در مطالعه ای در سال 2017 که شامل 32 شرکت کننده کُره ای بود، مشخص شده که هایفو پس از 12 هفته به طور قابل توجهی خاصیت الاستیکی گونه، زیر شکم و ران را افزایش داده است. نتایج این مطالعه بسیار امیدوار کننده و موفقیت آمیز بود.

در مطالعه ای بزرگتر بر روی 93 شرکت کننده، 66 درصد از افرادی که تحت درمان هایفو قرار گرفتند، پس از 90 روز شاهد روند بهبود در صورت و گردن خود بودند.

 

هزینه هایفو برای صورت

هزینه درمان زیبایی هایفو به منطقه ای که درمان قرار است انجام شود و موقعیت جغرافیایی شما، و همچنین تعداد جلسات مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مورد نظر بستگی دارد.

جهت برآورد هزینه هایفو باید با کلینیک تماس بگیرید یا به صورت حضوری مراجعه کنید. هایفو توسط بیمه های درمانی پشتیبانی نمی شود.

 

آیا هایفوتراپی دردناک است؟

ممکن است طی درمان هایفو، ناراحتی و درد ناچیزی متحمل شوید. برخی افراد این ناراحتی را همچون پالس های الکتریکی کوچک و یا احساس یک خراش بسیار جزئی توصیف می کنند.

با این حال، چنانچه در خصوص درد نگران هستید، می توانید قبل از جلسه درمان، استامینوفن (تایلنول) یا داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن (ادویل) مصرف کنید.

ممکن است بلافاصله پس از درمان، قرمزی خفیف یا تورم داشته باشید که در عرض چند ساعت آینده به تدریج کاهش می یابد.

 

فرایند درمان زیبایی صورت با هایفو چگونه است؟

پیش از انجام پروسه هایفو، آمادگی خاصی لازم نیست. قبل از درمان، باید تمام محصولات آرایشی و مراقبت از پوست را از ناحیه هدف پاک کنید و پوست کاملا تمیز باشد.

فرایند هایفو را می توانید در ویدئوی زیر مشاهده کنید:

در فهرست ذیل به آنچه در یک جلسه درمان هایفو انتظار می رود، اشاره شده است:

 1. ابتدا پزشک یا تکنسین، ناحیه مورد نظر را پاکسازی می کند.
 2. در برخی موارد ممکن است قبل از شروع فرایند، از ژل بیحسی موضعی استفاده شود.
 3. سپس پزشک یا تکنسین، ژل اولتراسوند را اعمال می کند.
 4. دستگاه هایفو بر روی پوست تنظیم می شود.
 5. پزشک یا تکنسین با استفاده از صفحه نمایش اولتراسوند، دستگاه را روی تنظیمات مناسب قرار می دهد.
 6. سپس به مدت 30 تا 90 دقیقه انرژی اولتراسوند در پالس های کوتاه به ناحیه هدف هدایت می شود.
 7. در نهایت دستگاه کنار گذاشته می شود.

در صورتی که درمان های بیشتری مورد نیاز باشد، برای درمان بعدی تان برنامه ریزی خواهد شد.

در حینی که انرژی اولتراسوند در حال اعمال است، ممکن است احساس گرما و سوزش داشته باشید. چنانچه این عوارض برای تان آزاردهنده و غیر قابل تحمل باشد، می توانید از داروهای مسکن استفاده کنید.

هایفو هیچ گونه دوره ریکاوری و نقاهتی ندارد. بدین ترتیب که پس از انجام این روش، می توانید آزادانه به خانه یا محل کارتان باز گردید و فعالیت های روزانه خود را به طور عادی از سر بگیرید.

 

عوارض جانبی درمان هایفو برای صورت

HIFU - هایفو (HIFU) تحولی در لیفت صورت، بدون نیاز به جراحی
عوارض هایفوتراپی صورت

چنانچه هایفو توسط یک فرد حرفه ای و آموزش دیده انجام شود، بسیار امن و بی خطر خواهد بود.

نکته مثبت در خصوص این درمان، این است که شما می توانید بلافاصله پس از ترک کلینیک زیبایی، فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید. ممکن است کمی قرمزی یا تورم جزئی در ناحیه درمان رخ دهد که باید به سرعت، پس از چند ساعت از بین برود. همچنین ممکن است برای چند هفته احساس سوزن سوزن شدن و گزگز ناچیزی در منطقه تحت درمان احساس شود.

به ندرت، ممکن است بیحسی یا کبودی موقت نیز ایجاد شود، اما این عوارض معمولا پس از چند روز از بین می روند.

 

خلاصه مطلب

هایفو یک روش درمان ایمن، موثر و غیر تهاجمی برای سفت کردن پوست صورت محسوب می گردد.

مزایای آن به نسبت جراحی لیفت صورت، غیر قابل انکار است. هیچ گونه بخیه، زخم و جراحتی نیاز ندارد و استراحت یا زمان ریکاروی نیز لازم نیست. هایفوتراپی همچنین بسیار ارزان تر از جراحی لیفت صورت است.

اکثر افراد، نتایج کامل را سه ماه بعد از درمان نهایی، مشاهده می کنند.

اگر به دنبال یک درمان سریع، بدون درد و غیر تهاجمی هستید، هایفو یک گزینه عالی در مقایسه با جراحی لیفت صورت به شمار می رود که شما می توانید آن را جایگزین جراحی کنید.

البته هایفو یک درمان معجزه آسا برای پیری محسوب نمی شود. این روش برای افراد دارای افتادگی پوست خفیف تا متوسط ​​ مناسب است و ممکن است لازم باشد که این روش را طی یک یا دو سال بعد نیز تکرار کنید، زیرا به طور طبیعی، فرایند پیری در طول سال ها جریان دارد و هرگز نمی توان آن را متوقف کرد.

چنانچه فرد مسنی هستید و چین و چروک و افتادگی پوست شدیدی دارید، ممکن است هایفو قادر به رفع مشکلات پوستی تان نباشد و جراحی گزینه بهتری برای شما محسوب شود.

چنانچه پرسش یا ابهامی در خصوص این روش زیبایی دارید، می توانید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید، یا با کلینیک زیبایی ما تماس حاصل نمایید.

شاد و سلامت باشید…

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منبع: لینک پیوند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: