مرجع زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,لیزر مو،جراحی زیبایی

لیزر های تهاجمی چه ویژگی هایی دارند؟

لیزر های تهاجمی چه ویژگی هایی دارند؟
رای دادن به این پست

لیزر های تهاجمی چه ویژگی هایی دارند؟

لیزر های تهاجمی از پرتوهای نوری منسجمی تشکیل شده اند که به پوست تابانده می شوند و توسط بافت ها جذب می گردند. انرژی با یک محدوده ی باریک از طول موج در منطقه ی مورد نظر در پوست نفوذ می کند، در نتیجه سبب می شود که دما در آن ناحیه افزایش یابد و بافت تبخیر شود و یا برداشته شود. لیزر های تهاجمی با لایه برداری کامل بخشی و یا تمام پوست ناحیه ی مورد نظر، بسیاری از بیماری های پوستی را درمان می کنند.

پس از لایه برداری پوست توسط لیزر، پوست شروع به درمان خود به خود می کند و طی پروسه ای طولانی، بافت جدید جایگزین بافت قدیمی می شود. اگرچه، انواع مختلفی لیزر تهاجمی با طول موج های متفاوتی وجود دارد، اما در این دسته می توان از لیزر های CO2 نام برد که در آن بافت حرارت داده می شود ولی تبخیری صورت نمی گیرد.

 لیزر های CO2 فرکشنال

لیزر های CO2 فرکشنال

لیزر های CO2 چگونه عمل می کنند؟

لیزر های CO2 پرتوهایی با طول موج ۱۰،۶۰۰nm تولید می کنند، که با آب موجود در بافت های پوست جذب می شوند. پرتو های لیزر آب را تا دمای جوش حرارت می دهند و سبب تبخیر آن می شوند. این گرما گاهی توسط بافت های کناری محل مورد نظر جذب می شود، این پرتوها سبب انعقاد بافت ( توقف خونریزی) می شوند، و همچنین حرارتی که به لایه های عمیق پوست نفوذ می کند، باعث تحریک فیبرو بلاست و نئوکلاژن ( تشکیل کلاژن جدید) در پوست می شود. پرتوهای لیزر توسط دستگاه و تنظیمات کامپیوتری قادرند تا با طول موج های متفاوت به پوست منتقل شوند. دستگاه حتی قادر است تا بخشی را به طور کامل و یا تنها قسمتی را به طور فرکشنال ( ترکیبی از بافت های سالم و پرتو داده شده) درمان کند. در مجموع باید اینگونه گفت که، لیزر های لایه بردار و منعقد کننده، چه بخش بزرگی از پوست و چه تمام آن را، تحت تاثیر قرار می دهند و سبب جایگزینی پوست سالم و جدید به جای بافت های قدیمی می شوند.

لینک منبع

محقق: میترا کرمانیان

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin