مرجع زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,لیزر مو،جراحی زیبایی

از بین بردن تاتو و خالکوبی توسط لیزر

از بین بردن تاتو و خالکوبی توسط لیزر
رای دادن به این پست

treat_tattoo2

 

پاک کردن تاتو یا خالکوبی در اغلب موارد توسط لیزر صورت میگیرد. در این روش، ذرات جوهر شکسته میشوند. سپس دستگاه ایمنی بدن با ذرات شکسته شده جوهر مقابله کرده و با بکار گیری سیستم محو طبیعی خود، حین قرار گیری در معرض نور خورشید خالکوبی یا تاتو را از بین میبرد. همه رنگدانه های تاتو و خاکوبی، طیف جذب نور خاصی دارند. لیزر بکار رفته در پاکسازی تاتو و خاکوبی باید انرژی کافی جهت طیف جذبی داده شده به رنگدانه ها را دارا باشد تا بتواند درمان موثرتری ارائه دهد.

 

hqdefault

 

برخی از رنگدانه های تاتو و خالکوبی، مانند سبز، زرد و جوهر فلورسنت مقاوم تر از رنگ های تیره تری چون سیاه و آبی هستند. اخیرا، جوهرهای رنگی پاستلی دارای دی اکسید تیتانیوم دارای غلظت بالایی هستند که به شدت منعکس کننده میباشند. در نتیجه چنین جوهرهایی سخت تر پاک میشوند و این بدان علت است که این جوهرها، یک مقدار قابل توجهی از انرژی تابشی را از پوست منعکس میکنند.

 

tattoo-removal

 

چگونگی اثر لیزر

لیزر با هدف قرار دادن باکس های رنگ در بدن که محل تجمع رنگدانه ها میباشد و از بین بردن آن توسط پالس های نور ، منجربه لیز شدن، پاره شدن رنگدانه ها و خرد شدن آنها میگردد. از اینروز در محل التهاب ایجاد میشود و هجوم ماکروفاژها و سلولهای بیگانه خوار نیز سبب میشود که رنگدانه های مورد نظر توسط سلول های ماکروفاژ که وظیفه پاکسازی بدن از عناصر خارجی را دارند، بلعیده و نابود شوند. تاتوهایی که توسط کربن و جوهر سیاه رنگ تیره در آن بکار رفته شده و عمدتا رنگ خالکوبی را سیاه و تیره نشان میدهند از جمله تاتوهایی هستند که به طول موج های ارسالی از طرف لیزر پاسخ مطلوب داده و در مقایسه با سایر رنگ ها طی جلسات درمانی کمتری، نتایج مطلوبی از خود نشان میدهند.

انواع لیزهایی که برای این اقدام درمانی بکار گرفته می شوند عبارت اند از :

۱-       لیزر  Q-Switched ND:YAG

۲-       لیزر فراکشنال CO2

۳-       لیزر  Q-Switched Rubby  که به دلیل هدف قراردادن دقیق رنگدانه ها نتایج بسیار خوبی حاصل کرده است.

 

 

 

 


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin