5 عاملی که موجب تشدید آکنه می شود

0 8
آکنه 2 1 300x150 - 5 عاملی که موجب تشدید آکنه می شود
آکنه

آکنه نوعی بیماری پوستی است که بهنگام تماس فولیکول های مو  با سلول های چرب و مرده پوست رخ می دهد  . آکنه‌  در دوران‌ نوجوانی‌ شایع‌ است‌، اما گاهی‌ بطور متناوب‌ در سراسر زندگی‌ رخ‌ می‌دهد.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،مجهز به جدیدترین نسل

لیزر بدون درد (دستگاه اسکلپیون،مدیواستار)

☎ 22612171_021 ☎ 021-22612108

09027610748

 

مشخصه‌ این‌ بیماری‌ عبارت‌ است‌ از بروز جوشهایی‌ روی‌ صورت ‌، قفسه سینه‌ و کمر. این‌ بیماری‌ در مردان‌ شایع‌تر از زنان‌ است‌. بر طبق گزارشات آکنه  اغلب 70 تا 80 درصد در بین نوجوانان  شایع تر است و در حال حاضر به طور فزاینده ای در بین نوجوانان در حال شیوع است.

 

آکنه میتواند موجب آسیب های روحی و اسکار شود و این امر به شدت آکنه بستگی دارد . هر چه زودتردرمان این مشکل شروع شود ، خطر ابتلا به آسیب های جسمی و روحی پایین تر است.
عوامل تشدید کننده آکنه

  1. تغییرات هورمونی : چنین تغییراتی در نوجوانان، زنان ، دختران و افرادی که ازداروهای حاوی کورتیکواستروئیدها، آندروژن و یا لیتیوم استفاده می کنند ، شایع است .
  2. سابقه خانوادگی‌ آکنه‌:  ژنتیک نقش مهمی را در بروز آکنه ایفا می کند ، اگر والدینتان آکنه داشتند احتمال بروز آکنه در شما نیز وجود دارد.
  3. مواد چربی: ممکن است به هنگام استفاده از کرم و لوسیون های چرب یا کارکردن در محیط چرب مانند آشپزخانه باعث بروز آکنه می شود.
  4. تحریک یا فشار آکنه : عواملی مانند تلفن ،موبایل ، کلاه کاسکت و کوله پشتی می توند موجب بروز  آکنه شود.
  1. استرس: این نمی تواند علت آکنه باشد ، اما اگر قبلا آکنه داشتید  استرس می تواند عوامل آکنه را تشدید کند.

مترجم : مرضیه کبیری فر

منبع : http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/acne/basics/definition/con

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: