استرس و تاثیر آن بر پوست و مو!

0

استرس و تاثیر آن بر پوست و مو!

استرس، تنها یک حس آزاردهنده در زندگی روزمره نیست، بلکه می‌تواند به سلامتی و زیبایی نیز آسیب زیادی وارد کندکمبود خواب، کم آبی بدن، و هوس مصرف غذاهای ناسالم، اغلب با استرس در ارتباطند و در به خطر انداختن سلامتی‌تان، نقش عمده‌ای دارندتعجبی ندارد که این اثرات منفی استرس، به پوست و مویتان نیز آسیب می‌رساند!

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - استرس و تاثیر آن بر پوست و مو! پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - استرس و تاثیر آن بر پوست و مو! پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - استرس و تاثیر آن بر پوست و مو! نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

استرس بر پوست و مو 1 300x174 - استرس و تاثیر آن بر پوست و مو!
تاثیر استرس بر پوست و مو

محرومیت از خواب

استرس می‌تواند الگوی خواب‌تان را مختل کندیک استراحت شبانه‌ی خوب، برای ترمیم پوست و مو بسیار ضروری استکتی هشلو موسس Sublime Beauty می‌گویدکمبود خواب به همراه استرس، سیستم ایمنی را ضعیف کرده و مواد شیمیایی بدن را از کار می‌اندازد، و پوست شما را رنگ پریده و چشمانتان را خسته نشان می‌دهد.

استرس و تحریکات پوستی

دکتر دیوید بنک، متخصص پوست و نویسنده‌ی «پوست زیبا» و موسس مرکز پوست، لوازم آرایشی، و جراحی لیزر در مونت کیسکو می‌گویداسترس سبب می‌شود نوعی هورمون استرس ترشح کنید که باعث خواهد شد بدنتان، خون را از پوست به سمت عضلات و دیگر اندام‌ها هدایت کند.

اگر تحت فشار و استرس مزمن هستید، هم پوستتان را از اکسیژن و مواد مغذی بسیار ضروری محروم می‌کنید، و هم ممکن است باعث تشدید بیماری‌های پوستی که در حال حاضر در بدنتان وجود دارند، شویدبیماری‌هایی مانند آکنه یا اگزما.

استرس و خشکی پوست

دکتر هوارد موراد، متخصص پوست می‌گویداثرات منفی استرس می‌تواند خود را در پوست بصورت کم آبی شدید نشان دهد، که به التهاب، هیپرپیگمانتاسیون، رنگ پریدگی، و آکنه منجر می‌شودهنگامیکه استرس دارید، لایه‌ی سلول مرده روی سطح پوست، نازک می‌شود و در آن حفره‌های میکروسکوپی ایجاد می‌گردد، که در این حالت، نمی‌تواند از پوست در برابر اشعه‌های UV محافظت کند.

همچنین استرس باعث ایجاد جوش روی اکثر پوست‌ها می‌شود و در غشای سلولی، منافذ کوچکی ایجاد می‌کند که منجر به نشت آب از سلول‌های شما و کم آبی پوست می‌شود و در نهایت باعث ایجاد خطوط، چین و چروک، و کدر شدن پوست می‌گردد.

استرس و پوستی غمگین و پر از چین و چروک

دکتر بنک می‌گویدممکن است متوجه تاثیرات استرس روی پوست، مو، و حتی ناخن‌هایتان نباشید، اما استرس باعث ترشح هورمون‌های استرس می‌شود که فشار خون را افزایش می‌دهند، ضربان قلب را بالا می‌برند، و عروق خونی را منقبض می‌کنند، و مسیر خون را از پوست به سمت سایر ارگان‌ها تغییر می‌دهند.

در نتیجه عضلات ما کشیده می‌شوند، پوستمان درخشش خود را از دست می‌دهد، و خطوط ریز، و چین و چروک ایجاد می‌گردد.

استرس و ریزش مو

.jpg - استرس و تاثیر آن بر پوست و مو!
تاثیر استرس بر پوست و مو

دکتر بنک می‌گویدهنگامیکه عروق خونی شروع به انقباض می‌کنند، فولیکول‌های مو، اکسیژن و مواد معدنی و ویتامین‌های مورد نیاز برای رشد مو را از دست می‌دهندویتامین‌ها تحت استرس کاهش می‌یابند، زیرا بدن انرژی بیشتری می‌سوزاند و ویتامین‌ها و مواد مغذی را به قسمت‌هایی از بدن که برای زنده ماندن به آن احتیاج دارند مانند قلب، ریه‌ها، و مغز هدایت می‌کند.

به این ترتیب، پوست سر نمی‌تواند از این مواد مغذی ضروری استفاده کند و منجر به ریزش مو می‌شوددامیان سانتیاگو، از موسسین سالن آرایش میزو در نیویورک می‌گویددر طول این سال‌ها، تشخیص اینکه کدام مشتری‌ها با استرس زیادی سر و کار دارند،آسان شده استعلائمی مانند ریزش مو، نازک شدن مو، و بیشتر از همه عدم درخشندگی و کدر شدن مو رایج هستند.

شماره های تماس سریع بهترین تخفیف های زیبایی

مرکز زیبایی قلهک:

  ☎ 02122612108 ☎ 22612171_021

  ☎09027610748

در موارد شدید، بیماری‌هایی مانند آلوپسی و پسوریازیس ظاهر می‌شوند که هر دوی آنها به ضعیف شدن و شکنندگی مو کمک می‌کنند.

عادات عصبی مخرب

دکتر ربکا کازین، متخصص پوست می‌گویدگاهی اوقات استرس شدید می‌تواند منجر به عادات بدی مانند پیچیدن موها دور انگشت یا جویدن ناخن شود که تقریبا ناخوداگاه هستنداین کارها باعث آسیب‌های مزمن مو در برخی نواحی، شکسته شدن مو و حتی ریزش مو می‌شودتنها راه برای حل این مشکل، مشخص کردن علت استرس و مقابله با آن است.

منبع

گردآورنده: میلاد اسد بیگی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: