کرایوتراپی و همه چیز درباره کاربرد های آن

0

کرایوتراپی چیست؟

cryotherapy 1 300x175 - کرایوتراپی و همه چیز درباره کاربرد های آن
کرایوتراپی

در پزشکی به استفاده موضعی یا کلی بدن از دمای پایین (سرما)، کرایوتراپی یا سرما درمانی (Cryotherapy) گفته می شود. کرایوتراپی جهت درمان آسیب های بافتی خفیف و حاد بسیاری که به آن ها ضایعات اطلاق می گردد، کاربرد دارد. واژه کرایوتراپی، از دو کلمه یونانی “کرایو” به معنای سرما و “تراپی” به معنای درمان، تشکیل شده است. این تکنیک از اوایل قرن هفدهم مورد استقاده قرار گرفت.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - کرایوتراپی و همه چیز درباره کاربرد های آن پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - کرایوتراپی و همه چیز درباره کاربرد های آن پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - کرایوتراپی و همه چیز درباره کاربرد های آن نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

هدف از کرایوتراپی، کاهش رشد و تولید مثل (سوخت و ساز) سلولی، افزایش بقای سلولی، کاهش التهاب، کاهش درد و اسپاسم، افزایش تنگ شدن عروق (انقباض عروق) و در درمای شدید، تخریب سلول ها می باشد.

عمده ترین کاربرد کرایوتراپی مربوط به درمان جراحی است که با عنوان جراحی کرایو (کرایو سرجری) شناخته می شود.

در ادامه این مطلب در خصوص همه روش ها و کاربرد های کرایو تراپی به طور مفصل توضیح داده ایم.

[su_spoiler title=”کرایوتراپی برای کاهش وزن” style=”fancy” icon=”arrow”]

1 9 227x300 - کرایوتراپی و همه چیز درباره کاربرد های آن
کرایوتراپی برای کاهش وزن

کرایوتراپی یا سرما درمانی، نسل جدید کاهش وزن محسوب میگردد. امروزه بسیاری از افراد جهت حفظ شکل بدن و کاهش وزن به کرایو روی آورده اند. نتیجه این روش در افراد مختلف، متفاوت است. کرایوتراپی لاغری به همراه یک رژیم غذایی متعادل و یک برنامه ورزشی مداوم میتواند تنها در سه دقیقه به سوزاندن کالری اضافی کمک کند. برخی افراد پس از درمان، کالری اضافی بیشتری میسوزانند و این بدین خاطر است که نتایج در هر فردی نسبت به فرد دیگر متفاوت است.

کرایوتراپی لاغری، آخرین و جدیدترین روش در ترکیب علم و صنعت در زمینه لاغری و کاهش وزن محسوب میگردد. در این روش فرد بطور طبیعی وزن از دست میدهد و لاغر میشود. این روش غیر تهاجمی همچنین به جریان خون در سرتاسر بدن و ارائه خون اکسیژن دار کمک میکند. در مواردی نیز منجربه افزایش سوخت و ساز بدن و از دست دادن وزن اضافی میگردد.

 

روش کار کرایو چگونه است؟

سلول های چربی برخلاف بافت های اطراف شان، نسبت به تخلیه انرژی یا همان سردشدن بسیار حساس هستند. سرمایی که به دلیل قرار گرفتن سر دستگاه کرایو روی بدن فرد ایجاد میشود، سلول های چربی را برای همیشه محو می کند و از بین میبرد. البته نگران نباشید؛ قرار نیست چربی داخل خون یا بدن تان سرازیر شود، زیرا سلول های نابودشده به همان روشی حذف میشوند که سلول های پیر و مرده بدن از بین میروند. حذف تدریجی و فیزیولوژیکی سلول های چربی، ضخامت این بافت را کم کرده و در نتیجه یکی، دو ماه بعد لباس هایتان برایتان گشاد خواهند شد.

امروزه بسیاری از افراد بطور گسترده ای جهت تحریک کاهش وزن از کرایوتراپی بهره میگیرند. این روش معمولا بعنوان بخشی از یک برنامه درمانی به همراه رژیم غذایی متعادل و تمرینات منظم ارائه میگردد. اگرچه ممکن است نتیجه کرایوتراپی در افراد مختلف، متفاوت باشد، اما رایجترین مزایای استفاده از آن در بخش لاغری و کاهش وزن عبارتند از:

 •  افزایش سرعت سوختن کالری
 •  تحریک از دست دادن چربی اضافی
 •  افزایش سوخت و ساز بدن (متابولیسم)
 •  از بین بردن سموم و سوزاندن چربی [/su_spoiler]

[su_spoiler title=”کرایوتراپی برای زیبایی و ضد پیری” style=”fancy” icon=”arrow”]

شماره های تماس سریع بهترین تخفیف های زیبایی

مرکز زیبایی قلهک:

  ☎ 02122612108 ☎ 22612171_021

  ☎09027610748

2 8 300x180 - کرایوتراپی و همه چیز درباره کاربرد های آن
کرایوتراپی برای زیبایی

کرایوتراپی یا سرما درمانی، نسل جدیدی در امر زیبایی و ضد پیری محسوب میشود؛ به همین دلیل امروزه بسیاری از افراد جهت بهبود ظاهر و حفظ جوانی خود به این روش روی آورده اند.

هنگامیکه در معرض هوای سرد قرار میگیرید، عروق خونی تان به منظور کمک به حفظ دمای بدن تنگ میشوند. زمانیکه گرم میشوید، عروق مجددا گشاد شده و مقدار زیادی خون به سطح پوستتان جاری میشود و درخششی در رنگ چهره ایجاد میکند. سرما همچنین میتواند منافذ را باز کرده و اجازه نفوذ رطوبت عمیق تری به پوست بدهد.

کرایوتراپی، یک روش درمان فوق سرد (ultra-cold) است که برای شوک دادن به بدن در جهت تسریع گردش خون، بهبود دستگاه ایمنی بدن و دستگاه عصبی مرکزی میباشد. با روی آوردن مردم در سرتاسر جهان به کرایوتراپی برای زیبایی و ضد پیری، درمان های این روش پیشرفت کرده و بطور چشمگیری در کاهش علائم پیری و حفظ ظاهری جوانتر موثر واقع شده است.

بسیاری از افراد جهت مقابله به نشانه های پیری از روش کرایوتراپی استفاده میکنند. در نظر داشته باشید که نتایج کرایوتراپی در افراد مختلف، متفاوت است؛ اما برخی از رایجترین مزایای استفاده از کرایو در زمینه زیبایی و ضد پیری که در همه افراد یکسان است، عبارتند از:

 •  کاهش خطوط ریز و چین و چروک ها
 •  بهبود تدریجی صافی و لطافت صورت
 •  دفع سموم و احیای پوست
 •  افزایش میزان خون اکسیژن دار [/su_spoiler]

[su_spoiler title=”کرایوتراپی در ورزش” style=”fancy” icon=”arrow”]

3 8 300x125 - کرایوتراپی و همه چیز درباره کاربرد های آن
کرایوتراپی در ورزش

کرایوتراپی یا سرمادرمانی، نسل جدیدی در ریکاوری محسوب میگردد که به شما اجازه میدهد تمرینات ورزشی خود را سخت تر و طولانی تر از قبل انجام دهید. این روش درمان جهت تسکین درد عضلات و ترویج بازسازی سلول های سالم طراحی شده است. نتایج کرایوتراپی ممکن است در افراد مختلف، متفاوت باشد.

سالهاست از سرمادرمانی برای کمک به تسکین درد عضلات و افزایش ریکاوری ورزشکاران استفاده میشود. بسیاری از ورزشکاران حرفه ای و مبتدی و همچنین مربیان جهت ریکاوری سریعتر و بیشتر به کرایوتراپی روی آورده اند. درمان های کرایوتراپی در این زمینه به گونه ای طراحی شده اند که بر عضلات، کمک به افزایش جریان خون و کاهش التهاب تمرکز دارند. بواسطه کرایو شما میتوانید تمریناتی سخت و دشوار را به مدت طولانی تر انجام دهید و فورا ریکاوری کنید. از این طریق میتوانید از تمرینات خود حداکثر نتیجه را حاص کنید.

برخی از مزایای کرایوتراپی در ورزش عبارتند از:

 

1- مقاومت در برابر خستگی

با شرکت در جلسات کرایوتراپی میتوانید به عضلات خود را طوری پرورش دهید که نقطه شروع خستگی را به تعویق بیاندازد. از این طریق قادر خواهید بود عملکرد و کارایی خود را حین ورزش افزایش دهید.

 

2- افزایش جریان خون

افزایش خون اکسیژن دار در بدن به بهبود گردش خون بدن کمک کرده و این امر منجربه از بین رفتن درد عضلانی پس از تمرین خواهد شد.

 

3- کاهش تورم

سرمادرمانی به دلیل مزیت کاهش تورم عضلات پس از ورزش بسیار شناخته شده است. به دلیل تمرکزی که کرایوتراپی بر کل بدن دارد، شما میتوانید پس از تمرینات ورزشی سریعتر ریکاوری کنید و در جلسات بعد فشار بیشتری به خود وارد کنید.

 

4- تقویت مفاصل

در کرایوتراپی، هوای سرد به داخل پوست نفوذ کرده و با هدف گرفتن مفاصل بدن، به کاهش خستگی کمک کرده و در نتیجه قدرت و انعطاف پذیری مفاصل افزایش میابد.

 

ستارگان بزرگ جهان که به کرایوتراپی روی آورده اند

کرایوتراپی به سرعت در رشته های ورزشی جای باز کرده و به آخرین متدی تبدیل شد که بسیاری از ستارگان بزرگ ورزش جهان را به خود جذب کرد. افرادی چون کوبه برایانت، فلوید می ودر، کریستیانو رونالدو، گرت بیل، جیمی واردی، جاستین گاتلین و جیسون تری از کرایوتراپی به عنوان بخشی از برنامه ریکاوری خود استفاده میکنند. [/su_spoiler]

[su_spoiler title=”کرایوتراپی برای سلامت و تندرستی” style=”fancy” icon=”arrow”]

4 8 300x216 - کرایوتراپی و همه چیز درباره کاربرد های آن
کرایوتراپی برای سلامت

کرایوتراپی یا سرمادرمانی جدیدترین متد سلامت و تندرستی محسوب میگردد و به همین علت بسیاری از افراد برای کمک به حفظ سلامت خود به این روش روی آورده اند.

سلامتی و بهداشت، در گرو یکدیگرند، اما مراقبت از جسم چیزی بیش از غذای مصرفی و سبک زندگی را شامل میشود. امروزه بسیاری از افراد به دنبال روش هایی هستند که بتوانند بطور طبیعی سلامت خود را افزوده و آنرا حفظ کنند. در این زمینه بسیاری از افراد از کرایوتراپی کمک گرفته اند. در کرایوتراپی بواسطه درمان های آمش بخشی که در دمای منفی 180 درجه سانتی گراد صورت میگیرد، همه افراد میتوانند به خواسته خود در زمینه سلامت و تندرستی نائل آیند. این روال میتواند بعنوان بخشی از امور روزانه و هفتگی افراد تبدیل شود.

عموما افراد به دلایل مختلفی کرایوتراپی را برمیگزینند. نتایج حاصل از کرایوتراپی ممکن است در افراد مختلف، متفاوت باشد. با این حال، رایج ترین مزایای بکارگیری کرایوتراپی عبارتند از:

 •  تسکین درد بصورت طبیعی
 •  کاهش التهاب
 •  بهبود کیفیت خواب و مقابله با بیخوابی
 •  افزایش ترشح اندورفین (عامل ایجاد آرامش و سرخوشی)
 •  کاهش استرس و اضطراب
 •  بهبود دستگاه ایمنی بدن و عملکرد اعضا [/su_spoiler]

[su_spoiler title=”ترمیم، بازسازی و جوانسازی پوست با کرایوتراپی” style=”fancy” icon=”arrow”]

5 7 300x263 - کرایوتراپی و همه چیز درباره کاربرد های آن
بازسازی و جوانسازی پوست با کرایوتراپی

همانطور که میدانید قرارگیری مداوم در معرض نور خورشید منجربه آسیب دیدن و خشکی پوست میشود که برخی از این آسیب ها ممکن است دائمی باشند. اما خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی ما میتوانیم پوستمان را با درمان های جوانسازی ترمیم کنیم و زندگی دوباره ای به آن ببخشیم.

کرایوتراپی یا سرما درمانی، یک روش غیر تهاجمی، فوق سرد (در دمای منفی 180 درجه سانتی گراد)، سریع و موثر است و برای افرادی مناسب است که به دنبال بهبود و ترمیم عضلات، درمان آسیب دیدگی، کاهش وزن یا جوانسازی پوست هستند.

 

بازسازی پوست از طریق کرایوتراپی

در این روش، پوست آسیب دیده به مدت 30 دقیقه تحت درمان مرطوب کننده قرار میگیرد. فرایند پاکسازی و مرطوب کردن توسط سرما درمانی موضعی صورت میگیرد. این روش با از بین بردن دما میتواند پوست آسیب دیده را درمان کند.

بازسازی پوست توسط کرایوتراپی به گونه ای طراحی شده است که با استفاده از هوای سردی که به سطح پوست هدایت میشود به کاهش چین و چروک، لکه ها و تغییر رنگ پوست کمک میکند. این درمان آرامش بخش همچنین پوست را تسکین داده و احساس خنکی در آن ایجاد میکند. کرایوتراپی همچنین کلاژن را به بازسازی تحریک میکند و در نتیجه پوستی زیباتر و لطیف تر خواهید داشت.

در نظر داشته باشید که نتایج بازسازی توسط کرایوتراپی ممکن است در افراد مختلف، متفاوت باشد. [/su_spoiler]

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منابع:

http://cryo.com/

https://en.wikipedia.org

04/13/2017

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: