مرجع زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,لیزر مو،جراحی زیبایی

کاربرد پی آر پی در درمان جوش و اسکار

کاربرد پی آر پی در درمان جوش و اسکار
رای دادن به این پست

plateletrich

 

کاربرد پی آر پی در درمان جوش و اسکار

پی آر پی، جدیدترین متد در درمان جای جوش و اسکار محسوب میشود. در روش پلاسمای غنی از پلاکت (PRP – پی آر پی) با بهره گیری از پلاکت خون بدن میتوان بافت هایی که دچار جراحت و صدمه شده اند را درمان کرد. همچنین پی آر پی به بازسازی و جوانسازی بافت کمک کرده و آنرا در جهت بهبودی تحریک میکند. این روش، یک روش پیشگام محسوب میشود، زیرا یک رویکرد کاملا طبیعی است که از هیچ ماده خارجی در آن استفاده نمیشود.

پی آر پی، روشی موثر در درمان آکنه و اسکار محسوب میشود. در این روش، به دلیل بکارگیری فاکتورهای رشد موجود در پلاکت خون، نه تنها بافت بازسازی میشود، بلکه در ایجاد مویرگ ها و رگهای خونی جدید که سبب بهبود شادابی و نشاط بافت پوست میشود نیز کمک میکند. در این روش، تحریک کراتینوسیت (سلول اصلی سازنده روی پوست) و فیبروبلاست (سلول اصلی بخش میانی پوست) سبب جایگزین شدن پوست جدید به جای اسکار ناشی از آکنه خواهد شد.

به دلیل خطرات و عوارض جانبی کمی که پی آر پی دارا میباشد، بطور فزاینده ای در بین مردم محبوب شده است و تقریبا هیچکس این روش درمان را رد نمیکند.

 

prp2

 

آکنه و اسکار به روش های متعددی چون محلول های موضعی، درم ابریژن، لیزر، درمان شیمیایی و جراحی سابسیژن قابل درمان هستند. اما درمان به روش پی آر پی نسبت به همه موارد ذکر شده دارای برتری است و این بدان علت است که این روش طبیعی، بیخطر و با عوارض اندک میباشد. همچنین در این روش نیازی به بکارگیری درمان های جایگزین نمیباشد و در نهایت، نسبتا مقرون به صرفه است.

درمان پی آر پی در مطب پزشک انجام میشود. از آنجاییکه این روش غیر تهاجمی است و نیازی به بیهوشی ندارد، مستلزم بستری شدن در بیمارستان نمیباشد. روش کار نیز بسیار ساده و بی درد سر است. برای شروع، ابتدا پزشک از فرد ۱۰ سی سی خون میگیرد. سپس خون را در یک دستگاه سانتریفیوژ قرار میدهد. دستگاه، خون را میچرخاند و اجزای آنرا جدا میکند. پلاکت ها گرفته میشوند و به بخشی از بدن که قرار است درمان شود، تزریق میگردند.

روند درمان پی آر پی، از آغاز تا پایان ۳۰ دقیقه بطول خواهد انجامید.

 

original

 

یکی از بهترین مزیت های پی آر پی، بدون درد بودنش است. بیشترین میزان دردی که این روش دارد، زمانیست که برای خون گیری، سوزن وارد بدن میشود و سپس پلاکت تزریق میشود. برخی پزشکان جهت به حداقل رساندن همین میزان درد نیز از بیحس کننده استفاده میکنند.

پس از انجام پی آر پی، ممکن است التهاب یا درد خفیفی تجربه شود که طی ۲۴ ساعت برطرف خواهد شد. در برخی افراد ممکن است این ناراحتی تا چند روز احساس شود. در اینصورت پزشک یک مسکن ملایم مانند تایلنول تجویز خواهد کرد.

افرادیکه از روش پی آر پی استفاده میکنند، یکسری عوارضی را تجربه خواهند کرد که هیچکدام دردناک یا تهدید کننده نمیباشند. از آنجاییکه در این روش از اجزای خون خود فرد استفاده میشود، هیچگونه خطر انتقال بیماری، واکنش های آلرژیک یا رد پلاکت وجود ندارد.

 

منبع: http://www.prptreatments.org/

 


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin