مرجع زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,لیزر مو،جراحی زیبایی

چگونه مانع از ایجاد چین و چروک پوست شویم؟

چگونه مانع از ایجاد چین و چروک پوست شویم؟
رای دادن به این پست

چگونه مانع از ایجاد چین و چروک پوست شویم؟

پوست صورت انسان از بافت های بسیار ظریف درست شده است . درحقیقت ،ظریف ترین و حساس ترین قسمت پوست بدن انسان درچهره است .

مهم ترین عامل در پیر شدن چهره و پیدایش چین و چروک پوستی ،خشکی پوست است که بالا رفتن سن ،به طور طبیعی پوست رطوبت خود را از  دست میدهد و همین امر به مرور زمان باعث شکنندگی پوست  میشود و پوست خیلی راحت چروک میشود .

البته با بالاتر رفتن سن،غدد  چربی که در زیر پوست قرار دارند کمتر چربی تولید میکنند و همین امر سبب خشکی پوست میشود .

هیچ میدانستید که آب سایر مواد غذایی  را به پوست شما میرساند ؟

مثل پروتئین ها و ویتامین ها که از طریق بدن جذب میشوند ،همه از طریق آب به پوست میرسند .حالا اگر در سن بالا باشید باید بدانید که از طریق بدنتان کم تر از گذشته به پوست صورتتان آبرسانی میشود . بنابراین پوست صورت هم آب را دریافت نمیکند و هم مواد غذایی را دریافت نمیکند.

باز در این جا هم باید بدانید که چربی روی پوست و غدد چربی زیر پوست، باعث میشود که آب موجود در پوست تبخیر نشود و اکثر اوقات صورت شما رطوبت خود را حفظ کند  . اما باز در سنین بالا که غدد چربی هم دیگر کم تر چربی تولید میکنند مقدار زیادی از رطوبت صورت تبخیر میشود و همین باعث خشکی پوست میشود .

اگر در سنین بالا هستید ،خیلی راحت میتوانید خشکی پوست خود را از بین ببرید و طراوت و تازگی پوست را تا حد زیادی به چهره خود  برگردانید .  در روز حدود ۶تا ۷ لیوان آب بنوشید . ابتدا باید از درون به پوست آبرسانی شود . خوردن آب کمک زیادی به رطوبت پوست میکند .

پزشکان راه دیگری را نیز پیشنهاد کرده اند . خوردن روزانه یک قاشق  روغن ماهی ،برای پوست بسیار مفید است . آن را همراه مقداری آب پرتقال یا آب میوه دیگری میل کنید تا بتوانید طعم آن را تحمل کنید . و اما استفاده از کرم های مرطوب کننده تاثیر بسیار مهمی روی پوست دارد .

کرم های مرطوب کننده تاثیر زیادی روی پوست دارد و به سرعت هم تخریب نمیشود . سعی کنید از مرطوب کننده هایی استفاده کنید که حاوی ویتامین های A.E.H.Fباشد.

نکته دیگری که در ایجاد چین و چروک های بسیار موثر است این است که به پوست کمتر خون رسانی میشود .

با بالارفتن سن و سال سرعت خون رسانی به پوست کم میشود و وقتی خون رسانی با سرعت کمتری ایجاد ود اکسیژن کمتری به پوست میرسد و مواد غذایی که از طریق خون به پوست میرسد دیر تر به پوست میرسند.

مقالات بعدی مارا در این زمینه دنبال کنید .


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin