بلفاروپلاستی (لیفت و جوانسازی پلک) با استفاده از روش غیر جراحی پلاسما جت

هم پزشکان و هم بیمارانی که به دنبال یک روش کمتر تهاجمی جهت بهبود ظاهر چشم خود هستند، بیشتر و بیشتر علاقه مند به استفاده از پلاسما جت شده اند، زیرا مزایای متعددی در پی دارد. به طور کل مزایای پلاسما جت عبارتند از...

0

جوانسازی پلک با پلاسما 

Love Plasma treatment Banner - بلفاروپلاستی (لیفت و جوانسازی پلک) با استفاده از روش غیر جراحی پلاسما جت
جوانسازی پلک با پلاسما

با گذشت زمان، بر روی پوست بسیار نازک اطراف چشم، چروک هایی ایجاد می شود و خاصیت ارتجاعی و استحکام خود را از دست می دهد. پلک ها سنگین می شوند و به تدریج می افتند، برجستگی هایی از چربی در زیر پلک های تحتانی ظاهر می شوند و خطوط بیان (چروک های دینامیکی)، به ویژه در گوشه های بیرونی چشم، قابل رویت می شوند. هدف از بلفاروپلاستی این است که این معایب مرتبط با چشم، از بین بروند یا کاهش یابند تا ظاهری جوان تر به چشمان شما ببخشد.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - بلفاروپلاستی (لیفت و جوانسازی پلک) با استفاده از روش غیر جراحی پلاسما جت پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - بلفاروپلاستی (لیفت و جوانسازی پلک) با استفاده از روش غیر جراحی پلاسما جت پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - بلفاروپلاستی (لیفت و جوانسازی پلک) با استفاده از روش غیر جراحی پلاسما جت نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

بسیاری از پزشکان جهت اصلاح این گونه پیامدهای مرتبط با افزایش سن، هنوز هم از چاقوی جراحی یا لیزر استفاده می کنند. به کارگیری روش های ملایم و غیر تهاجمی (مانند تکنیک های غیر جراحی شامل بلفاروپلاستی) امکان استفاده از روش های زیبایی جدید را فراهم کرده است.

در حال حاضر، دستگاه های نوآورانه پزشکی با استفاده از تکنولوژی پلاسما به عنوان یک جایگزین مناسب برای جراحی پیشنهاد شده اند. پلاسما گازی است که توسط تخلیه الکتریکی، یونیزه شده است. این انرژی به شکل گرما در سلول های هدف مورد استفاده قرار می گیرد تا بتواند پوست پلک را مستحکم سازد، در حالی که به بافت اطراف آن آسیبی وارد نمی سازد.

هم پزشکان و هم بیمارانی که به دنبال یک روش کمتر تهاجمی جهت بهبود ظاهر چشم خود هستند، بیشتر و بیشتر علاقه مند به استفاده از پلاسما شده اند، زیرا مزایای متعددی در پی دارد. به طور کل مزایای پلاسما جت عبارتند از:

 • بدون نیاز به بیهوشی
 • بدون ایجاد برش
 • بدون بخیه
 • حداقل خطر و عوارض جانبی
 • روشی سریع و آسان
 • بازگشت به فعالیت روزمره در همان روز

این یک روش سرپایی، بدون تماس با پوست، بدون ایجاد برش، و معمولا با بیهوشی موضعی همراه است و دوره بهبودی کوتاه مدتی (به طور متوسط ​​5 روز) نیز دارد. علاوه بر این، هیچ گونه خطر بروز اسکار در این روش وجود ندارد. دستگاه پزشکی لیفت پلاسما جت که در سال 2016 در فرانسه راه اندازی شد، جدید ترین دستگاه برای تخلیه پلاسما است که اثر “لیفت” از خود بر جای می گذارد.

پلاسما جت یک منبع جریان مستقیم با ولتاژ بالا را تامین می کند و یک اپلیکاتور با یک الکترود فعال نیز دارد. الکترود فعال با یک نقطه فوق العاده ریز در دست دکتر، نزدیک به پوست قرار می گیرد، اما به منظور رسیدن به اثر حرارتی با بافت پوست تماسی ندارد. هر تخلیه (شات) پلاسما جت به طور موضعی تنش الکتریکی غشاء سلولی را افزایش می دهد که پس از آن، بافت سفت و مستحکم می گردد. ناحیه درمان، از طریق ضربات بسیار ریز و پیوسته، سفت و محکم می شود و چین و چروک های کوچک را محو می کند.

 

فیلم پلاسما جت

در ویدئوی زیر می توانید فرایند قلم پلاسما جت را مشاهده فرمایید:

مطالعات انجام شده در خصوص پلاسما جت و نتایج آن

plasma pen eye1 - بلفاروپلاستی (لیفت و جوانسازی پلک) با استفاده از روش غیر جراحی پلاسما جت
پلاسما جت چروک دور چشم

در سال 2016 مطالعه ای بر روی 38 بیمار شامل 34 زن و 4 مرد با میانگین سنی 48 سال صورت گرفت. این افراد به طور عمده دارای شلی و افتادگی پلک خفیف تا متوسط بودند و اطراف چشم شان چین و چروک وجود داشت. یک بیمار آسیایی با این دستگاه درمان شد تا بیشتر شبیه “غربی ها” شود. همگی بیماران به طور مساوی یکبار درمان پلاسما جت را دریافت کردند. این فرایند به صورت سرپایی انجام شد. در ناحیه درمان نیز از کرم بی حسی موضعی یا گاز پزشکی استنشاقی جهت بیحسی کوتاه مدت استفاده شد.

اثربخشی پلاسما جت

در بسیاری از این افراد، بهبودی پلک های افتاده بسیار مؤثر بود، در حالی که مداخله ای در عملکرد های ضروری پلک به وجود نیامد و هیچ خطری چشم ها را تهدید نکرد. طی این فرایند، کشیده شدن (لیفت) حدود 2 میلی متری پوست توسط پزشک مشاهده شد. در کل، بیماران از نتیجه این روش زیبایی که چهره شان را باز تر و جوان تر کرده بود، رضایت داشتند. تنها در سه بیمار نتایج ضعیفی مشاهده شد. بنابراین، جلسه دوم برای آنها در نظر گرفته شد.

عوارض جانبی پلاسما جت

تحمل موضعی تقریبا در تمام بیماران خوب بود. عوارض جانبی شایع برای تمام تکنیک های زیبایی در این روش نیز مشاهده شد. قرمزی، خراش های کوچک در ناحیه درمان شده و تجمع آب (ادم) در بافت اطراف چشم از عوارض جانبی اصلی پلاسما جت بودند. با این حال، همگی این عوارض خفیف، کوتاه مدت و برگشت پذیر بودند. تنها یک بیمار دچار قرمزی حاد در ناحیه درمان شد که تقریبا سه هفته طول کشید تا برطرف شود. هیپرپیگمانتاسیون یا تیره شدن پوست در بیمار آسیایی ظاهر شد که پس از درمان دپیگمانتاسیون (سفید کردن پوست) برطرف شد. هیچ گونه عوارض جانبی غیرقابل برگشت مانند اسکار یا سوختگی نیز مشاهده نشد.

شماره های تماس سریع بهترین تخفیف های زیبایی

مرکز زیبایی قلهک:

  ☎ 02122612108 ☎ 22612171_021

  ☎09027610748

نکات پیش و پس از درمان پلاسما جت

برای تمامی افراد شرکت کننده در این مطالعه یک جلسه مشاوره اولیه جهت ارائه تمامی اطلاعات مربوط به این روش، امضای رضایت نامه و بررسی اینکه هیچ مورد منعی وجود ندارد، در نظر گرفته شد. در طول این جلسه مشاوره، یک معاینه پوستی برای اندازه گیری چروک های پوست توسط پزشک انجام شد و جهت مقایسه قبل و بعد از درمان، از بیماران عکس گرفته شد. یک جلسه پیگیرانه در هفته بعد در نظر گرفته شد و یک جلسه کنترل نهایی برای 3 ماه پس از درمان تعیین شد تا نتایج درمان ارزیابی شود.

به عنوان یک اقدام پزشکی، ممکن است برخی از واکنش های موضعی گذرا در درمان با پلاسما جت مشاهده شود. با این حال، بهبودی معمولا بی دردسر است، قرمزی پوست حدود دو روز مشاهده می شود. به دنبال بهبودی قرمزی پوست، خراش های کوچک ایجاد شده در محل درمان، سه روز بعد به تدریج شروع به محو شدن می کنند که می توانید با استفاده از لوازم آرایش آنها را پوشش دهید. ممکن است برای جلوگیری از ادم یا تجمع مایعات در بافت پس از این فرایند و همچنین درمان موضعی برای بهبودی پس از درمان، یک درمان کوتاه مدت مبتنی بر کورتیکوئید تجویز شود. به افرادی که علاقمند به انجام جوانسازی پلک با استفاده از پلاسما جت هستند به شدت توصیه می شود که از هرگونه تماس با نور خورشید اجتناب کنند و برای محافظت از خود در برابر نور خورشید به طور متوسط به مدت 3 روز از کرم ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنند. همچنین توصیه می شود به مدت چند روز پس از انجام این فرایند، از عینک آفتابی استفاده شود.

 

تفاوت پلکسر و پلاسما جت

DSC08365 - بلفاروپلاستی (لیفت و جوانسازی پلک) با استفاده از روش غیر جراحی پلاسما جت
جوانسازی پلک با پلاسما

به نظر می رسد که در جامعه پزشکی و متخصصان یک اتفاق نظر قابل توجهی در مورد روش های غیر جراحی، بدون هیچ گونه تماس مستقیم با پوست که به طور موثر و ایمن، از تکنولوژی پلاسما بهره می برند، وجود دارد. دستگاه پلکسر (مدل قدیمی پلاسما) برای اولین بار در سال 2014 در بازار ظاهر شد.

این وسیله پزشکی، این امکان را به وجود می آورد که به وسیله تبخیر بخش اعظمی از لایه سطحی اپیدرم، چربی پلک از بین ببرد و چین و چروک های نواحی اطراف چشم را بدون زخم یا برش برطرف سازد. با این حال، پلکسر هیچ واکنشی در جهت تجدید کلاژن در پوست ایجاد نمی کند. از این رو، با در نظر گرفتن این قابلیت در پلاسما جت می توان آن را جایگزین بهتری برای درمان دور چشم در نظر گرفت.

 

نتیجه گیری در خصوص پلاسما جت چروک زیر چشم

plasma pen 1 - بلفاروپلاستی (لیفت و جوانسازی پلک) با استفاده از روش غیر جراحی پلاسما جت
قلم پلاسما

در طول دهه گذشته، دستگاه پزشکی پلاسما پیشرفت های چشمگیری به ویژه در زمینه ضد عفونی، بهبود جراحات و درمان زخم ها به همراه داشته است. همانطور که در بالا گزارش شد، پلاسما از طریق یک گاز، انرژی الکتریکی مورد نیاز را تامین می کند که می تواند بدون کوچک ترین آسیب رساندن به پوست، آن را درمان کند. در درمان های زیبایی پوست، استفاده از درمانی همچون پلاسما اجازه می دهد تا ضایعات کوچک و یا نقایص پوستی مانند اسکار های آکنه یا زگیل به خوبی درمان شود و به نوعی جایگزین عمل بلفاروپلاستی شود.

برای ارزیابی اثربخشی دستگاه پلاسما جت، زمینه استفاده آن برای پلک را به سه دلیل اصلی محدود می کنیم:

 • درخواست جهت انجام بلفاروپلاستی ملایم و غیر تهاجمی برای جوان سازی چشم ها به طور مستمر در حال افزایش است، زیرا بیماران اغلب با شلی و افتادگی ناشی از فرایند پیری در پلک ها مشکل دارند. از آنجایی که این دستگاه یک پلاسما جت بسیار دقیق و ظریف (1 میلی متر) تولید می کند که سلول های پوستی ویژه ای را تبخیر می کند، به طور کامل با درمان ناحیه اطراف چشم، که ظریف ترین و شکننده ترین بخش صورت محسوب می شود، سازگار است. در ضمن، خطری برای چشم و بافت اطراف آن وجود ندارد.
 • پلاسما جت تنها وسیله است که با استفاده از جریان مستقیم عمل می کند. استفاده از جریان مستقیم برای یک مدت زمان کوتاه، باعث ایجاد دپولاریزاسیون یا تحریک موضعی می شود. این دپولاریزاسیون منجر به باز شدن کانال های یونی موجود در غشای سلولی می شود که موجب تغییر نحوه بارگیری الکتریکی در هر دو طرف غشای سلولی می شود. پتانسیل غشاء (یا تنش الکتریکی) سلول های فرایند پیری پوست را بازسازی می کند. پوست در محلی که دارای چین و چروک و افتادگی است به تدریج مستحکم تر می شود.
 • پلاسما جت، فیبروبلاست های موضعی را مجددا فعال می کند، بنابراین سنتز فیبرهای الاستیک و کلاژن را با انتقال گرما در درم افزایش می دهد.

در این مطالعه، معیارهای اصلی اثربخشی مورد بررسی قرار گرفته شد، سفت شدن پوست و جوانسازی پلک های فوقانی و یا تحتانی به طور متوسط ​​در طی 3 ماه پس از درمان اتفاق افتاد. قابل ملاحظه ای بلافاصله حاصل می گردد، به ویژه در پوست های جوان تر، تنها پس از یک جلسه درمان، این نتایج مشهود تر هستند. ضمن این که این روش جوانسازی بدون هیچ گونه عوارض جانبی مهم است و بسیار امن و بی خطر محسوب می گردد.

تنها دو نتیجه نامطلوب در این مطالعه مشاهده شد که یک جلسه درمان کافی نبود و به درمان بعدی کشیده شد.

تنها دو مورد عوارض جانبی غیر معمول مشاهده شد: یک بیمار دچار قرمزی حاد در ناحیه درمان شد که تقریبا سه هفته طول کشید تا برطرف شود. همچنین هیپرپیگمانتاسیون یا تیره شدن پوست در بیمار آسیایی ظاهر شد که پس از درمان دپیگمانتاسیون (سفید کردن پوست) برطرف شد.

حتی اگر در اکثر موارد یک جلسه در نظر گرفته شود، ممکن است جهت تکمیل نتیجه مطلوب برای تک تک بیماران، جلسه دوم، و حتی جلسه سوم با فاصله 1 ماه ضروری باشد. علاوه بر این، با توجه به این که احتمال دارد این روش در بیماران دارای مشکلات بیش از حد در پلک ها با نتایج مطلوبی مواجه نشود، توصیه می شود این گونه افراد جهت جوانسازی عمقی پوست پلک و اطراف چشم از روش جراحی استفاده کنند.

 

ملاحظاتی که پزشکان پیش از انجام فرایند پلاسما در نظر می گیرند

IMG 2007 min 5ba2bda12b3c2 1140x1140 300x300 - بلفاروپلاستی (لیفت و جوانسازی پلک) با استفاده از روش غیر جراحی پلاسما جت
دستگاه پلاسما
 • مراجعه کننده باید در زمان مراجعه در سلامت کامل باشد، و هیچ گونه شرایط پزشکی نداشته باشد. چنانچه فرد مراجعه کننده، علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا نشان می دهد، درمان باید به زمان دیگری موکول شود.
 • پوست بیمار نباید در ناحیه ای که قرار است درمان صورت گیرد، ملتهب باشد.
 • مراجعه کنندگان مستعد ابتلا به زخم های کلئوئیدی، کاندیدهای ایده آلی برای انجام این فرایند نیستند.
 • مراجعه کنندگان مبتلا به دیابت، اختلالات بهبودی یا مشکلات غدد لنفاوی نباید درمان شوند.
 • مراجعه کنندگان دارای آفتاب سوختگی یا افرادی که پوست شان را برنزه کرده اند، باید درمان را به تعویق اندازند.
 • مراجعه کنندگانی که سابقه هیپرپیگمانتاسیون دارند، کاندید ایده آلی برای این فرایند نیستند.
 • ناحیه تحت درمان نباید تحت هیچ گونه درمان قبلی یا درمان لیزر زیبایی قرار گرفته باشد. این مورد، شامل بوتاکس نیست.
 • در زمان نباید هیچ گونه نشانه ای از برنزه کردن در مراجعه کننده دیده شود.
 • مراجعه کنندگان نباید به ویروس هرپس سیمپلکس (تبخال) مبتلا باشند. چنانچه در معرض این ویروس هستید، مراجعه خود را به زمان دیگری موکول کنید. چنانچه قبلا ویروس هرپس سیمپلکس (تبخال) را تجربه کرده اید، باید به پزشک معالخ خود مراجعه کنید و نسخه ای مبنی بر مصرف Valtrex را دریافت کنید و 3 روز قبل از درمان و 4 روز پس از درمان شروع به مصرف آن کنید. این مورد تنها مختص درمان هایی است که در اطراف ناحیه لب وجود دارد.
 • این درمان برای مراجعه کنندگانی که از دستگاه ضربان ساز استفاده می کنند، انجام نمی شود.
 • این درمان برای مراجعه کنندگانی که باردار یا شیرده هستند مناسب نیست.
 • در مورد مراجعه کنندگانی که دارای اکستنشن مژه هستند و تصمیم دارند پلک فوقانی و یا زیر چشم خود را با پلاسما درمان کنند، باید قبل از درمان، اکستنشن مژه را حذف کنند و پس از 8 هفته جهت نصب مجدد آن اقدام کنند.
 • درمان پلاسما تنها برای تون های پوستی روشن تا متوسط توصیه می شود. برای افرادی که دارای رنگ پوست تیره تر هستند، احتمال خطر ایجاد هیپرپیگمانتاسیون بالایی وجود دارد.

امیدواریم این مطلب توانسته باشد به سوالات و ابهامات شما در خصوص درمان پلاسما جت پاسخ داده باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این درمان و همچنین اطلاع از قیمت و هزینه آن، لطفا به این لینک مراجعه نمایید (کلیک کنید).

زیبا باشید و زیبا بمانید…

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منبع:

لینک پیوند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: