پلاسماتراپی و مزیت های آن که باید بدانیم !

0

پلاسما تراپی

پلاسما تراپی بهترین جایگزین برای بوتاکس می باشد. همان طور که می دانید زیبایی و طراوت پوست تاثیر بسزایی در زیبایی فرد خواهد داشت. زیبایی چشم ها اثر فوق العاده ای در این موضوع خواهد داشت. افتادگی و چروک پوست اطراف چشم مساله ای است که بسیاری از خانم ها و حتی برخی آقایان با آن درگیر هستند. پلاسما تراپی روشی نسبتا جدید است که برای رفع چین و چروک اطراف چشم و افتادگی پلک استفاده می شود. زیبان  در این نوشته در مورد پلاسما تراپی اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار خواهد داد. پلاسما تراپی چیست و چه مزایایی دارد؟

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - پلاسماتراپی و مزیت های آن که باید بدانیم ! پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - پلاسماتراپی و مزیت های آن که باید بدانیم ! پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - پلاسماتراپی و مزیت های آن که باید بدانیم ! نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

پلاسما چیست؟

ماده چهار حالت دارد، جامد، مایع، گاز و حالت چهارم آن که به پلاسما معروف است. پلاسما یکی از فرآورده های خونی است. عمل پلاسما تراپی نیز یکی از عمل‌های جراحی رایج برای رفع چین و چروک اطراف چشم و افتادگی پلک است؛ که از این حالت ماده در آن استفاده می‌شود. پلاسما حالتی از ماده است که بعد از گاز قرار می‌گیرد و به‌شدت داغ بوده ولی فشار کمی دارد. همچنین مواد در حالت پلاسما رسانای الکتریکی هستند، به همین خاطر وقتی با جسم دومی برخورد می‌کنند به‌سرعت سرد می‌شوند. از این ویژگی‌ها در عمل پلاسما تراپی استفاده می‌شود.

پلاسما تراپی چیست؟

پلاسماتراپی PRP یا سلول درمانی همان پلاسمای خون است که غنی شده از پلاکت ها می باشد. شایان ذکر است که (PRP)  به عنوان یک منبع متمرکز از پلاکت اتولوگ ، شامل عوامل مختلف رشد سلولی و سیتوکین ها است که باعث تحریک سنتز استخوان و بافت های نرم نظیر پوست و ضمائم آن می گردد. این روش کاملا” ایمن، موثر و مقرون به صرفه می باشد.
پلاکت های جمع آوری شده در PRP علاوه بر این از ترومبین و کلسیم فعال کلرید ، که باعث انتشار این عوامل از گرانول آلفا سلول می شوند عوامل رشد و سیتوکین های دیگر موجود در PRP عبارتند از:

 • فاکتور رشد مشتق از پلاکت
 • فاکتور رشد تغییر دهنده بتا
 • فیبروبلاست فاکتور رشد
 • بررسی فاکتور رشد شبه انسولین ۱
 • شبه انسولین عامل رشد ۲
 • فاکتور رشد اندوتلیال عروقی
 • فاکتور رشد اپیدرمال
 • اینترلوکین ۸
 • عامل رشد کراتینوسیت
 • فاکتور رشد بافت همبند
  فاکتورهای رشد آزاد شده از پلاکت به عنوان محرک شیمیایی سلولهای فیبروبلاست عمل می کند و آنها را وادار به تکثیر می کند. فیبروبلاست ها با تولید کلاژن ، الاستین و گلیکوز آمینوگلیکان عملکرد خود را تکمیل می کنند و این روند برای تکمیل شدن به حدود ۳۰۰ روز زمان احتیاج دارد. بنابراین اثرات سودمند PRP به خوبی تا یکسال باقی خواهد ماند.

عمل پلاسما تراپی چگونه انجام می‌شود؟

یکی از عمل‌ هایی که اخیراً در علم زیبایی مورد توجه قرار گرفته است جراحی پلاسما تراپی است. همین‌طور که گفته شد در این عمل از حالت پلاسمای ماده استفاده می‌شود. جراحی فوق به این دلیل مورد توجه ویژه پزشکان و بیماران قرار گرفته که نیاز به زمان زیادی نداشته و نسبت به دیگر عمل‌ های رایج عوارض کمتری نیز دارد.

جراحی افتادگی پلک و رفع چین و چروک‌ های اطراف چشم در این عمل نهایتا ۱۰-۲۰ دقیقه به طول می‌انجامد. در این مدت ناحیه‌ای که مورد جراحی قرار می‌گیرد باید بی‌حس شده باشد. نداشتن بی‌هوشی نیز یکی از محاسن دیگر پلاسما تراپی است. تعداد نوبت‌ هایی که یک بیمار برای رفع چروک‌ های دور چشم خود در عمل پلاسما تراپی نیاز دارد بسته به شدت این چروک‌ ها مشخص می‌شود. اگر میزان این چروک‌ ها بسیار محدود بوده و ظریف و ریز باشد به‌ طور معمول در یک جلسه قابل رفع است. ولی اگر شدت این چین و چروک‌ ها عمیق باشد ممکن است به جلسات بیشتری نیاز پیدا شود. تعیین تعدد جلسات مورد نیاز توسط یک پزشک متخصص صورت می‌گیرد. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید انتخاب پزشکی قابل اعتماد و کاردان است، تا بتوانید به خوبی این عمل را پشت سر بگذارید.

نکته‌هایی در مورد پلاسما تراپی

نکته اصلی در مورد جراحی پلاسما تراپی این است که تقریباً هیچ عوارضی ندارد. گاهی اوقات فرد چند روزی دچار تورم و دلمه در اطراف چشم خود می‌شود که این طبیعی بوده و پس از گذشت یک هفته کاملاً رفع خواهد شد. همچنین این عمل محدودیتی برای استفاده نداشته و تقریباً هرکسی می‌تواند از عمل جراحی پلاسما تراپی برای رفع چین و چروک‌های چشمش استفاده کند. پس از این عمل جراحی فرد نیازی به استراحت نداشته و می‌تواند تقریباً تمامی کارهای روزانه‌اش را انجام دهد. تنها اطراف چشم کمی متورم خواهد شد که می‌توانید تا ۴۸ ساعت از کمپرس آب یخ برای کاهش شدت تورم استفاده کنید.

همچنین استفاده از کرم‌ها نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشد که البته باید با نظر پزشک متخصص استفاده شود. دلمه‌هایی که در اطراف چشم ایجاد می‌شود معمولاً پس از گذشت نهایتاً یک هفته کنده شده و رفع می‌شوند. همچنین ورم ایجاد شده در پایین چشم تا یکی دو روز اول بسیار به چشم می‌آید ولی جای نگرانی نیست، زیرا پس از گذشتن یک یا دو روز فروکش کرده و کاملاً رفع می‌گردد. انجام عمل پلاسما تراپی به‌عنوان یک عمل زیبایی را باید زیر نظر یک پزشک متخصص و با مشورت او برگزینید. همچنین از این عمل می‌شود برای رفع چروک‌های دیگر نواحی صورت نیز استفاده کرد؛ که مکانیزم آن مشابه همین عمل جراحی زیبایی چشم خواهد بود. در ادامه برای آشنایی بیشتر با لیفت صورت با ما همراه باشید.

در انسان ، از PRP برای پیشگیری از پیری پوست و ریزش مو، جوانسازی پوست و ترمیم انواع مختلفی از بیماری ها از جمله جراحی پلاستیک و زیبائی، آسیب های عصبی ، تاندونیت ، آسیب عضله قلب ، ترمیم و بازسازی استخوان و جراحی دهان استفاده می گردد. همچنین از آن در درمان آسیب های ورزشی در ورزشکاران حرفه ای استفاده می گردد.

در حال حاضر PRP جدیدترین فناوری جهت پیشگیری از پیری پوست، زیبایی و جوان سازی است که توسط FDA آمریکا تایید گردیده است و در اکثر مراکز آمریکا، کانادا و اروپا در حال استفاده است.
البته شایان ذکر است از این روش همواره به عنوان یک درمان تکمیلی و در کنار سایر روش های درمانی استفاده می گردد. در پلاسماتراپی یا PRP به هیچ عنوان از سلول بنیادی استفاده نمی شود بلکه از پلاکت که یکی از سلول های طبیعی موجود در خون است استفاده می گردد.

مقالات بعدی مارا دنبال کنید

شماره های تماس سریع بهترین تخفیف های زیبایی

مرکز زیبایی قلهک:

  ☎ 02122612108 ☎ 22612171_021

  ☎09027610748

محقق و مترجم: میلاد اسد بیگی

گرفته شده از:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: