با جراحی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی آشنا شوید

0
FemiProcedure 300x179 - با جراحی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی آشنا شوید
واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یا جراحی واژن به عملی اطلاق می شود که هدف آن سفت و تنگ کردن واژنی است که پس از زایمان طبیعی یا پروسه افزایش سن، شل و گشاد شده است. برخی از جراحان مدعی هستند که این روش حتی می تواند حساسیت این ناحیه را بهبود ببخشد و افزایش دهد.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - با جراحی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی آشنا شوید پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - با جراحی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی آشنا شوید پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - با جراحی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی آشنا شوید نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

از آنجایی که کشیده شدن بافت های واژن صحت دارد، جراحی تنگ کردن بافت واژن به تنهایی نمی تواند پاسخگوی تنگ شدن آن، انگیزش تمایلات جنسی و اوج لذت جنسی یا همان ارگاسم باشد. علاوه بر این، حساسیت جنسی نیز به لذت جنسی بیشتری منجر نخواهد شد؛ زیرا ممکن است با درد همراه باشد. به همین منظور، ممکن است عمل جراحی دیگری نیز مورد نیاز باشد.

لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی دستگاه تناسلی به عملی اطلاق می شود که بر روی لبه های اطراف واژن (لابیا) صورت می پذیرد. این جراحی را می توان همزمان با واژینوپلاستی یا به تنهایی انجام داد. لابیاپلاستی را می توان بر روی لبه بزرگ و بیرونی یا لبه کوچک و داخلی واژن انجام داد. در لابیاپلاستی، اندازه و شکل لبه ها تغییر می کند و به طور معمول، کوچکتر شده و عدم تقارن بین آنها اصلاح می گردد.

[su_spoiler title=”مقایسه جراحی ترمیمی و جراحی زیبایی” style=”fancy” icon=”arrow”]

vaginal rejuvenation 300x200 - با جراحی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی آشنا شوید
جراحی زیبایی و ترمیم

به منظور اتخاد تصمیم در خصوص اینکه واژینوپلاستی برایتان مناسب تر است یا لابیاپلاستی، درک تفاوت بین جراحی ترمیمی و جراحی زیبایی بسیار اهمیت دارد.

جراحی ترمیمی سبب بهبود عملکرد بخشی از بدن می شود، در حالیکه جراحی زیبایی، تغییرات اساسی زیبایی شناسانه ای در آناتومی طبیعی ایجاد می کند. برای مثال جراحی بینی را تصور کنید: جراح می تواند حفره داخلی بینی را ترمیم و بازسازی کند و به شما در بهتر تنفس کردن کمک کند، یا به دلیل زیبایی ظاهری، شکل آنرا تغییر دهد.

این یک وجه تمایز اساسی است؛ چرا که کالج آمریکایی زنان و زایمان، جراحی های رفع یک مشکل و پیامدهایی که در پی دارند، مانند بی اختیاری ادرار را ازریابی کرده اند. این کالج به دلیل خطرات و عدم وجود اطلاعات کافی نسبت به ایمنی و اثربخشی آن تردید دارد و در خصوص جراحی زیبایی واژن بسیار محتاط عمل می کند.

برخی از روش های واژینوپلاستی جهت ترمیم نقص های مادر زادی کاربرد دارند که در آن واژن، ناهنجار و بد شکل یا بسیار کوتاه بوده و یا اصلا واژن وجود ندارد (آژنزی واژن). این جراحی بدین منظور صورت می گیرد که دختر بچه بتواند به طور طبیعی رشد کند، ادرار خود را دفع کند، عادت ماهانه شود و در آینده مقاربت داشته باشد. [/su_spoiler]

[su_spoiler title=”جراحی های مرتبط با واژینوپلاستی و لابیاپلاستی” style=”fancy” icon=”arrow”]

gyno 300x215 - با جراحی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی آشنا شوید
واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

اخیرا، واژینوپلاستی جزئی از جراحی های زیبایی در نظر گرفته شده است که با نام “جوانسازی واژن” نیز مشهور است. جراحان پلاستیک و متخصصین زنان و زایمان، جراحی های زیبایی خود را با شعار هایی مانند افزایش زیبایی و اعتماد به نفس تبلیغ می کنند. درواقع، اندام تناسلی زنان به طور طبیعی، ظاهرهای متفاوتی دارند که از نظر آناتومی بدون اشکال هستند و هیچ شکل مشخصی برای واژن و لبه هاای آن وجود ندارد.

شماره های تماس سریع بهترین تخفیف های زیبایی

مرکز زیبایی قلهک:

  ☎ 02122612108 ☎ 22612171_021

  ☎09027610748

اخیرا، تکنولوژی لیزر نیز توسط بعضی جراحان برای جوانسازی واژن و سایر عمل های جراحی مربوط به اندام تناسلی به کار گرفته می شود.

برخی از پزشکان وابسته به انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، خود به طور مستقل عمل های جوانسازی واژن مختلفی را پیشنهاد می دهند اما این انجمن هیچ عمل خاصی را در این زمینه توصیه نکرده و اعتقاد دارد که در این زمینه نیاز به مطالعات پزشکی بیشتری است. تا کنون هیچ یک از عمل های زیبایی واژینوپلاستی قابل قبول معرفی نشده اند.

در اینجا به برخی از نمونه های جراحی جوانسازی واژن اشاره می کنیم:

 •  جراحی تجدید پرده بکارت یا ریویرجیناسیون. پرده بکارت، بافت نازکی است که در مدخل واژن قرار دارد و به طور معمول با اولین مقاربت یک زن، پاره می شود. جراحی ترمیمی پرده بکارت، هایمنوپلاستی نام دارد و در آن پرده بکارت مشابه حالت اولیه آن ترمیم و بازسازی می شود. به دلیل اهمیت بسیار بالای باکره بودن در برخی از فرهنگ ها، این جراحی، یکی از متداول ترین عمل های جراحی واژن در سر تا سر دنیا به شمار میرود.
 •  جراحی پنهان سازی کلیتورال. برخی از جراحان نیز روشی بنام جراحی پنهان سازی کلیتورال را ارائه می دهند که در آن بافتی که به طور معمول کلیتوریس را پوشش می دهد، برداشته می شود.
 •  جراحی تقویت نقطه G. به اعتقاد برخی از کارشناسان، دیواره جلویی واژن، ناحیه ای فوق العاده تحریک کننده و حساس است که به نام نقطه G شناخته می شود. این نقطه در برابر تحریک جنسی و ارگاسم، بسیار حساس است. در جراحی تقویت نقطه G، جهت افزایش لذت جنسی، کلاژن به دیواره جلویی واژن تزریق می شود. [/su_spoiler]

[su_spoiler title=”خطرات احتمالی جراحی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی” style=”fancy” icon=”arrow”]

vgnplst2 en 300x162 - با جراحی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی آشنا شوید
واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

در زنانی که این جراحی ها را انجام داده اند، رضایت بلند مدت گزارش شده است و هیچ پیامدی در نتیجه جراحی های واژینوپلاستی و لابیاپلاستی رویت نشده است. علاوه بر این، از آنجاییکه این جراحی ها مانند سایر جراحی ها مورد مطالعات پزشکی قرار نگرفته اند، کالج آمریکایی زنان و زایمان آنها را “اثبات نشده” می پندارد.

خطرات ناشی از اعمال جراحی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی عبارتند از:

 •  عفونت
 •  تغییرات حسی دائمی
 •  درد مداوم
 •  اسکار

بهترین توصیه برای زنانی که در فکر عمل جراحی واژن هستند این است که در خصوص احساسات و نگرانی های خود در خصوص اندام تناسلی تان با پزشک مشورت کنید. همچنین، انتظارات خود را از این عمل جراحی بازگو کنید و در خصوص هر یک از گزینه های غیر جراحی دیگر نیز پرس و جو کنید. سعی کنید ورزش کگل را انجام دهید تا عضلات ضعیف و شل واژن را تقویت کنید. میل جنسی خود را افزایش دهید تا بدین ترتیب عزت نفس و اعتماد به نفس تان نیز افزایش یابد. [/su_spoiler]

[su_spoiler title=”برخی از سوالاتی که می توانید از جراح تان بپرسید” style=”fancy” icon=”arrow”]

8655283 portrait of friendly doctor and patient at dentist s office Stock Photo 300x200 - با جراحی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی آشنا شوید
سوال درباره واژینوپلاستی
 •  این جراحی ها چه خطرات کوتاه مدت و بلند مدتی دارند؟
 •  این جراحی ها چه فوایدی دارند؟ – آیا این جراحی بر بارداری یا زایمان من در آینده تاثیر خواهد داشت؟
 •  آیا انتظارات من از این جراحی واقع بینانه هستند؟
 •  چه گزینه های غیر جراحی دیگری برای بهبود این وضعیت وجود دارد؟
 •  آیا حس ناحیه واژنم بعد از جراحی کمتر خواهد شد؟
 •  آیا این جراحی بر توانایی ارگاسم من اثر خواهد گذاشت؟
 •  آیا بعد از جراحی محدودیت هایی برای استفاده از محصولات بهداشتی زنانه مثل تامپون وجود دارد؟
 •  آیا بیمه، هزینه این جراحی ها را پوشش میدهد؟ [/su_spoiler]

 

سلامت باشید!

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منابع:

WebMD Medical Reference

American Urological Association Foundation

American College of Obstetricians and Gynecologists

American Society of Plastic Surgeons

The Times of London

The Wall Street Journal

04/05/2017

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: