مرجع زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,لیزر مو،جراحی زیبایی

ماساژ روشی برای بهبود کیفیت زندگی بیماران فلج مغزی

ماساژ روشی برای بهبود کیفیت زندگی بیماران فلج مغزی
رای دادن به این پست

kids-adobestock_63615993

ماساژ روشی برای بهبود کیفیت زندگی بیماران فلج مغزی

چهاردهم مهر (پنجم اکتبر)، روز جهانی فلج مغزی است. بنابراین این ماه، فرصت مناسبی برای درمانگران ماساژ است که آموخته های خود را افزایش دهند و کیفیت زندگی بیماران فلج مغزی را بالا برند.

فلج مغزی وضعیتیست که بیانگر گروهی از بیماری ها با چندین مشخصه از اختلالات حرکتی (شامل اختلالات پوسچر و حرکت و یا اختلالات هماهنگی عضلات) مختلف میباشد.

بطور معمول، نقص های حرکتی و اختلال عملکرد عضلانی در طول زمان شدت نمیابند. این اختلال در کودکان شایع است و احتمال بروز آن در پسران ۴۰% بیشتر از دختران تخمین زده شده است.

 

child-in-wheelchair-adobestock_116987226

 

انواع فلج مغزی

سه نوع متمایز فلج مغزی وجود دارد:

  • فلج مغزی اسپاستیک که ویژگی آن فلج و انقباض دردناک عضلانی میباشد.
  • فلج مغزی دیس کینتیک که ویژگی آن حرکت نوشتن غیر ارادی و یا کاهش سرعت حرکات بدن است.
  • فلج مغزی آتاکسیک که ویژگی آن تعادل و هماهنگی ضعیف میباشد.

 

smiling boy on massage couch

 

ماساژ برای بیماران فلج مغزی

یکی از گزینه های درمانی قانونی برای بیماران مبتلا یه فلج مغزی، ماساژ محسوب میگردد. ملاحضاتی که حین کار با بیماران فلج مغزی وجود دارد به نوع فلج مغزی بستگی دارد.

در فلج مغزی اسپاستیک که ویژگی آن فلج و انقباض دردناک عضلانی میباشد، عمده درمان باید بر روی شل کردن عضلات منقبض تمرکز داده شود. در این روش، عضلات شل شده و تا حد زیادی به بیمار کمک خواهد کرد.

برای بیماران مبتلا به فلج مغزی دیس کینتیک بیشتر بر روی تولید پاسخ پاراسمپاتیک تاکید میشود. در این روش بدن شروع به آرام ساختن ارتباط ذهن، بدن و روح میکند که تا حد زیادی در کنترل حرکات غیر ارادی موثر خواهد بود. تکنیک باز کردن بافت فاشیا نیز به کاهش حرکات غیر ارادی بدن کمک میکند.

در فلج مغزی آتاکسیک که ویژگی آن تعادل و هماهنگی ضعیف میباشد نیز بر بهبود حس عمقی مفاصل و تحرک همراه با تقویت عضلات اطراف مفاصل تاکید میشود. این روش در ایجاد ثبات تاثیر بسیار زیادی به دنبال دارد.

در نهایت تکنیک های کششی در ماساژ منجربه تحرک اندام ها و تقویت بدنه خواهند شد. جهت پیشگیری از آسیب ناشی از حرکت اندام ها در حالت کشیده، ماساژ مفاصل نیز ضروریست.

 

 

 


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin