لیپوساکشن ، مهمترین اطلا عات در مورد عمل لیپو ساکشن که پزشک نمی گوید.

2

لیپوساکشن 

در مقالات گذشته در رابطه با جراحی پلاستیک ، تاریخچه آن و انواع جراحی پلاستیک مطالبی را عنوان کردیم . در این مقاله بنا داریم در رابطه با یکی از رایج ترین  انواع جراحی  ها ی پلاستیک ، لیپو ساکشن موارد یرا عنوان کنیم.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - لیپوساکشن ، مهمترین اطلا عات در مورد عمل لیپو ساکشن که پزشک نمی گوید. پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - لیپوساکشن ، مهمترین اطلا عات در مورد عمل لیپو ساکشن که پزشک نمی گوید. پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - لیپوساکشن ، مهمترین اطلا عات در مورد عمل لیپو ساکشن که پزشک نمی گوید. نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

 لیپو ساکشن چیست ؟

لیپوساکشن یک روش زیبایی و جراحی پلاستیک  است که چربی  بدن را  در بخش خاصی حذف می کند که به نظر نمی رسد بیمار نمی تواند از طریق رژیم غذایی و ورزش از این چربی ها خلاص شود.

تلاش برای از بین بردن توده های چربی اضافی که در شکم، ران ها، ران و دیگر نقاط بدن تجمع می یابند، می تواند یک فرایند خسته کننده باشد. اغلب، رژیم و ورزش به تنهایی برای انجام این کار کافی نیست. در چنین مواردی، بسیاری از افرادی که می خواهند از لحاظ زیبایی از اندام خود لذت ببرند و اندام مناسب تری داشته باشند ، به عمل جراحی  لیپوساکشن پناه می آورند  که در حال حاضر بیش از سه دهه است که یکی از رایج ترین روش های جراحی پلاستیک است. این روش جراحی ، یک روش  ایمن و اثبات شده  است که به میلیون ها نفر از بیماران اجازه می دهد چهره های خود را از طریق هدف گیری دقیق و  با از بین بردن  رسوبات جدا شده از چربی بهبود ببخشند. لیپوساکشن اغلب در کنار سایر روشهای جراحی پلاستیک مانند آپاندیموپلاستی (عمل جراحی زیبایی بینی) و تقویت پستان، یک راه بالقوه ایده آل برای هر کسی است که به دنبال اصلاح و جوان سازی اندام و زیبا تر شدن اندام خود  می باشد.

لیپوساکشن ممکن است برای شکل دادن زیر چانه، گردن، گونه ها، سینه ها، سینه ها، شکم، باسن ها، باسن ها، ران ها، زانو ها، و مچ پا مفید باشد.

یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست اغلب روش عمل جراحی خود را بر روی باسن، شکم، ران، باسن یا چهره خود برای بهبودچهره این بخش ها خود انجام می دهد. اما لیپوساکشن نیز می تواند با سایر جراحی های پلاستیکی، از جمله چهره، کاهش پستان وشکم. انجام شود.

جهت کسب اطلا عات بیشتر اینجا کلیک کنید.

هنگام افزایش وزن، سلولهای چربی در اندازه و حجم افزایش می یابند. لیپوساکشن تعداد سلولهای چربی را در یک منطقه خاص کاهش می دهد. مقدار چربی حذف شده بستگی به ظاهر منطقه و حجم چربی دارد. تغییر شکل کانتور به طور کلی دائمی است – تا زمانی که وزن شما باقی می ماند.

بهترین کاندید ها برای لیپو ساکشن 

قبل از اینکه بیماران مجاز به انجام لیپوساکشن باشند، ابتدا باید توسط یک جراح پلاستیک واجد شرایط  بودن آنها برای این عمل مشخص شود. بهترین کاندیدای این عمل  کسی است که در سلامت کامل باشد، در حدود 25 پوند وزن بدن ایده آل را داشته باشدو دارای ذخایر چربی است که به شکلی که به  رژیم یا ورزش پاسخ نداده باشد. مردان و زنان بالای 18 سال که دارای مدارک پزشکی لازم هستند و از سلامت کافی بر خوردارند ممکن است نامزد خوبی برای انجام عمل لیپوساکشن باشند.

شما می خواهید انتظارات واقعی در مورد جراحی لیپو ساکشن  داشته باشید. با انجام عمل  لیپوساکشن از سلولیت خلاص نخواهید شد، بنابراین اگر امیدوار باشید  بدون هیچ عاضه ای از این جراحی بیرون بیایید ، خوش شانس خواهید بود.

روش های مرسوم لیپو ساکشن

شماره های تماس سریع بهترین تخفیف های زیبایی

مرکز زیبایی قلهک:

  ☎ 02122612108 ☎ 22612171_021

  ☎09027610748

لیپوساکشن Tumescent (تزریق مایع) شایع ترین نوع لیپوساکشن است. این  عمل شامل تزریق مقدار زیادی مایع  از  طریق روش های  پزشکی به مناطق مورد نظر بدن قبل از حذف چربی است. گاهی اوقات راه حل ممکن است تا سه برابر میزان چربی باشد که باید برداشته شود). مایع مخلوط بی حس کننده موضعی (لیدوکایین) است، داروهایی که عروق خونی (اپینفرین) و محلول نمک (IV) داخل وریدی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. لیدوکائین در حین و بعد از جراحی می تواند یک عامل  کمک کننده باشد. برای انجام  این  عمل ممکن است تنها بیهوشی  بهترین روش مورد نیاز  باشد.  استفاده از اپی نفرین در راه تا کاهش از دست دادن خون، کبودی و تورم کمک کننده است . راه حل IV کمک می کند تا چربی را راحت تر برداشته شود . این  روش در واقع روشی است که چربی ها را ساکشن می کند. این نوع لیپوساکشن معمولا بیشتر از سایر انواع طول می کشد.

 

تکنیک Super-wet شبیه به لیپوساکشن tumescent است. تفاوت این است که این روش به عنوان یک روش جراحی مورد استفاده قرار نمی گیرد. مقدار مایع تزریق شده برابر با مقدار چربی است که باید برداشته شود. این تکنیک یک تکنیکی است که مدت زمانی  طول می کشد اما اغلب نیاز به  داروی آرامبخش در طول عمل است  (داروئی که باعث می شود شما خواب آلود) یا بیهوشی عمومی ویا (دارو که به شما اجازه می دهد خوابی  بدون درد را تجربه کنید).

 

لیپوساکشن با کمک سونوگرافی. (UAL) از ارتعاشات اولتراسونیک برای تبدیل سلول های چربی به مایع استفاده می کند. پس از آن سلول ها ی چربی می توانند از بین بروند. UAL را می توان با دو روش خارجی (بالای سطح پوست با یک امیتر مخصوص) و یا داخلی (زیر سطح پوست با یک کانول کوچک گرم) انجام داد  این تکنیک ممکن است به حذف چربی از قسمتهای پر تراکم ،  (فیبری) بدن مانند پشت بافت بزرگ یا بافت سینه مردانه کمک کند. UAL اغلب همراه با تکنیک tumescent، در روش پیگیری (ثانویه) یا برای دقت بیشتر استفاده می شود. به طور کلی، این روش طولانی تر از روش فوق العاده مرطوب Super-wetطول می کشد.

لیپوساکشن با لیزر (LAL)  برای انجام این عمل از انرژی لیزر برای سلول های چربی مایع استفاده می کند. بعد از اینکه سلول ها مایع شوند، می توانند از طریق لوله های کوچک وکیوم شده و از این طریق چربی های اظافه را از بین ببرد.از آنجا که لوله (کانول) مورد استفاده در LAL کمتر از آنهایی است که در لیپوساکشن سنتی استفاده می شود، جراحان از LAL برای مناطق محدود استفاده می کنند. این مناطق عبارتند از چانه، گونه ، فک و صورت. مزیت احتمالی LAL بر سایر روش های لیپوساکشن این است که انرژی تولید شده از لیزر باعث تولید کلاژن می شود. این کار کمک می کند تا  از سفتی پوست پس از لیپوساکشن.جلوگیری شود. کلاژن پروتئین مانند فیبر است که به حفظ ساختار پوست کمک می کند.

نحوه انجام عمل لیپو ساکشن 

دستگاه لیپوساکشن و دستگاه های ویژه ای به نام کانول ها برای این جراحی استفاده می شود.
تیم جراحی قسمت هایی از بدن شما را که تحت درمان قرار می گیرد، آماده می کند.
شما بیهوشی محلی یا عمومی را دریافت خواهید کرد.
از طریق یک برش پوستی کوچک، یک لوله مکش با انتهای تیز به جیب چربی وارد می شود و از طریق منطقه ای که چربی باید برداشته شود، جابجا می شود.

چربی خالی از طریق لوله مکش تخلیه می شود. یک پمپ خلاء یا یک سرنگ بزرگ عمل مکش را انجام می دهد.
برای درمان مناطق بزرگ، ممکن است  ایجاد چندین حفره پوست مورد نیاز باشد. جراح ممکن است به مناطقی که از جهات مختلف درمان می شوند، نزدیک شوند تا بهترین خط را بدست آورند.
پس از برداشتن چربی، لوله های زهکشی کوچک ممکن است به مناطق نارسایی وارد شوند تا خون و مایع را که در چند روز اول بعد از جراحی جمع آوری می شود، جمع آوری کند.
اگر در طی عمل جراحی، مقدار زیادی از مایع یا خون را از دست بدهید، ممکن است نیاز به جایگزینی مایع (داخل وریدی) داشته باشید. در موارد بسیار نادر، انتقال خون لازم است.
یک  ملحفه فشرده بر روی شما قرار می گیرد که باید نحوه استفاده آن را از جراح خود بپرسید.

دلایل انجام عمل لیپوساکشن

بعضی از موارد استفاده لیپوساکشن در زیر آورده شده است:

دلایل زیبایی، از جمله  از بین بردن خطوط  چربی، یا یک خط شانه غیر طبیعی.
برای بهبود عملکرد جنسی با کاهش رسوبات غیرطبیعی چربی در ران داخلی، در نتیجه اجازه دسترسی آسان تر به مهبل (واژن).
فرم دادن بدن برای افرادی که از نظر بروز چربی و یا بی نظمی ها ناراحت هستند و نمی توانند با رژیم غذایی و / یا ورزش کنار بیایند.

 مواردی که در لیپوساکشن برای آنها توصیه نمی شود:

لبپو ساکشن ممکن است به عنوان یک جایگزین برای ورزش و رژیم غذایی، و یا به عنوان یک درمان برای چاقی عمومی باشد. اما ممکن است برای حذف چربی از مناطق جدا شده در نقاط مختلف و در زمان مورد نظر مناسب نباشد.
به عنوان درمان برای سلولیت (ظاهر نازک، ظاهر کم پوست بیش از باسن، ران و باسن) و یا پوست بیش از حد.
در برخی مناطق از بدن، مانند چربی در طرف سینه، به دلیل اینکه سینه یک محل مشترک برای سرطان است.
بسیاری از جایگزین های لیپوساکشن وجود دارد، از جمله تپش ملایم (آبودینوپلاستی)، حذف تومورهای چربی (لیپوم)، کاهش سینه (کاهش جراحی زیبایی سینه یا  mammaplasty) یا ترکیب روش های جراحی پلاستیک. پزشک شما می تواند این را با شما در میان بگذارد.

لیپوساکشن توصیه نمی شود افرادی که شرایطی دارند که می توانند جراحی را پیچیده تر کنند، از جمله:

جریان خون محدود شده
بیماری عروق کرونر
دیابت
کسانی که یک سیستم ایمنی ضعیف دارند

همانطور که با هر جراحی بزرگی دارای خطراتی است ، لیپوساکشن دارای خطراتی مانند خونریزی و واکنش به بیهوشی است. عوارض ممکن برای لیپوساکشن عبارتند از:

بی نظمی های کانتور (بی نظمی های ) پوست شما. ممکن است به علت نابودی چربی، ضعف پوستی و بهبودی غیرمعمول ناخوشایند، موجب بروز  این حالت شود. این تغییرات ممکن است دائمی باشد ،. خسارات زیر پوستی از لوله نازک (کانول) که در طول لیپوساکشن استفاده می شود، ممکن است پوست ظاهری پرمویی دائمی داشته باشد.

تجمع مایع جیب موقت مایع (سرووم) می تواند زیر پوست تشکیل شود. این سیال ممکن است نیاز به سوزن تخلیه شود.

بی حسی.شما ممکن است احساس بیحسی موضعی یا دائمی در منطقه آسیب دیده داشته باشید. تحریک عصب موقت نیز ممکن است.

عفونت عفونت های پوستی کمیاب هستند اما ممکن است. عفونت شدید پوست ممکن است تهدید کننده زندگی باشد.

پارگی داخلی به ندرت، یک کانول که عمیق نفوذ می کند ممکن است یک عضو داخلی را سوراخ کند. این ممکن است نیاز به تعمیرات جراحی اضطراری داشته باشد.

آمبولی قلبی قطعات چربی خالی ممکن است از بین بروند و در یک رگ خونی به دام افتاده اند  و در ریه ها یا به مغز منتقل شوند. آمبولی چربی یک اورژانس پزشکی است.

مشکلات کلیوی و قلب تغییرات در سطوح مایع به عنوان مایعات تزریق می شود و می تواند باعث مشکلات بالقوه در معرض خطر کلیه و قلب باشد.

اگر جراح روی سطوح بزرگتر بدن خود کار می کند یا انجام چندین عملیات در طول یک عمل جراحی، خطر عوارض افزایش می یابد. در مورد چگونگی این خطرات برای شما به جراح خود صحبت کنید.

داروها و تغذیه 

پیش از انجام این روش، با جراح خود درباره چگونگی انتظار جراحی صحبت کنید. سابقه پزشکی خود را مرور کنید، هر گونه شرایط پزشکی را که در اختیار دارید، لیست کنید و هر جراحی را درباره هر دارویی، مکمل یا گیاهی که مصرف می کنید به جراح ببرید.

جراح شما حداقل دو هفته قبل از جراحی توصیه می کند که مصرف بعضی از داروها مانند نیتروژن خون یا NSAID ها را متوقف کنید.

موارد احتیاط دیگر

اگر مورد مربوط به شما نیاز به حذف یک مقدار کمی از چربی داشته باشد، ممکن است عمل جراحی در مطب انجام شود. اگر مقدار زیادی از چربی باید برداشته شود. یا اگر شما قصد داشته باشید که یک روش دیگر را در همان زمان انجام دهید، جراحی ممکن است در یک بیمارستان پس از یک شب اقامت در یک محل قرار گیرد. در هر دو مورد، ترتیب دادن یک فرد پس از انجام مراحل به شما رانندگی می کند.

انتظارات شما چیست ؟

قبل از لیپوساکشن، جراح ممکن است دایره ها و خطوط را در قسمت هایی از بدن شما قرار دهد تا درمان شوند. عکسها نیز ممکن است گرفته شوند تا قبل و بعد از مقایسه تصاویر مقایسه شود.

چگونگی عمل لیپوساکشن شما بستگی به تکنیک خاصی دارد که استفاده می شود:

 انتظارات شما بعد از عمل لیپوساکشن

پس از انجام این روند، درد، تورم و کبودی را در نظر بگیرید. ممکن است لازم باشد چند روز قبل از بازگشت به کار و چند هفته قبل از شروع فعالیت های عادی خود – از جمله ورزش کمی  صبر کنید.

جراح شما ممکن است دارو را برای کمک به کنترل درد و آنتی بیوتیک ها برای کاهش خطر ابتلا به عفونت تجویز کند. همچنین ممکن است برای چند هفته، لباس های فشرده تنگ را بپوشانید که باعث کاهش تورم می شود. در طول این مدت انتظار می رود برخی از بی نظمی های کانتور به عنوان چربی باقی مانده در موقعیت قرار گیرد.

نتایج 

پس از لیپوساکشن، تورم معمولا در عرض چند هفته کاهش می یابد. در این زمان، منطقه تحت درمان باید کمتر بزرگ باشد. در عرض چند ماه، انتظار می رود که منطقه درمان شده ظاهر نازک تر داشته باشد.

نتایج لیپوساکشن عموما طولانی هستند اگر وزن خود را حفظ کنید. اگر بعد از لیپوساکشن وزن می کنید، توزیع چربی شما ممکن است تغییر کند. به عنوان مثال، شما ممکن است چربی اطراف شکم خود را بدون در نظر گرفتن مناطقی که در ابتدا درمان می شوند، جمع آوری کنید.

محقق و مترجم : مریم طباطبائی 

منبع : 

2 نظرات
 1. کرج می گوید

  ممنون بابت مطلب مفیدتون

  1. فرزانه جعفری می گوید

   سلام دوست عزیز
   ممنون از توجه شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: