لیزر واژن – نکاتی مهم در رابطه با لیزر واژن که پزشک به شما نمی گوید!

0

لیزر واژن 

خیلی سخت است که یکزن دوران یائسگی خود را در سکوت و انزوا سپری کند و تنها وقت خود رابا کار هایی مثل بافتنی کردن بگذراند و با دوران باروری خود خداحافظی کند.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - لیزر واژن -  نکاتی مهم در رابطه با لیزر واژن که  پزشک به شما نمی گوید! پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - لیزر واژن -  نکاتی مهم در رابطه با لیزر واژن که  پزشک به شما نمی گوید! پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - لیزر واژن -  نکاتی مهم در رابطه با لیزر واژن که  پزشک به شما نمی گوید! نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

آتروفی واژن، همچنین به عنوان واژینیت آتروفیک شناخته شده است، اغلب بعد از یائسگی اتفاق می افتد زمانی که زنان یک قطره تولید استروژن را تجربه می کنند و دیواره های واژن پس از آن نازک تر، خشک و ملتهب می شوند.در طی یائسگی، سلولهای غشای مخاطی در واژن فعالیت کمتری دارند و نمی توانند کلاژن را تولید کنند که دیواره های واژن را هیدراته کرده و تغذیه می کند، بنابراین آنها شکننده و مستعد ابتلا به عفونت می شوند. لیزر واژن می تواند به درمان آتروفی واژن کمک کند.

پزشکان توصیه می کنند مرطوب کننده های واژینال، کرم ها و قرص های استروژن و قرص ها و همچنین روان کننده های آب در طول رابطه جنسی مورد استفاده قرار بگیرند. (از آنجا که جنس می تواند دردناپذیر شود زیرا واژن کمتر قادر به خود روانکاری است) توصیه می شود.اما برای درمان این علائم، درمان جدید روش بهتری است. یکی از پر کاربرد ترین روش های درمانی لیزر واژن است. در عمل لیزر واژن MonaLisa Touch نوعی تکنولوژی لیزر است مورد استفاده قرار می گیرد که طی آن یک پروب کوچک وارد واژن می شود.

نحوه انجام لیزر واژن 

با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط کلینیک های MonaLisa Touch، صدهارمیله کوچک از انرژی لیزر از پروب آزاد می شوند و به دیواره داخلی واژن کمک می کنند. پس از این کار لیزر کمتر از یک دهم ثانیه طول می کشد و کمی از بافت را حذف می کند، ایجاد یک سوراخ کوچک با قطر موی انسان. این  کار بدن را تحریک می کند که سپس بافت های سالم جدید رشد می کند.تنها دستورالعمل پس از درمان برای جلوگیری از فعالیت جنسی و شدید برای پنج روز است. برای هر یک از سه تست که از فاصله شش هفته فاصله گرفته است، 10 تا 15 دقیقه طول می کشد. سالی یک بار نیز نیاز به معاینه می باشد.

تجربه کسانی که لیزر واژن را انجام داده اند.

زنان تحت درمان با BuzzFeed News در مورد تجربه خود صحبت کردند. میراندا در باره اینکه دیواره واژن آن با یائسگی نازک و خشک شود. هیچ نظری نداشت . او یک زن 46 بود که می گوید : “من شروع به عفونت مثانه کردم و سپس آنتی بیوتیک ها را به من دادند که بعد از آن عفونت مجاری ادراری را تجربه کردم و من در این چرخه ی وحشت ناک گرفتار شدم.”

واژن 2 - لیزر واژن -  نکاتی مهم در رابطه با لیزر واژن که  پزشک به شما نمی گوید!

 

میراندا “خشکی واژن وحشتناکی” را تجربه کرد که حتی برایش کار کردن هم سخت شده بود.

او گفت: “میل جنسی شما کاهش می یابد و شما  وابستگی به رابطه جنسی را احساس نمی کنید زیرا  واژن شما خیلی خشک و بدون حس است  و نمی توانید 24 ساعت و از روان کننده ها استفاده کنید.”

“من حتی متوجه نشدم که چطور این اتفاق افتاد، من هرگز در زندگی ام هیچ عارضه مثانه ای نداشتم. همه کسانی که به من گفتند فقط به من گفتند که مجبورم به آرامش برسم و آن را تحمل کنم. ”

دکتر اما بولتون، متخصص جنسی و باروری، به میراندا گفت که او “نامزد کامل” برای درمان لیزر واژن از نوع  مونالیزا لایت است.

اطلاعات لازم قبل از انجام لیزر واژن 

Boulton، که در درمانگاه مشاوره می کند،  می گوید :من  می بینیم که زنان یائسه را با خشکی واژن  دردناک را دارند و یا دارای عفونت های مجاری ادراری هستند و عدم تعادل فلور واژن که منجر به تورم مجدد می شود.قبل از درمان که ما  سه پیشنهاد به زنان که این مشکلات را دارند می دهیم اینها، Boulton گزینه های محدودی برای کمک به زنان مبتلا به آتروفی واژن هستند.

شماره های تماس سریع بهترین تخفیف های زیبایی

مرکز زیبایی قلهک:

  ☎ 02122612108 ☎ 22612171_021

  ☎09027610748

“متاسفانه، گزینه های دیگری وجود ندارد به غیر از درمان های هورمونی که برای خانم هایی که سرطان سینه داشته اند و یا نمی خواهند از هورمون استفاده کنند  که گزینه های مناسبی نیستند و به جز آنهامی توانم روان کننده های آب را پیشنهاد کنم که واقعا فقط به حساسیت  کمک می کند. دکتربولتون گفت که این درمان برای درمان خشکی واژن و دیازپارونی (درد در هنگام مقاربت) مورد استفاده قرار می گیرد، اماشواهد غیر مستندی  وجود دارد که نشان می دهد آیا با UTI کمک می کند.

“درمان لیزر اساسا با  جوانه زدن بافت و با ترویج رشد کلاژن و تشویق جریان خون به مهبل انجام صورت می گیرد، به طوری که برخی از آن ها در حقیقت با استفاده از جراحی برای بهبودی بافت ها از آن استفاده می شود.”

میراندا مطمئن نبود که لیزرهای کوچک را در داخل واژن خود قرار دهد.

او می گفت : من واقعا نا امید شدم، اما آنها گفتند که یائسه شدن ممکن است پنج سال طول بکشد … بنابراین اولین درمان را شروع کردم. ”

“این کار واقعاً دردناک نبود زیرا آنها از  یک بی حس کننده موضعی استفاده کردند و لیزر واقعی پنج دقیقه طول می کشد، بنابراین ناراحت کننده و تهاجمی نیست .

میراندا گفت که از زمان اولین درمان هیچ عفونت یا خارش نداشته است.”ما با زنان بسیار ی مواجه هستیم و من فقط به آن دسته از زنان که سالها در سکوت رنج می برند فکر می کنم.”

در استرالیا هیچ هزینه بهداشت خصوصی یا Medicare برای درمان وجود ندارد و هزینه آن در حدود 600 تا 2000 دلار در هر جلسه است.

در ایالات متحده، درمان مایع لیزر MonaLisa Touch توسط اداره غذا و داروی آمریکا برای درمان آتروفی واژینال پاک نشده و تایید نشده است، اما سیستم لیزری خود برای استفاده چندگانه از برش به جراحی مغز و اعصاب مورد تایید قرار گرفته است.

کالج آمریكا متخصص زنان و زایمان تاكید كرده است كه درمان كسر كلسیم لیزر توسط FDA  انجام می شود.

این به این معنی است که پزشکان از آن برای درمان آتروفی واژن استفاده می کنند که تنها براساس آزمایشات بالینی است که نشان می دهد درمان برای کمک به زنان برای مقابله با شرایطی مانند آتروفی واژن مفید است.

هلن 55 ساله فکر می کرد که خشکی و درد علائمی است که او باید با آن زندگی کند. او گفت: “من قرص ها و برخی کرم ها را امتحان کردم، اما من آنها را مفید نیافتم، و جنس دردناک شد، بنابراین من آن را پذیرفتم و تصور می کردم هیچ کاری نمی توانستم بکنم.

“من ناراحت شدم و می دانستم که شوهرم را ناراحت می کند، اما تصور می کردم این چیزی است که باید برای زنان اتفاق بیفتد.”

هلن اولین درمان لیزر خود را “واقعا دردناک” یافت.

او گفت: “سخت است که چیزی در داخل من وجود داشته باشد، مثل اینکه حتی یک پاپ اسمیر آزار دهنده بود، به طوری که به نظر می رسید چاقوی کوچک ریزه کاری است.”

“اما بعد از یک روز  بهتری را تجربه کردم و شوهرم و من از سالها رابطه جنسی داشتم.”

بولتون گفت که جامعه همچنان زنان مسن تر از جنسیت را به خطر می اندازد که موضوع را “غیر قابل قبول” و “تابو” نامیدند.

آیا لیزر وازن برای مشکلات پس از یائسگی کمک کننده است ؟

بسیاری از زنان بعد از یائسگی از تعدادی از علائم ناخوشایند رنج می برند، از  جمله خشکی واژن و آتروفی به بی اختیاری ادرار خفیف و درد با مقاربت می باشد.دکتر راجر لوفور، مدرس مامایی، زنان و زیست شناسی تولید مثل در دانشکده پزشکی هاروارد می گوید: متخصصین این مجموعه علائم را به عنوان نشانه های ژنیتوئید یائسگی (GSM) معرفی می کنند که می تواند منجر به ناراحتی کلی و از دست رفتن روابط جنسی شود. او می گوید، شما مجبور نیستید که  بقیه عمر خود را در حالت ناراحتی دائمی زندگی کنید. امروزه گزینه های متعددی از جمله درمان های لیزری مانند کسانی که برای پوست جوان و جوان پوست استفاده می شوند، می تواند مفید باشد.

 

بیایید صادق باشیم: فکر انجام لیزر در بخش حساس ترین و صمیمی ترین عضو بدن شما ممکن است شما را کمی آزار دهد. اما نتایج درمان سه دقیقه ای که اغلب زنان گزارش می دهند، درد و ناراحتی خفیف (بعضی از آنها می گویند که شبیه ضربه محکم و ناگهانی  است) باعث می شود که این روش برای بسیاری از زنان ارزشمند باشد. درمان لیزر  با مکانیسمی برای بهبود زخم بدن خود را با ایجاد یک سوراخ کوچک در بافت فعال می باشد و سپس بدن را تحریک می کند تا بافت های جدید را برای درمان زخم های کوچک تحریک کند.  این درمان برای افزایش سطح کلاژن و  درمان در نظر گرفته شده است . این روش همچنین می تواند جریان خون را به منطقه افزایش دهد، که می تواند کمک به بازگرداندن احساس گرسنگی شود.

آمار  نشان می دهند که 70 تا 80  درصد زنان بهبود خشکی واژن را طی می کنند که 12 تا 18 ماه پس از یک سری از درمان های لیزر ماهانه انجام می شود.همچنین آمارما  نشان می دهد 60 تا 70٪ بهبود علائم ادراری، مانندبی اختیاریی واسترس (نشت ادرار است که معمولا هنگامی رخ می دهد که یک زن سرفه یا عطسه می کند) کاهش می یابد. زنان همچنین بهبود عملکرد ارگاسم را دیده اند. این نتیجه، می گوید دکتر Lefevre، به علت به سادگی به بهبود روانکاری واژن، منجر به افزایش بیشتر در فعالیت جنسی است.

ترویج رشد بافت جدید با انجام لیزر واژن 

لیزر به عنوان یک گزینه خوب  به طور فزاینده ای محبوب برای درمان علائم واژینال است، عمدتا به این دلیل که درمان قبلی مانندکرم استروژن موضعی از نفوذ در حال سقوط است.بسیاری از زنان اشتباه می کنند که  از هورمون های موضعی ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه و سکته را افزایش دهد. استفاده می کنند.دکتر Lefevre می گوید: در  مطالعه  ای که در بخش بهداشت زنان انجام شد ، یک طرح تحقیقاتی 15 ساله ای که در سال 1991 راه اندازی شد، سه برابر افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه و سکته مغزی در زنان استروژن خوراکی را گزارش شد

بسیاری از زنان در معرض خطر ابتلا به استروژن واژینال موضعی قرار می گیرند.. دکتر لفور می گوید: “ما بهترین توصیه ها را برای بیماران داریم که استروژن واژینال باعث کمتر نسبت به استروژن دهانی جذب می شود.

، اما این باور هنوز هم وجود دارد.” کرم استروژن همچنین می تواند خراب و گران باشد زیرا بسیاری از برنامه های بیمه به طور کامل هزینه دارو را پوشش نمی دهد.

جهت کسب اطلا عات بیشتر اینجا کلیک کنید.

چگونگی استفاده از لیزر برای واژن 

اولین لیزر برای درمان علائم واژینال یک لیزر دی اکسیدکربن (CO2) بود. بسیاری از متخصصان قدیمی از فن آوری مبتنی بر انرژی هنوز از این نوع لیزر استفاده می کنند که در درمان خشکی و آتروفی واژینال بسیار موثر است. لیزرهای CO2 در بازار امروز محدودیت هایی دارند. رایج ترین لیزر CO2 که در حال حاضر برای درمان واژینال استفاده می شود تنها می تواند 200 میکرون زیر سطح پوست نفوذ کند. این  لیزراساسا به ضخامت دو ورق کاغذ است و به اندازه کافی عمیق برای رسیدن به بافتی که در زیر سطح قرار دارد و دارای عصب و عروق بیشتری نمی باشد.

نوع جدیدی از لیزر، که دکتر لفور در تمرین خود در مرکز پزشکی بث استفاده می کند، لیزر ترکیبی است که از دو نوع مختلف از پرتوهای لیزر برای درمان لایه های سطحی و عمیق پوست در همان زمان استفاده می کند. دکتر Lefevre می گوید عمل او این لیزر را انتخاب کرد، زیرا بر اساس نیاز بیمار، همه کاره و قابل تغییر است. او می گوید: “با استفاده از لیزر ترکیبی، ما می توانیم انتخاب کنیم که این حفره ها عمیق باشند. ما به 200 میکرون محدود نمی شویم؛ می توان به لایه های عمیق تر برای رسیدن به انتهای عصب و رگ های خونی رسید.”

اگر چه دلیل اصلی استفاده از لیزر برای درمان خشکی و آتروفی واژن است، دکتر Lefevre می گوید توانایی لیزر ترکیبی برای لایه های عمیق تر، پزشکان توانایی تغییر درمان را برای کمک به علائم ادراری مانند فرکانس، فوری، خفیف ملایم (ریزش) و بی اختیاری استرس خفیف است.

لیزر ترکیبی نیز می تواند همراه با اتصال داخلی یا خارجی باشد، به پزشکان اجازه می دهد که بافت خارجی واژن علاوه بر مناطق داخل واژن، درمان شوند.

دکتر Lefevre می گوید: “ما با استفاده از این درمان موفقیت آمیز  به کاهش درد ناشی از زخم در ورودی واژن هنگام زایمان یا جراحی کمک کرده ایم ”

 روش درمانی 

درمان لیزر یک فرایند تدریجی است و معمولا نیاز به چندین بار معاینه دارد.د. دکتر Lefevre می گوید: “پس از اولین درمان ، یک زن به طور معمول در یک ماه باز می گردد و گزارش می دهد که آیا او بهبودی در علائم او را تجربه کرده است.” بسته به پاسخ او، درمان دوم خود را می تواند به هدف قرار دادن همان بافت عمق و یا تنظیم برای هدف قرار دادن لایه های کمی عمیق از بافت کمک کند. پس از یک دوره معمول سه جلسه درمان لیزر ماهانه، زنان معمولا یک بار در سال باید معاینه شوند.

دکتر Lefevre می گوید: “این یکی از درمان های محافظه کارانه است که در مقایسه با جراحی به کار می رود.” “این کار را می توان در مطب انجام داد، و بیماران می توانندپس از انجام  به کار خود بپردازند.

آیا لیزر برای زنان پیش  از یائسگی مناسب است؟

زنان جوانتر، و حتی زنانی که فرزندان ندارند یا زنانی که فرزند به دنیا آورده اند، ممکن است نامزد خوبی برای روش لیزر باشند. این زنان اغلب برای راه حل جراحی برای مسائلی مانند بی اختیاری ادراری آماده نیستند، لذا آنها گزینه های محدودی دارند. این ممکن است زنانی که متوجه ریزش ادرار در هنگام ورزش یا سرفه شوند کاندید خوبی برای این عمل هستند، .  این واقعیت که لیزر درمانی کمتر تهاجمی است، این روش را برای آنها مناسب می سازد. زنان جوان نیز اغلب می توانند از درمان های لیزر برای درمان انواع مختلف مشکلات تناسلی و همچنین سستی واژینال داخلی (ریزش) بهره مند شوند.

عوارض جانبی و خطرات لیزر واژن

شایع ترین علامت پس از عمل واژینال گزارش شده است ناراحتی جزئی است که  ماننداحساس آفتاب سوختگی ملایم است و تا 48 ساعت طول می کشد. هیچ عوارض مهمی گزارش نشده است.

کاندیدای ایده آل برای درمان لیزیک واژینال، بیماری است که به دنبال بهبود عملکرد جنسی خود با توجه به علائم GSM، از جمله خشکی واژن و اختلال عملکرد ارگانیسم است. دکتر Lefevre می گوید: زنان با توجه به درمان نمی توانند باردار شوند و باید مورد بررسی روی غربالگری سرطان گردن رحم قرار گیرند و ازنظر عفونت واژن مانند یک عفونت مخمر آزاد بررسی شوند.

محقق و مترجم : مریم طباطبائی 

 منبع :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: