عوارض تاتوی بدن که تاتو آرتیست به شما نمی گوید!

0

عوارض تاتو

هیچ پزشکی انجام تاتو را تایید نمی کند. تاتو کردن غیرقانونی نیست، ولی غیر علمی و غیربهداشتی است. رنگ تاتو نیز از نظر سازمان غذا و داروی جهان مورد تایید نیست. حتی وزارت بهداشت و درمان هیچ کشوری نیز مواد استفاده شده برای تاتو را تایید نمی کند.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - عوارض تاتوی بدن که تاتو آرتیست به شما نمی گوید! پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - عوارض تاتوی بدن که تاتو آرتیست به شما نمی گوید! پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - عوارض تاتوی بدن که تاتو آرتیست به شما نمی گوید! نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

در مقاله عوارض تاتو و نکاتی که باید بدانید به این موضوع مهم در سایت زیبان  پرداخته ایم و در انتهای همین صفحه پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود.

چرا پزشکان با تاتو مخالفاند؟

تاتو وارد کردن ماده رنگی داخلی پوست است. پوست شامل اپیدرم، درم و هیپودرم یا بافت چربی است، اما قسمت اپیدرم پوست مدام در حال بازسازی و ریزش است، پس اگر رنگ به این ناحیه برخورد کند، موقت است و بعد از چند روز محو می شود، ولی ناحیه درم همان ناحیه ای است که برای ماندگاری رنگ روی پوست، رنگ باید وارد آن شود. هنگامی که رنگ وارد این ناحیه می شود، سلول هایی به نام «فیبروبلاست» با مواد جدیدی که وارد بدن می شود، مبارزه می کنند. گرچه تاتوی درم دائمی است، ولی به مرور فیبروبلاست ها آنقدر به رنگ حمله می کنند تا کمرنگ شود. به همین دلیل تاتو به تجدید نیاز دارد.

تفاوت تاتوهای جدید با تاتوهای قدیمی

در تاتوهای جدید از چند رنگ استفاده می شود، ولی در تاتوهای سنتی از یک رنگ استفاده می شد. تاتوی سنتی به رنگ آبی بود و مزیت آن به نوع جدید این است که اگر فرد بخواهد تاتو را پاک کند، به راحتی از روی پوست پاک می شود، ولی تاتوی جدید که مخلوطی از چند رنگ است را باید با چند بار لیزر از بین برد. لیزر تاتوی جدید مشکل است چون هر بار باید با یک طول موج کار کرد. البته لیزر را باید فرد متبحری انجام دهد.

عوارض تاتو

گاهی فرد دچار بیماری پیسی (وتیلیگو) است یا دچار سوختگی شده است و ابرو ندارد و… در این مواقع برای برگرداندن زیبایی و اعتماد به نفس بیمار عمل میکرو پیگمنتیشن بعد از گرفتن شرح حال از بیمار انجام می شود. بعضی از بیماری های زمینه ای مانع انجام تاتو هستند. همچنین در این مراکز بهداشت کاملا رعایت می شود. در نتیجهعوارض تاتو به شدت کم است، اما در آرایشگاه ها وسواس بهداشتی ممکن است وجود نداشته باشد یا به دلیلی صرفه جویی از یک سوزن برای چند بیمار استفاده شود. در این شرایط ویروس ها به وسیله خون به راحتی منتقل می شوند و احتمال انتقال هپاتیت B و C و ویروس اچ آی وی از طریق سوزن آلوده وجود دارد. در صورت رعایت نکردن بهداشت ممکن است میکروب به بافت گسترش یابد و فرد دچار التهاب و عفونت پوست شود.

سار کوئیدوز یکی از عوارض تاتو است

آمارها نشان میدهد ۵ تا ۱۰ درصد افرادی که تاتو می کنند دچار عارضه ای به نام «سارکوئیدوز» می شوند. این عارضه بیشتر در تاتو ابرو و به صورت گوشت اضافه بروز می کند. این افراد ممکن است زمینه بیماری سارکوئیدوز را داشته باشند. این بیماری بیشتر ریه را درگیر می کند و به دلیل اختلال در سیستم ایمنی ایجاد می شود.

جوهرهای حیوانی واکنش حساسیت زا ایجاد می کنند

گاهی برای اینکه جوهر مقرون به صرفه باشد از محصولات حیوانی ساخته می شود. داخل این رنگ ها گلیسیرین و کراتین است که از چربی حیوانات گرفته می شود. محصولات حیوانی میتوانند واکنش حساسیت زا در بدن ایجاد کنند. البته این مورد بین ۵ تا۱۰ درصد افرادی که از نظر سرشتی حساس هستند، اتفاق میافتد.

ام آر آی در افرادی که تاتو دارند، مشکل است

مشکل دیگر اینکه ممکن است فرد دارای تاتو به دلیل بیماری به ام آر آی نیاز داشته باشد. ام آر آی باعث سوزش و درد شدیدی در نواحی تاتو شده میشود. به همین دلیل است که در مراکز رادیولوژی قبل از ام آر آی از بیمار در مورد تاتو در بدنش سوال می شود. ممکن است انجام ام آر آی امکانپذیر نباشد. گاهی هم مجبورند فرکانس دستگاه را پایین بیاورند که دقت تشخیصی را پایین می آورد.

عوارض تاتو ممکن است چند سال بعد بروز کند

البته دقت در تاتو و رعایت بهداشت عوارض را پایین می آورد، ولی عوارض این گونه نیستند که بلافاصله بعد انجام تاتو ایجاد شوند. گاهی چند سال بعد بیمار دچار عارضه می شود که با بررسی های بیشتر مشخص می شود به دلیل تاتو بوده است.

برای از بین بردن تاتو به آرایشگاه مراجعه نکنید

نکته مهم دیگر این است که فرد از انجام تاتو پشیمان می شود و تصمیم میگیرد تاتو را از بین ببرد. اصلی ترین علت مراجعه افرادی که تاتو دارند به متخصصان پوست، پاک کردن تاتو است. پزشک معمولا به بیمار می گوید از بین بردن تاتو کار مشکلی است و فرد نیز دوباره به آرایشگاه مراجعه می کند. در این مواقع آرایشگر دوباره با رنگ سفید روی تاتو را تاتو می کند. در واقع، درمان را دشوارتر می کند و زیبایی طبیعی هم حاصل نمی شود.

شماره های تماس سریع بهترین تخفیف های زیبایی

مرکز زیبایی قلهک:

  ☎ 02122612108 ☎ 22612171_021

  ☎09027610748

پس فریب تبلیغاتی مثل : پاک کردن تاتو در یک جلسه ، پاک کردن تاتو با مواد گیاهی ، کرم و محلول های پاک کننده تاتو را نخورید و تنها به نکات پزشک متخصص پوست توجه کنید.

این افراد اصلا تاتو نکنند!

افراد دچار اگزمای آتوپیک یا حساسیت ژنتیکی (آسم حساسیت زا، حساسیت چشمی و اگزمای پوستی)، بیمارانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند به دلیل بیماری یا استفاده از داروهای کورتونی ضعیف کننده سیستم ایمنی، بیماران در حال شیمی درمانی یا رادیوتراپی، بیماران مبتلا به سارکوئیدوز، بیماری لوپوس،پسوریازیس و … اصلا نباید تاتو کنند.

محقق و گرد آورنده : میلاد اسد بیگی

منبع :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: