شامپو – روش های انتخاب یک شامپوی مناسب کدام است ؟

0

شامپو 

شستن مو ها با انواع شامپو های مختلف به جهت پر پشتی و تمیزی مو ها همانند مسواک زدن یکی از کار هایی است که به صورت خودکار انجام می شود.  هر کسی که به اندازه کافی خوش شانس باشد، که دارای موهایی زرق و برق دار، پرپشت ، باشد.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - شامپو - روش های  انتخاب یک شامپوی مناسب کدام است ؟ پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - شامپو - روش های  انتخاب یک شامپوی مناسب کدام است ؟ پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - شامپو - روش های  انتخاب یک شامپوی مناسب کدام است ؟ نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

اگر موهای زرق و برق دار ندارید  مهم نیست ، مهم این است که چطور از مو های خود به خوبی مراقبت کنید .اما حقیقت همین است که همه ما تنها به جنبه زیبایی مو فکر می کنیم و نه سلامت آن.

ما برای زیبایی ، پر پشتی و سلامت مو با گزینه های زیادی مواجه هستیم که همه آنها در یک بطری شامپو گنجانده شده است.

1 - شامپو - روش های  انتخاب یک شامپوی مناسب کدام است ؟
شامپو

نوع مو های شما کدام است ؟

آیا بافت موی شما فرفری یا راست است؟ آیا حالت وز وزی دارد  یا صاف می شود؟ آیا آن را رنگ می کنید؟

برای هر نوع مویی شامپو ی  مناسب  آن ساخته شده است.

شامپو های مختلف دارای ویژگی ها و مزایای مختلف هستند، به طوری که برای حفظ زیبایی و شفافیت، مهم این است که آنچه را که موهای شما نیاز به ویژگی ها و مزایا که برای شما مناسب است، مطابقت دهید. ”

ساده ترین راه برای پیدا کردن شامپو مناسب این است که کلمات را بر روی برچسب جستجو کنید که با نوع موی شما مانند “خشک”، “چرب”، “خوب” یا… مطابقت داشته باشد.

موهای زیبا

موهای خود را با شامپو “حجم دهنده” شستشو دهید تا شکل زیبایی پیدا کند.

موهای فرفری

پزشکان در مورد  موهای فرفری و جلوگیری از خشک شدن و آسیب دیدن موها توصیه می کند که شامپو مخصوص موهای خشک یا شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

موهای خشک

به دنبال شامپو با رطوبت شدید باشید . پزشکان توصیه می کند که فهرست مواد تشکیل دهنده برای روغن های طبیعی را که توسط مو جذب می شوند، اسکن کنید. او می گوید روغن نارگیل “یکی از بهترین رایحه های مو در مراقبت از مو است.” دیگر شامپو ها  روغن آووکادو، روغن زیتون و روغن ارگان را دارند.

شماره های تماس سریع بهترین تخفیف های زیبایی

مرکز زیبایی قلهک:

  ☎ 02122612108 ☎ 22612171_021

  ☎09027610748

موهای چرب 

متخصصان  پیشنهاد می کند خرید شامپو به طور خاص برای موهای چرب به صورتی خاص  دسته بندی می شود. به غیر از  شامپوی  خود باید  مرطوب کننده یا را در نظر داشته باشید. شما قطعاً نمی خواهید رطوبت بیشتری به موهای چرب اضافه کنید. اگر شوره سر نیز یک مشکل است ، که اغلب با موهای چرب است، آن را با شامپو ضد شوره حاوی مواد تشکیل دهنده مانند کتوکونازول، پیریتیون روی یا سولفید سلنیوم درمان کنید.افراد مبتلا به شوره سر به یک ماده سرپایی خشک فکر می کنند، اما واقعا پوست سر شما تولید کننده چربی است و برخی افراد روغن های بیشتری از دیگران تولید می کنند.یک متخصص پوست  می گوید: مخمرهایی که روی این سر پوست روی آن روغن زندگی می کنند وحالت پوسته پوسته روی سر  ایجاد می کنند.

جهت کسب اطلا عات بیشتر اینجا کلیک کنید. 

موهای رنگ شده 

موهای رنگ شده بهتر است  یک شامپو نگهدارنده رنگی را انتخاب کنید که از برجسته ترین موادی که برای رنگ موهایتان مصرف کرده اید ، محافظت کند.

هنگامی که شامپو مناسب برای موهای خود را پیدا کرده اید، مارک های مختلف را امتحان کنید تا زمانی که یک دوست داشتنی پیدا کنید.

داشتن مو های حساس 

قبل از دهه 1950، شامپو چیزی بیش از صابون مایع نبود. سپس سورفکتانتها با هم همراه شدند. اگر چه آنها ارزان بودند و حجم طبیعی مو حفظ می شد، اما این تمیز کننده ها نیز خشن و خشک بودند.

از نرم کننده در کنار شامپو استفاده کنید به دلیل اینکه نرم کننده ها در واقع مکمل شامپو ها هستند برای نرم کردن موها و صاف کردن موها استفاده می شوند.

برای حفظ رطوبت مو خود، هر روز مو های خود را  شستشو دهید. “نرم کننده  نه تنها باعث می شود که موها شما را ملایم تر و نرم تر نشان دهند، بلکه موهای شما را نیز خوش فرم  می کنند، و شکل و سبک آن را آسان تر می کند.” مرطوب کننده می تواند موهای مجعد  را که بیش از حد پردازش، خشک و شکننده است، کمک کند. مراقب باشید موهای بیش از اندازه نرم نداشته باشید، که می تواند آن را تخت و بی روح نگاه دارد.

امروز شامپو های مرطوب کننده و تهویه های پاک کننده وجود دارد که هر دوکار نرم کنندگی و پاک کردن را انجام می دهند. اگر چه شامپوهای مرطوب معمولا به اندازه کافی برای استفاده به تنهایی آبرسانی می کنند، نرم کننده ها به عنوان  پاک کننده اغلب انجام کار مناسب برای تمیز کردن پوست سر را انجام نمی دهد.

آیا لازم است که مو ها روزانه شسته شوند ؟

بسیاری از مردم هر روز موهایشان را می شویند. شامپو کردن موها برای  سه تا چهار بار در هفته مقدار زیادی است.  شستشو طبیعی چربی  مو را از بین می برد. هیچ چیز ذاتی در مورد این چربی موی سر وجود ندارد؛ آنها در واقع به ساختن بافت در مو کمک می کنند.

اگر  حالت موهای شما چرب باشد، ممکن است متوجه شوید که باید هر روز یا دوبار در روز آن را بشویید. انتظار می رود بیشتر از این برای موهای خشک تر  نیاز به شستشو باشد، اگر چه اگر بیش از دو هفته طول بکشد، ممکن است خسته کننده باشد. این موضوع نیاز به  برنامه زمانی منظم برای شما دارد.

تکنیک های مهم

شستن موهای شما به نظر می رسد مثل یک کار منظم  مهم باشد، اما برخی از تکنیک ها برای این کار  وجود دارد. بعضی از متخصصان معتقدند استفاده از یک گالن شامپو به مدت زیاد   می تواند کرات های مو آسیب برساند و باعث خارش شود.

در عوض، مقدار کم حجم شامپو را در  مرکز دست خود فشار دهید و آن را بین کف دست خود قرار دهید. سپس شامپو را از روی سرتان برداریدو به  بالای سر خود را به سمت عقب بروید و به آرامی در بقیه موهایتان پخش کنید. به آرامی سر را  ماساژ دهید و  پوست سر خود را با نوک انگشتان خود شامپو کنید.

روش استفاده از نرم کننده 

هنگام استفاده از نرم کننده هم ، از همین روش استفاده کنید. ابتدا نرم کننده  را بین کف دست خود قرار دهید سپس با گذاشتن بر روی موهای خود قرار دهید و ماساژ دهید.

تمرکز بر ماساژ و استفاده از نرم کننده  به طور کامل از طریق شما در قسمت های مختلف موهای شما موثر است. .با انجام این کار به طور مرتب، شما آن را پیدا خواهید کرد واقعا باعث ایجاد یک تفاوت باور نکردنی در سلامت و درخشندگی می شود. مو در نزدیکی پوست شما مقدار زیادی چربی  طبیعی را به وجود می آورد، اما موهای دورتر از پوست سر شما تمایل به خشک شدن دارند.

بهترین شامپو برای مو های شما 

هیچ کس لکه و شوره  را دوست ندارد، مخصوصا زمانی که در سر شما هستند. شامپو ضد شوره  موثرترين راه حل است اما بسياري از آن با مارک های مختلف  وجود دارد. و پس از آن مهم این است که بدانیم  چرا پوست سر شما به طور کامل پوسته پوسته شده است. اگر شوره سر شمابه شکل فصلی  باشد، ممکن است فقط یک سر پوست خشک داشته باشید. پوسته های سالانه ممکن است یک وضعیت پوستی مانند پسوریازیس یا درماتیت سبورئیک، یک نوع اگزما را نشان دهند.

اگر شوره سر شما همراه با خارش  باشد، به پزشک مراجعه کنید تا یک چک  پوست سر را انجام دهید. شما ممکن است به به یماری قارچ پوستی دچار شده باشید برای پوست های دارای قارچ و خشک بهتر این است که از شامپو های ترمیم کننده مو استفاده کنید.

.jpg - شامپو - روش های  انتخاب یک شامپوی مناسب کدام است ؟
انتخاب شامپو

شامپو برای مو های چرب 

موهای چرب درست مثل پوست چرب است و هیچ راهی برای جلوگیری از غدد چربی غلیظ وجود ندارد، زیرا علت اصلی این موضوع  آنها محصول عدم تعادل هورمونی است. متخصصان پوست و مو می گویند “وقتی که هورمون ها واقعا بالا می روند و یا افرادی که شرایط خاصی دارند، می توانند در طول بلوغ تولید بیش از حد تولید کنند. جایی که هورمون ها نامتعادل هستند و تستوسترون کمتری تولید می کنند که منجر به افزایش تولیدچربی  می شود. ”

در حین مشورت با پزشک خود برای پیدا کردن یک دارو که می تواند هورمون های شما را متعادل نگه دارد و به همین ترتیب پوست و مو چرب داشته باشد، حقیقت سخت این است که هیچ راه حل موضعی وجود ندارد . شامپو، و نرم کننده  یا عصاره آن  برای از بین بردن چربی مو هاست  “گاهی اوقات آنچه که مردم فکر می کنند موهای چرب است، اما واقعا چرب نیستند، آنها فعالیتی را انجام می دهند که موجب عرق کردن  آنها می شود و  با سطح روغن معمولی پوست خود و نوع گسترش آن در سراسر سر و مو، ایجاد می شود.

ویژگی شامپوی مناسب 

در عین حال، شامپو مناسب می تواند رطوبت بیش از حد را افزایش دهد تا به حفظ ظاهر رشته های چرب  مو را تحت کنترل داشته باشد.  با استفاده از یک محصول که به طور خاص برای موهای چرب و اسکالپ فرموله شده است و استفاده از درمان های خانگی که شامل روغن نارگیل است  می توانید موهای خاص و درخشان داشته باشید  “روغن نارگیل فوق العاده است، اما این چیزی است که فرموله نشده است که بر روی پوست و مو خود بگذاریم. بنابراین آنچه اتفاق می افتد این است که مردم تمایل دارند از شامپو های مناسب استفاده کنند.

پزشکان پوست و مو  پیشنهاد می کنند افرادی که موهای چرب دارند هر روز مو های  خود را شستشو دهند، درست همانطور که چهره شما نیاز به پاک کردن دارد . بهتر است بهترین نوع  شامپو را انتخاب کنید.

شامپو مناسب مو های خشک 

زمستان دارای هوای  خشکی  است. همانطور که قبلا می دانید، این فصل عوارض موهای شما را افزایش می دهد و باعث خشکی و شکننده می شود. این می تواند عواقب بسیار بزرگی را برای هر کسی که ریزش مو دارد  داشته باشد.. ناراحتی، شکاف، شوره سر و شکستگی ، همه علائم شایع ناشی از هوای خشک است. برخورد با آنها ممکن است به شما به طور جدی نیاز به  مراقبت از مو شما نیاز داشته باشد.

تغییر شامپو خود به تنهایی کمک به بازگرداندن سلامت مو نیست. روغن های گیاهی، نرم کننده ها ،و استفاده از بسته های تغذیه کننده مو برای حفظ موهای شما سالم و بدون آسیب مفید هستند.

شامپویی را انتخاب کنید که دارای رطوبت موی خشک است. و مانع آسیب به مو و شکننده شدن آن می شود.  برای تقویت موهای شما این شامپو باید غنی شده با روغن،  باشد تا موهایتان را نرم و راحت تر می کند. این نوع شامپو  مانند سایر شامپوهای برای مو های خشک باید  در حالی که از بین بردن شوره سر، پوست سر را تسکین داده و موهای شما را حفظ می کند. این نوع شامپو کامل است که می تواند از مو های شما حفاظت می کند و آن را نرم تر و نرم تر می کند.

این نوع  شامپو که دارای ماتریکس بدون پارابن است و حاوی گل سرخ، مریم گلی، و لیپید های گندم است. این نوع شامپو ها  در  بهبود سلامت مو موثر است هنگامی که همراه با نرم کننده  استفاده می شود، موهای شما نرم و مرطوب می شود. اگر موهای شما به تازگی با مواد شیمیایی درمان شده باشد، این شامپو ها به همراه نرم کننده  ممکن است برای شما مناسب باشد.

مواد موجود در شامپو ها 

مواد موجود در شامپو شامل مولکول، که اغلببا عنوان  SLS است ، یک سوراخ واکنش دهنده است، a.k.a یک عامل پاک کننده در شامپو است. . مهمترین کاربرد آن تمیز کردن مو و پوست سر است و با وجود داشتن تولید پودر فوم که باعث می شود شستن مو خوب به نظر می رسد بسیار لوکس است. با این حال،  ماده  سولفات نیز موضوع اختلاف است. رون رابینسون، شیمیدان لوازم آرایشی و بنیان گذار BeautyStat توضیح می دهد: “اگرچه شامپوهای مبتنی بر سولفات به طور موثر مو را تمیز می کنند، آنها همچنین می توانند اسانس ها مو ها  را از بین ببرند و پوست را تحریک کنند.” فکر کنید چطور یک پاک کننده چهره با این  بسیار قوی می تواند پوست را از بین ببرد و در نتیجه آن را تحریک کند. این همان چیزی که توسط سولفات ها اتفاق می افتد. همچنین سولفات ها می توانند بر روی مو های رنگ شده اثر بگذارند و یا تا حدودی رنگ را از بین ببرند. بنابر این بهتر است شامپویی را انتخاب کنید که سولفات کمتری داشته باشد.

محقق و مترجم : مریم طباطبائی

منبع 1       

منبع 2 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: