تاثیر رفلکسولوژی در بدن چگونه است؟

0

اثرات رفلکسولوژی

1958441 orig 1 300x219 - تاثیر رفلکسولوژی در بدن چگونه است؟
نقاط بازتاب

بنا به ادعای بازتاب شناسان، رفلکسولوژی به کاهش استرس کمک میکند و همین امر به نوبه خود منجربه التیام و بازسازی بدن میگردد.
نظریه ای وجود دارد که مبتنی بر تاثیر رفلکسولوژی بر دستگاه عصبی مرکزی است. این نظریه در سال های 1890 توسط “سر هنری هد” و “سر چارلز شرینگتون” مطرح شد. آنها درصدد اثبات این موضوع بودند که بین پوست و اندام های داخلی ارتباط وجود دارد و کل دستگاه عصبی با یک تحریک، قابل تعدیل میباشد.
براساس این نظریه، اعمال فشار بازتاب شناسان بر دست، پا یا گوش منجربه ارسال پیام آرامبخشی از سوی اعصاب محیطی این اندام ها به دستگاه عصبی میشود که به نوبه خود بدن را وادار به تنظیم و تعدیل سطح تنش میسازد. این امر منجربه آرامش کلی اندام ها و دستگاه های داخلی آنها در حالت مطلوب شده و منبع خون را افزایش میدهد. این موضوع بطور مثبتی بر دستگاه گردش خون، دستگاه تنفسی، غدد درون ریز، دستگاه ایمنی بدن و سیستم های نوروپپتید در بدن تاثیرگذار است.
نظریه دیگری نیز وجود دارد که چگونگی تسکین درد رفلکسولوژی را شرح میدهد. بر اساس این نظریه، درد یک تجربه ذهنی است که توسط مغز شما ایجاد میشود. مغز در واکنش به تجربه حسی درد این کار را انجام میدهد؛ اما میتواند بطور مستقل بر ورودی های حسی کار کرده و در واکنش به عوامل هیجانی و شناختی، سبب ایجاد درد شود. بنابراین، مواردی مانند خلق و خو یا عوامل خارجی مانند استرس که بر مغز اثرگذارند، میتوانند در تجربه درد نیز تاثیرگذار باشند. بر اساس این نظریه، رفلکسولوژی با کاهش استرس و بهبود خلق و خو قادر به تسکین درد خواهد بود.
اما نظریه دیگری بر آن است که یک “انرژی حیاتی” در بدن انسان ها وجود دارد. چنانچه به استرس اهمیت داده نشود، منجربه تراکم این انرژی شده و همین موضوع سبب ناکارآمدی بدن و در نهایت، بروز بیماری میگردد. بر این اساس، رفلکسولوژی به جریان داشتن این انرژی کمک میکند.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - تاثیر رفلکسولوژی در بدن چگونه است؟ پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - تاثیر رفلکسولوژی در بدن چگونه است؟ پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - تاثیر رفلکسولوژی در بدن چگونه است؟ نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

منبع: http://www.takingcharge.csh.umn.edu/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: