مرجع زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,لیزر مو،جراحی زیبایی

خاطرات یک فرد مبتلا به جنون سرقت یا کلپتومانیا!

خاطرات یک فرد مبتلا به جنون سرقت یا کلپتومانیا!
رای دادن به این پست

 

تصویر مرتبط

خاطرات یک فرد مبتلا به جنون سرقت یا کلپتومانیا!
“من یک دزد هستم،” سوزان ۳۹ ساله است. او می گوید: “من چهار یا پنج باردرهفته به فروشگاه های مواد غذایی و فروشگاه های پوشاک می رفتم وهربارچیزی سرقت می کردم. گاهی اوقات ممکن بود عصاره وانیل و بار دیگر یک کراوات گران قیمت بدزدم. ارزش اجناسی که درهرهفته سرقت می کردم حدود ۲۰۰ دلاربود.

“ممکن است شما حرفای مرا باورنکنید اما من هیچ نیازی به وسایلی که سرقت می کنم ندارم و فرد پولداری هستم. من نمیدانم چرا اینکاررا می کنم و به همین دلیل خیلی افسرده هستم.

سوزان می گوید من ۱۴ ساله بودم که شروع به دزدی کردم. من با مادرم به فروشگاه های زیادی می رفتیم ووقتی که من اشیاء خاصی را می دیدم، دوست داشتم آنها را بدزدم. نکته جالب توجه این بود که آیتم های دزدی من خیلی مسخره بود. به یاد دارم که برای چند ماه، شاید سه یا چهار باردرهفته زنجیرکلید می دزدیدم.
وقتی که بزرگتر شدم، همه چیز بدتر شد زیرا تمایل بیشتری به سرقت پیدا کردم.

او می گوید: “هر بار که من چیزی را سرقت می کنم احساس هیجان وآرامش پیدا می کنم که حس بسیارخوبی است.

مشکل اینجا است که تقریباً بلافاصله پس از هر سرقت، احساس گناه و شرم به من دست می دهد و کالای مسروقه را به خیریه می دهم یا آن را دورمی اندازم و یا به کسی هدیه می دهم.

سوزان می گوید که دلش می خواهد هرروز دزدی کند اگراین میل خفیف باشد می تواند درمقابل آن مقاومت کند و درغیراین صورت قادربه کنترل خود نیست. درنتیجه محل کارخود را ترک می کند و به فروشگاه می رود تا دزدی کند.

تصویر مرتبط

او می گوید: “تمام زندگی من عذاب شده است. نمی توانم استراحت کنم و همیشه نگران هستم. مدت ۱۷ سال است که ازدواج کرده ام و اگرهمسرم متوجه این موضوع بشود ازمن جدا می شود.”

پس ازمراجعه سوزان به پزشک متخصص درمان با مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین برای او شروع شد. با وجودی که پس ازسه هفته ازشروع درمان پیشرفت قابل توجهی درروحیه او صورت گرفت اما همچنان اقدام به دزدی می کرد.

افزودن داروی نالترکسون پس ازدو هفته باعث شد که فرکانس و انگیزه سرقت کاهش یابد. اما علائم همچنان ادامه داشت و با عملکرد کلی تداخل پیدا کرده بود.
سپس پزشک داروی کواتیاپین آتیپیک را تجویزکرد و پس ازاستفاده ازآن میل سوزان به سرقت کاهش پیدا کرده و در عرض ۳ هفته ازبین رفت.

طی ۹ ماه گذشته سوزان از سرقت خودداری کرده است.
منبع: http://www.mdedge.com/

مترجم:  مینو شفیعی


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin