جوانسازی پوست و آنچه باید در اینباره بدانید!

0

نور خورشید، اختلالات پوستی، افزایش سن و حتی ژنتیک، عوامل موثر در ایجاد تغییرات پوستی محسوب میشوند. این تغییرات شامل  بروز اختلالاتی در بافت پوست، مانند چین و چروک و جای جوش، تغییرات رنگدانه مانند کک و مک و لک های ناشی از نور خورشید، یا رگ های خونی قابل رویت میباشند.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - جوانسازی پوست و آنچه باید در اینباره بدانید! پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - جوانسازی پوست و آنچه باید در اینباره بدانید! پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - جوانسازی پوست و آنچه باید در اینباره بدانید! نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

علاوه بر این، ممکن است پوست، تون خود را از دست بدهد، شل شود و در مناطق خاصی از بدن، سلولیت ایجاد شود.

مشکلاتی که میتوان با جوانسازی پوست درمان کرد، عبارتند از:

1 3 300x300 - جوانسازی پوست و آنچه باید در اینباره بدانید!
چین و چروک استاتیک
  • چین و چروک های استاتیک: این چین و چروک ها در همه اوقات، قابل مشاهده هستند و در اثر حرکات صورت ظاهر نمیشوند.
2 3 300x199 - جوانسازی پوست و آنچه باید در اینباره بدانید!
چین و چروک دینامیک
  • چین و چروک های دینامیک: این چین و چروک ها بیانگر خطوطی هستند که زمانی ظاهر میشوند که پوست در حال حرکت نیست و با حرکات صورت عمیق تر میشوند.
3 3 300x245 - جوانسازی پوست و آنچه باید در اینباره بدانید!
تجمع رنگدانه ها
  • تجمع رنگدانه ها: کک و مک، لکه های ناشی از نور خورشید و سایر لکه های تیره پوست، بطور عمده در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید بوجود می آیند.
4 3 294x300 - جوانسازی پوست و آنچه باید در اینباره بدانید!
جای جوش
  • اسکار (جای جوش یا زخم): در نتیجه بروز جوش یا زخم در پوست، اسکار ایجاد میشود که میتواند برجسته، فرو رفته یا با تغییر رنگ همراه باشد.
5 2 300x270 - جوانسازی پوست و آنچه باید در اینباره بدانید!
بیماری های عروقی
  • بیماری های عروقی: مشکلاتی چون رگ های خونی قابل رویت بر سطح پوست، ضایعات عروقی که بصورت تاول خونی ظاهر میشوند، و یا حتی سرخی دائمی پوست از طریق جوانسازی قابل درمان هستند.
04615120966138350780 287x300 - جوانسازی پوست و آنچه باید در اینباره بدانید!
از دست دادن تون پوست
  • از دست دادن تون پوست: ضعیف شدن ساختارهای پشتیبان پوست (کلاژن و الاستین) باعث میشود پوست استحکام خود را از دست بدهد یا سلولیت زیر آن ایجاد شود.

 

چه کسانی جهت انجام جوانسازی پوست واجد شرایط هستند؟

چنانچه از شرایط زیر برخوردار باشید، میتوانید از مزایای جوانسازی پوست بهره مند شوید:

  • دارا بودن سلامت جسمانی
  • عدم استعمال سیگار
  • مثبت اندیش اما واقع بین بودن

 

انواع لیزر جوانسازی پوست

لیزر جوانسازی پوست، روشی است که در آن عیوب ظاهری سطح پوست کاهش میابد. در طول لیزر پوست، جهت منحل کردن پیوندهای مولکولی سلول های آسیب دیده پوست، لایه به لایه از لیزر استفاده میشود تا پوست، ظاهری یکنواخت، نرم و صاف بدست آورد. این روش را به دلیل اینکه دارای مزایای ضد پیری و لایه برداری میباشد، لیزر جوانسازی مینامند؛ زیرا لایه های آسیب دیده پوست، همگی از بین میروند.

[su_spoiler title=”لیزر CO2″ style=”fancy” icon=”arrow”]

co2 220x300 - جوانسازی پوست و آنچه باید در اینباره بدانید!
لیزر CO2

در حال حاضر، لیزر CO2 بالاترین شدت درمان لیزر موجود را دارا میباشد. پس از درمان با لیزر CO2، سطح پوست، محکم تر و نرم تر میشود. زیرا در لیزر از گرما جهت محدود کردن کلاژن های موجود در درم های تحتانی پوست استفاده میشود. لیزر CO2 قادر است چین و چروک ها، جای جوش، زگیل و خال مادرزادی (ماه گرفتگی) را کاهش دهد و در نهایت آنها را از بین ببرد. از لیزر CO2 همچنین جهت درمان سرطان پوست در مراحل اولیه استفاده میشود.[/su_spoiler]

[su_spoiler title=”لیزر اربیوم” style=”fancy” icon=”arrow”]

erbium 273x300 - جوانسازی پوست و آنچه باید در اینباره بدانید!
لیزر اربیوم

لیزر اربیوم بیشتر قادر است لایه های نازک پوست را از بین ببرد، اما دقت آن کمتر از لیزر CO2 است. لیزر اربیوم اغلب انتخاب مناسبی برای افرادیست که دارای پوستی تیره هستند؛ زیرا خطر بروز عوارض جانبی ناخواسته ای چون تغییر رنگ دائمی پوست، کمتر آنها را تهدید میکند. لیزر اربیوم همچنین در افرادیکه دارای پوستی سالم هستند و تنها میخواهند خطوط ریز و چین و چروک هایشان را از بین ببرند، بسیار مناسب است.[/su_spoiler]

[su_spoiler title=”لیزر فراکسل یا فراکشنال” style=”fancy” icon=”arrow”]

شماره های تماس سریع بهترین تخفیف های زیبایی

مرکز زیبایی قلهک:

  ☎ 02122612108 ☎ 22612171_021

  ☎09027610748

fraxel 300x89 - جوانسازی پوست و آنچه باید در اینباره بدانید!
لیزر فراکشنال

لیزر جوانسازی فراکسل یا فراکشنال از سایر لیزرهای جوانسازی (CO2 و اربیوم) مجزاست؛ زیرا روش بکاربرده شده در این لیزر، غیر تهاجمی است و عوارض جانبی پس از درمان آن نیز بسیار محدود میباشد. پس از درمان با لیزر فراکسل، عملا هیچ حساسیت پوستی یا دردی وجو نخواهد داشت و هیچ نیازی به طی کردن دوران نقاهت ندارد. لازم به ذکر است که با همه مزایایی که لیزر فراکسل دارد، درمان طی یک جلسه حاصل نمیشود و بهبود ظاهر پوست به تدریج، طی هفته ها یا ماه ها پس از درمان حاصل میگردد.[/su_spoiler]

 

فواید و خطرات لیزر جوانسازی پوست چیست؟

[su_spoiler title=”فواید لیزر جوانسازی پوست” style=”fancy” icon=”arrow”]

2016710750596473015a 300x238 - جوانسازی پوست و آنچه باید در اینباره بدانید!
فواید لیزر جوانسازی پوست

در این هیچ شکی نیست که درمان پوست با لیزر تا حد بسیار زیادی میتواند به جوانسازی و زیبایی پوست کمک کند. لایه برداری ای که توسط لیزر صورت میپذیرد، منجربه کاهش خطوط، چین و چرک، جای جوش، لک های ناشی از افزایش سن، خال مادرزادی (ماه گرفتگی) و لک و پیس میشود. لیزر همچنین سبب بهبود کلی بافت پوست که در اثر آسیب های ناشی از نور خورشید، خشن و ضمخت شده است، میشود. لیزر عمقی جوانسازی پوست میتواند پوست را جهت تولید کلاژن های جدید در درم های تحتانی تحریک کند. از لیزر جوانسازی پوست همچنین میتوان جهت از بین بردن زائدات پوستی، مانند خال و زگیل استفاده کرد و حتی بعنوان درمان سرطان پوست در مراحل اولیه آنرا بکار برد. علاوه بر این، لیزر جوانسازی پوست در حال حاضر یکی از موثرترین درمان های اصلاح اسکارهای ناشی از اعمال جراحی یا جراحات میباشد. [/su_spoiler]

[su_spoiler title=”خطرات لیزر جوانسازی پوست” style=”fancy” icon=”arrow”]

f8babe47dff7b81ff58210e268b3cf53 300x244 - جوانسازی پوست و آنچه باید در اینباره بدانید!
خطرات لیزر جوانسازی پوست

در صورتیکه لیزر جوانسازی پوست توسط یک متخصص پوست دارای مدرک و مجوز یا یک جراح زیبایی صورت بگیرد، کاملا امن و بیخطر است. با این حال، باید بیاد داشته باشید که لیزر جوانسازی پوست دارای پیامدهایی چون عفونت یا التیام غیرعادی میباشد که البته در موارد نادر رخ میدهد. افرادیکه مستعد اسکار پس از آسیب و جراحات جزیی هستند، نباید از لیزر جوانسازی پوست استفاده کنند. تبخال، جوش و سایر اختلالات پوستی، خطر بروز پیامدهای ناشی از لیزر جوانسازی پوست را افزایش میدهد. بنابراین مقتضی است پیش از انجام آن با یک متخصص پوست مشورت نمایید. هیپرپیگمانتاسیون یا تیرگی دائمی پوست، خطر عمده ایست که افراد دارای پوست تیره را پس از انجام لیزر جوانسازی پوست تهدید میکند. لیزر فراکسل یا اربیوم خطر تغییر رنگ کمتری به نسبت لیزر CO2 دارند. ممکن است پزشک پیش از انجام لیزر جوانسازی پوست، مصرف یک عامل سفید کننده پوست را تجویز کند تا احتمال بروز پیامدهای بعدی کاهش یابد. احتمال بروز هیپوپیگمانتاسیون یا روشن شدن دائمی پوست، پس از انجام لیزر جوانسازی پوست وجود دارد، اما این مورد کمتر شایع است. مقتضی است پیش از انجام لیزر جوانسازی پوست، تمام سوابق پزشکیتان را با متخصص پوست خود در میان بگذارید. حساسیت دارویی، بیماری ها، بویژه اختلالات بافت همبند و اختلالات دستگاه ایمنی، سابقه جراحی، داروهایی که در حال حاضر مصرف میکنید و هرگونه درمان های قبلی پوست، بویژه مصرف آکوتان و قرص های شیمیایی را باید به اطلاع پزشک برسانید؛ چراکه این موارد، منابع بالقوه ای در بروز پیامدهای ناشی از لیزر جوانسازی پوست محسوب میشوند. سیگار کشیدن، توانایی درمان را کاهش میدهد، بنابراین افراد سیگاری باید به مدت 2 هفته پیش و پس از لیزر جوانسازی پوست، استعمال سیگار را متوقف نمایند. متخصص پوست جهت به حداقل رساندن خطرات و عوارض جانبی لیزر جوانسازی پوست، دستورالعمل هایی را پیش و پس از درمان به شما ارائه خواهد داد. [/su_spoiler]

 

چه افرادی برای انجام لیزر جوانسازی پوست مناسب نیستند؟

اغلب، افرادیکه دارای عیوب جزیی پوست هستند، کاندیدای مناسبی برای انجام لیزر جوانسازی محسوب نمیشوند. از نظر بسیاری از متخصصان زیبایی، لیزر جوانسازی پوست، یک عمل جراحی بشمار میرود. لیزر جوانسازی پوست نیز مانند هر عمل جراحی دیگر دارای عوارضی است که ممکن است برای دست کم یک هفته (و گاهی اوقات طولانی تر) ماندگار باشند. پس بهتر است جهت رفع عیوب جزیی پوست از درمان های ملایم تر و غیر تهاجمی استفاده کنید.

افرادیکه پوست تیره ای دارند نیز ممکن است کاندیدای مناسبی برای انجام لیزر جوانسازی نباشند. در طول فرآیند جوانسازی پوست با لیزر، رنگدانه های موجود در پوست، جذب نور بسیار پر انرژی لیزر شده و گرمای شدیدی تولید میشود و در نتیجه، سلول های حاوی مو تخریب میگردند. نور لیزر بی هیچ خطری منتشر شده و جذب سلول های اطراف پوست مورد هدف میشود. در افراد دارای پوست تیره، بیشتر رنگدانه پوست در دسترس قرار دارد؛ بنابراین در اینگونه افراد، خطر جذب انرژی لیزر بیش از حد به نسبت افراد دارای پوست روشن، بسیار بیشتر است. این جذب ناخواسته میتواند منجربه بروز عوارضی چون تغییر رنگ پوست و یا حتی تاول شود.

لیزر فراکسل یا اربیوم خطر تغییر رنگ کمتری به نسبت لیزر CO2 دارند. یک متخصص پوست با تجربه قادر است اقداماتی صورت دهد تا خطر آسیب به سلول های مجاور کاهش یابد. با این وجود شما باید پیش از انجام لیزر با یک متخصص پوست با تجربه مشورت کنید و در خصوص خطرات مرتبط با آن اطلاعات کسب کنید. افرادیکه کاندیدای مناسبی برای انجام لیزر جوانسازی پوست نیستند بهتر است از درمان های جایگزین بهره گیرند.

[su_spoiler title=”ملاحظات پزشکی” style=”fancy” icon=”arrow”]

images 4 300x88 - جوانسازی پوست و آنچه باید در اینباره بدانید!
لیزر جوانسازی

به دلیل ماهیت تهاجمی این روش، بویژه هنگامیکه از لیزر CO2 استفاده میشود، بسیاری از پزشکان علیرغم علم به اینکه در لیزر از هیچ برش و بخیه ای استفاده نمیشود، پروسه لیزر جوانسازی پوست را یک عمل جراحی در نظر میگیرند. فرآیند درمان، پس از هرگونه عمل جراحی میتواند برای بیماران سنگین تمام شود. بنابراین، ریکاوری لیزر جوانسازی پوست برای بیمارانی که از اختلالات دستگاه ایمنی رنج میبرند، بسیار دشوار و سخت خواهد بود. افرادیکه جای زخم به راحتی روی بدنشان باقی میماند نیز نباید نسبت به انجام لیزر جوانسازی پوست اقدام نمایند. اختلالات بافت همبند، از جمله لوپوس اریتماتوس سیستمیک (یک بیماری خود ایمنی مزمن است که می تواند ارگان های متعدد، بخصوص پوست را درگیر کند) یا سندرم شوگرن (نوعی اختلال التهابی مزمن و وابسته به دستگاه ایمنی) از پیامدهای درمان فوق میباشند. اگرچه لیزر جوانسازی پوست را میتوان جهت درمان جای جوش بکار برد، اما وجود جوش فعال میتواند خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد. کسانیکه بطور مرتب بیمار میشوند، باید پیش از انجام لیزر جوانسازی پوست با یک متخصص پوست مشورت کنند. وجود سایر بیماری های پوستی، مانند تبخال و هرپس سیمپلکس نیز خطر بروز پیامدهای بعدی را در طول دوره بهبود افزایش میدهد. مطالعات نشان داده است که بین مصرف آکوتان (داروی درمان جوش) و کاهش مقاومت درمان پوست، ارتباط وجود دارد. چنانچه در 18 ماه گذشته، آکوتان مصرف کرده باشید، بسیاری از پزشکان شما را از انجام لیزر جوانسازی پوست منع خواهند کرد. [/su_spoiler]

 

شاد و زیبا باشید.

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منابع:

 https://www.plasticsurgery.org

http://www.docshop.com/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: