مرجع زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,لیزر مو،جراحی زیبایی

تفاوت درم ابریژن با میکرودرم ابریژن

تفاوت درم ابریژن با میکرودرم ابریژن
رای دادن به این پست
تفاوت درم ابریژن با میکرودرم ابریژن

تفاوت درم ابریژن با میکرودرم ابریژن

درم ابریژن و میکرودرم ابریژن هر دو روشی برای جوان سازی پوست هستند .

در درم ابریژن ، متخصصین پوست یا جراحان پلاستیک  با ابزاری خاص پوست را به منظور رفع چین و چروک ها ، جوانسازی و شفاف شدن می تراشند  .

 در میکرودرم ابریژن از کریستال های لایه بردار کوچکی استفاده می شود . میکرودرم ابریژن در درمان برخی از مشکلات پوستی همچون پوست های کدر ، چین و چروک پوستی ، لکه های قهوه ای ،  لکه های پیری و لکه های حاملگی  کاربرد دارد.

میکرودرم ابریژن روشی غیر شیمیایی و غیر تهاجمی است که با استفاده از اسپری میکروکریستال (microcrystals ) بیرونی ترین لایه پوست و سلول های مرده پوست برداشته می شود  و موجب جوان سازی  پوست می شود  .

همچنین میکرودرم ابریژن  تولید لایه زیرین سلول های جدید پوست را با سطح فراوانی از کلاژن و الاستین تقویت می کند که موجب بهبودی ظاهر پوست می شود. میکرودرم ابریژن بسیار ملایم تر از درم ابریژن است .

 

در چه مواردی می توان از درم ابریژن یا میکرودرم ابریژن استفاده کرد؟

درم ابریژن برای بهبود جای جوش، آبله و آثار ناشی از حوادث یا بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد . درم ابریژن در درمان نقص های مادرزادی پوست ، ماه گرفتگی و یا زخم ناشی از اثر سوختگی موثر نیست.

همچنین درم ابریژن تنها در افراد با پوست روشن ایمن است و ممکن است انجام این عمل در افراد با پوست تیره تر موجب زخم یا تغییر رنگ پوست شود.

 

میکرودرم ابریژن در انواع پوست های روشن و تیره کاربرد دارد . میکرودرم ابریژن تغییرات ظریفی ایجاد می کند و موجب هیچ گونه تغییر رنگ پوست یاایجاد زخم نمی شود.

میکرودرم ابریژن برای رفع مشکلاتی همچون زخم های عمیق ، پوست شل ، خطوط کشیدگی ، چین و چروک پوستی و یا جای جوش عمیق موثر نیست.

زمان انجام میکرودرم ابریژن در مقایسه با درم ابریژن کوتاه تر است . در این روش نیازی به عمل جراحی و یا بیهوشی نیست . از عوارض جانبی این روش می توان به صورتی شدن رنگ پوست اشاره کرد که این مشکلی دائمی نیست و در عرض ۲۴ ساعت پس از درمان پوست به طور کامل بهبود می یابد  .

 

قبل از انجام درم ابریژن یا میکرودرم ابریژن چه مواردی را باید در نظر گرفت ؟

در ابتدا باید با یک متخصص پوست و یا جراح باتجربه در مورد انجام این روش مشورت کنید.

در هنگام مشاوره برای انجام  درم ابریژن باید اهداف ، مزایا و معایب این روش و نوع بیهوشی مورد استفاده ،  مورد بحث قرار گیرد . همچنین باید در مورد دستورات قبل و بعد از انجام درم ابریژن صحبت شود .

گرفتن عکس قبل و بعد از انجام درم ابریژن برای مقایسه نتایج می تواند موثر باشد .

مشاوره میکرودرم ابریژن مشابه درم ابریژن است اما با این تفاوت که در مورد بیهوشی و خطرات ناش از آن مورد بحث قرار نمی گیرد ، زیرا این روش بسیار ساده تر از درم ابریژن است.

نگارنده : مرضیه کبیری فر

لینک منبع

 


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin