مرجع زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,لیزر مو،جراحی زیبایی

آنچه باید درمورد لیزردرمانی بدانید!

آنچه باید درمورد لیزردرمانی بدانید!
رای دادن به این پست

آنچه باید درمورد لیزردرمانی بدانید!

یکی از اسرارداشتن پوست خوب لیزردرمانی است. برای داشتن پوستی صاف و درخشان توصیه می شود که ازروش لیزردرمانی استفاده کنید.

ممکن است فکرکنید پس ازدرمان با لیزرلازم است چندین روز درخانه بمانید اما اینطورنیست. درحال حاضرلیزرهای خفیف دردسترس هستند که بدون ایجاد درد و یا نیازبه استراحت پوست را مداوا می کنند.

اطلاعات زیادی درمورد لیزردرمانی وجود دارد و همه درمان ها الزاماً شبیه به یکدیگرنیستند.

آمادگی پوست پیش ازانجام لیزردرمانی

آماده کردن پوست پیش ازانجام لیزردرمانی لازم است. پزشکان توصیه می کنند برای رسیدن به نتیجه بهتر، قبل از شروع درمان بهتراست ازسایردرمان ها استفاده شود.

تصویر مرتبط

بطورمثال برای درمان تغییر رنگ پوست و یا ملاسما می توانید با تجویزپزشک ازداروهایی مانند هیدروکینون استفاده کنید. و یا برای جلوگیری ازهیپرپیگمانتاسیون پس ازلیزرلایه برداری کنید.

ممکن است متخصص پوست یا جراح پلاستیک قبل ازشروع درمان با لیزر برای ازبین بردن سلول های آسیب دیده و رنگدانه های پوست مصرف رتینوئید به مدت چهار هفته یا بیشتر را تجویزکند. درهنگام درمان با رتینویید باید ازقرارگرفتن درمعرض آفتاب خودداری کنید.

استفاده ازکرم های بیحسی قبل ازلیزردرمانی

استفاده ازکرم های بیحسی قبل ازشروع درمان با لیزرهای کمتر تهاجمی موجب می شود که درد کمتری احساس کنید. اما مانع احساس گرما نخواهد شد. گاهی درهنگام لیزردرمانی برای نقاط حساس یا تهاجمی به بیمارداروی آرام بخش یا مسکن تزریق می شود.

تصویر مرتبط

 

درصورتیکه ازلیزربصورت کوتاه مدت برای درمان استفاده شود درد و ناراحتی پس ازدرمان به پایان می رسد اما اگرلیزردرمانی طول بکشد ممکن است احساس ناراحتی حدود یک روزباقی بماند.

تغییرمحصولات آرایشی مورد استفاده پس ازلیزردرمانی

با انجام لیزردرمانی عمیق ممکن است پوست شما زبر، قرمز و متورم بشود به طوری که استفاده ازمحصولات آرایشی همیشگی مقدورنباشد. دراینصورت شاید لازم باشد محصولات آرایشی مورد استفاده خود را تغییربدهید.

محصولاتی که لازم است پس ازلیزردرمانی ازآنها اجتناب کنید عبارتند از: اسیدها ، رتینوئیدها و هر چیزی که موجب تحریک و یا پوسته پوسته شدن پوست شما بشود.

پس ازلیزردرمانی موارد زیررا رعایت کنید:

• مرطوب نگه داشتن پوست
• مصرف پمادی که پزشک توصیه کرده
• شستن پوست با شوینده های ملایم
• اجتناب از نور خورشید

لیزر ابلتیو سوراخ های کوچکی در پوست ایجاد می کند تا پوست کلاژن بیشتری تولید کند. این سوراخ ها ممکن است موجب خونریزی، پوسته پوسته شدن و یا کبودی بشود زیرا لایه های بیرونی پوست درحال بازسازی هستند. همچنین رنگ پوست ممکن است کمی تیره بشود.

تصویر مرتبط

استفاده ازلیزر خفیف برای ازبین بردن آسیب های ناشی ازنور خورشید ممکن است موجب شود پوست پیش ازرسیدن به نتیجه نهایی کمی تیره بشود.
افرادی که پوست تیره دارند ممکن است پس از هیپرپیگمانتاسیون با لیزرهای خاص دچار التهاب شوند. دراینصورت می توانند از گزینه های مانند هیدروکینون کمک بگیرند.

جوش زدن پس ازلیزردرمانی

اگر پوست شما چرب است و یا جوش دارد ممکن است پس ازلیزردرمانی برای ازبین بردن آسیب های ناشی ازنور خورشید و آکنه سلول های پوست بیش از حد تولید بشوند و دراینصورت منافذ پوست مسدود شده و منجر به جوش زدن می شود.

تصویر مرتبط

مصرف بعضی ازمحصولات پوستی پس ازلیزردرمانی نیزممکن است باعث جوش زدن پوست بشود. پس ازلیزردرمان ممکن است پوست بیماران برای مدت کوتاهی و تا بهبودی کامل بدتربشود. دراینصورت ممکن است پزشک معالج آنتی بیوتیک تجویزکند.

آرایش کردن پس ازلیزردرمانی

آرایش کردن پس ازگذشت یکی دو روز ازلیزردرمانی خفیف ممکن است. اما پس ازلیزردرمانی پرتوان باید اجازه دهید تا پوستتان تنفس کند و آبرسانی شود.
پس ازبهبود کامل و مشورت باپزشک ازلوازم آرایشی با پایه مواد معدنی استفاده کنید.

استفاده ازسایر درمان ها درکنارلیزردرمانی

برای رسیدن به نتیجه بهتر می توانید پس از لیزردرمانی ازگزینه های دیگری مانند عمل جراحی و یا تزریق و پرکننده ها استفاده کنید. این کارباعث می شود پوست تحریک شود و کلاژن جدید تولید بشود و درنتیجه صورت زیبا بنظربرسد.

لیزردرمانی برای آسیب های ناشی ازنور خورشید ، مشکلات بافت پوست، تغییر رنگ و خطوط ریز و چین و چروک پوست بسیارمؤثراست. اما تغیییری درحجم صورت ایجاد نمی کند. دراین مواقع می توان ازمواد تزریقی و یا جراحی لیفت گردن استفاده کرد.

تصویر مرتبط

بهتراست این درمان ها یکباره انجام شود تا پروسه درمان همزمان انجام شود.
منبع: https://www.newbeauty.com/

گردآورنده و مترجم: مینو شفیعی


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin