مرجع زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,لیزر مو،جراحی زیبایی،تخفیف لیزر موهای زائد در تهران، بهترین مرکز لیزر مو در تهران،دستگاه لیزر بدون درد،اقدامات قبل از لیزر مو، مرکز لیزر شریعتی

نکاتی که باید درمورد بوتاکس بدانیم !

0 0
رای دادن به این پست

 

نکاتی که باید درمورد بوتاکس بدانیم !
نکاتی که باید درمورد بوتاکس بدانیم !

درمان با بوتاکس برای ایجاد جوان سازی صورت به کار می رود . تزریق بوتاکس به طور موقت خطوط اخم ، چین و چروک های دور چشم و خطوط خنده را کاهش می دهد.


تخفیفات ویژه بهار در مرکز زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل

الکساندرایت در ایران (اسکلپیون، مدیواستار 2018)

 22612171_021  021-22612108

09027610748


 

بوتاکس عضلات صورت را تضعیف یا فلج  می کند و به مدت چندین ماه باعث صاف شدن و از بین رفتن چین و چروک های پوست می شود .

برخی مطالعات حاکی از آن می باشد که تزریق بوتاکس علاوه رفع چین و چروک های پوست می تواند در تسکین سردردهای میگرنی، تعریق بیش از حد و انقباضات عضلات نواحی گردن موثر واقع شود .

 

عمل جراحی

تزریق بوتاکس به صورت سرپایی انجام می شود . پزشکان بوتاکس را به عضلات خاصی از صورت  که مراجعین خواستار کاهش خطوط چین و چروک آن ناحیه هستند ، تزریق می کنند .

تزریق بوتاکس بیشتر از چندین دقیقه به طول نمی انجامد و نیازی به بیهوشی ندارد . به طور کلی بیماران تنها ناراحتی خفیفی را در طول تزریق احساس خواهند کرد .

اثر ماندگاری بوتاکس از ۴ تا ۶ ماه است  و در برخی بیماران گزارش شده است که چین و چروک ها در مقایسه با قبل کمتر  می شود . با این حال، در بسیاری از موارد این خطوط و چین و چروک ها مجددا ظاهر می شوند .

 

روند بهبودی

به طور کلی پس از تزریق بوتاکس نیازی به استراحت نیست و فرد می تواند به کارهای روزمره خود ادامه دهد . حتی جراحان به بیماران توصیه می کنند چندین ساعت پس از تزریق  بوتاکس دراز نکشند .

همچنین به بیماران توصیه می شود حداقل به مدت ۱۲ ساعت ناحیه تحت درمان را ماساژ یا مالش ندهند .

از شایع ترین اثر جانبی این فرآیند می توان به کبودی موقت اشاره کرد که معمولا در عرض ۲۴ تا ۴۸ ساعت از بین می رود. از دیگر عوارض جانبی که ممکن است در طول دوره بهبودی رخ دهد ، افتادگی پلک است اما این عارضه نیز در عرض سه هفته برطرف می شود .

علت افتادگی پلک جا به جایی بوتاکس از ناحیه تحت درمان به نواحی دیگر است ، به همین دلیل است که به بیماران توصیه می شود بعد از عمل از ماساژ دادن و مالش ناحیه تحت درمان پرهیز کنند.

 

خطرات

انجام هر روشی خطرات خاص خود را در بر دارد . تزریق بوتاکس روشی غیر جراحی است و معمولا در مقایسه با سایر روش های جوان سازی صورت از عوارض کمتری برخوردار می باشد .

اینکه درمان با بوتاکس  بیماران را معرض خطر ابتلا به بوتولیسم قرار می دهد باوری نادرست است . بوتولیسم در اثر مقادیر بسیار بالایی از سم بوتولینوم ایجاد می شود و معمولا با خوردن غذای آلوده حاوی بوتولینوم وارد سیستم بدن می شود .

تزریق بوتاکس در ناحیه نامناسب سبب می شود عضلات نواحی دیگری از صورت فلج شوند . همچنین تزریق نادرست بوتاکس در اطراف چشم می تواند موجب افتادگی چشم شود.

تزریق بوتاکس باید توسط افراد با تجربه و یا متخصصین پوست انجام شود  . هر گونه عوارض جانبی ناشی از تزریق نادرست  در طول ۶ ماه ناپدید می شوند، چرا که درمان بوتاکس موقتی است.

نگارنده : مرضیه کبیری فر

لینک منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error:
در حال بارگذاری