مزوتراپی برای ریزش مو | مزوتراپی مو در اهواز

در مزوتراپی مو از ترکیبات ویژه ای از مواد شیمیایی خاص ، مواد معدنی ، اسیدهای آمینه ، ویتامین ها ، اسیدهای نوکلئیک و آنزیم های خاصی جهت تزریق استفاده می شود.

0

مزوتراپی برای ریزش مو

meso 300x233 - مزوتراپی برای ریزش مو | مزوتراپی مو در اهواز
مزوتراپی برای ریزش موی ارثی

مزوتراپی مو یک روش غیر تهاجمی و غیر جراحی در ترمیم مو است که به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا کرده است.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - مزوتراپی برای ریزش مو | مزوتراپی مو در اهواز پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - مزوتراپی برای ریزش مو | مزوتراپی مو در اهواز پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - مزوتراپی برای ریزش مو | مزوتراپی مو در اهواز نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

سوزن های بسیار ریزی درست زیر لایه اپیدرم پوست در بافت های هدف وارد می شوند تا لایه مزودرم در پوست که در عمق حدود 1 میلی متر در زیر سطح قرار دارد،  تحریک شود. این روند منجر به ترمیم و تکثیر طبیعی مو می گردد.

در حال حاضر برای چندین دهه است که از درمان مزوتراپی مو استفاده می شود و نتیجه آن این بوده که حجیم شدن مو با موفقیت چشمگیری حاصل شده است.

این فناوری در درمان ریشه مو بر این اساس استوار است که اکثر مشکلات ریزش مو نتیجه عدم وجود مواد مغذی مناسب ، کاهش گردش خون به پوست سر و عدم تعادل هورمون ها (به ویژه DHT) در اطراف فولیکول مو است.

برای درمان های ترمیمی مو ، محلول مزوتراپی تزریق شده در پوست سر حاوی ترکیبات ویژه ای از مواد شیمیایی خاص ، مواد معدنی ، اسیدهای آمینه ، ویتامین ها ، اسیدهای نوکلئیک و آنزیم های خاصی است که به طور ویژه مطابق با نیازهای منحصر به فرد بیمار در نظر گرفته می شوند.

این درمان ، تعادل هورمون را با سرعت تدریجی ترمیم می کند ، و همین امر منجر به رشد مداوم تار های جدید و سالم مو می شود.

 

تاریخچه مزوتراپی

دکتر میشل پیستور (1924-2003) پس از مواجهه ناگهانی با یک بیمار در روستای بری ات لو در سال 1952 بنیانگذار مزوتراپی شد. دکتر پیستور با یک کفاش محلی که از حمله آسم رنج می برد ، مواجه شده بود. وی با تجویز پروكائین، این بیمار را معالجه كرد.

درمان اولیه پروكائین تأثیر کمی در بیماری تنفسی کفاش داشت ، اما در طی یک جلسه پیگیری ، بیمار فاش كرد كه به دنبال تجویز پروكائین، پس از سالها ناشنوایی مجددا قادر به شنیدن صدای زنگ های دهكده شده است.

دکتر پیستور سپس تصمیم گرفت كه درمان پروكائین را مستقیماً در كنار گوش بیمار انجام دهد كه این کار باز هم با نتایج مثبت در شنوایی کفاش مواجه شد.

سپس دکتر پیستور با این هدف درمان ، درمان های مشابه را برای بیماران بعدی خود نیز انجام داد که آن ها نیز با موفقیت همراه بودند. وی به خاطر شعار خود ، “کمی ، نه خیلی اوقات ، در جای مناسب” مشهور شد.

شماره های تماس سریع بهترین تخفیف های زیبایی

مرکز زیبایی قلهک:

  ☎ 02122612108 ☎ 22612171_021

  ☎09027610748

ادامه کار دکتر پیستور منجر به تأسیس انجمن مزوتراپی فرانسه در پاریس در سال 1964 شد و مزوتراپی در سال 1987 از سوی آکادمی پزشکی فرانسه رسماً به عنوان یک روش درمانی مدالیته در پزشکی رایج شناخته شد.

امروزه در سرتاسر اروپا ، آمریکای جنوبی ، ایالات متحده و آسیا ، از مزوتراپی با موفقیت برای معالجه انواع مشکلات ریزش مو استفاده می شود و تقریباً 40،000 پزشک در سراسر جهان این عمل را انجام می دهند.

چنانچه مزوتراپی به صورت حرفه ای و تخصصی ارائه شود ، درمان بسیار بی خطر و اساساً بدون درد ، بدون بی حسی موضعی و بی نیاز از پانسمان بر روی پوست است.

 

عملکرد شیمیایی و مکانیکی مزوتراپی مو

mesotherapy scalp hair growth 300x195 - مزوتراپی برای ریزش مو | مزوتراپی مو در اهواز
مزوتراپی مو

در مزوتراپی از یک فرایند دوگانه عمل استفاده می شود که هم از تحریک شیمیایی و هم از تحریک مکانیکی در منطقه مورد نظر استفاده می کند.

 • عملکرد مکانیکی: سوزنی که برای تزریق محلول به کار می رود ، حفره ریزی در بافت مورد نظر ایجاد می کند که این کار منجر به تحریک برای ترمیم بافت می شود که در آن کلاژن و الاستین تولید می شود. این مواد دو بلوک ساختاری در بافت هستند که برای تشکیل پوست و مو سالم ضروری هستند.

از آنجا که حفره ها بسیار ریز هستند ، هیچ آسیب قابل توجهی به کلاژن موجود وارد نمی شود. این همچنین روشی است که ما برای تحریک رشد مو در پوست سر بعد از حذف DHT استفاده می کنیم.

 • عملکرد شیمیایی: با توجه به شرایطی که تحت درمان قرار می گیرد ، ترکیبات فعال تزریق شده از طریق میکرواینجکشن پاسخ مناسب را در مزودرم بر می انگیزد. البته کیفیت محصول نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

محلول های شیمیایی مزوتراپی برای ریزش مو

فرمول خاصی برای مواد شیمیایی تزریق شده در پوست سر وجود ندارد. برخی از آنها محبوب تر از سایرین هستند.

برای درمان ریزش مو ، محلول ویژه ای که به لایه مزودرم پوست تزریق می شود ، حاوی ترکیبات فعال استیل تتراپپتید -3 و بیوکانین آ است که همراه با هم برای تحریک رشد طبیعی مو عمل می کنند.

پوست یک سیستم توزیع زمان بندی شده دارد که محلول را در ناحیه مورد نیاز توزیع می کند.

ترکیبات فعال موجود در محلول با هدف بهبود گردش خون ، خنثی سازی DHT بیش از حد ، کاهش التهاب ، تحریک تولید کلاژن و افزایش اندازه فولیکول برای متوقف کردن ریزش مو در کنار یکدیگر کار می کنند.

مزایای استیل تتراپپتید-3

 • پاسخ التهاب را کاهش می دهد.
 • رشد مو را تقویت می کند.
 • سطح DHT را تعدیل می کند.
 • باعث تحریک ماتریس سلولی اضافی و پروتئین های اتصال دهنده می شود.
 • برای افزایش نشاط و سلامت مو ، بازسازی بافت را افزایش می دهد تا اندازه فولیکول مو بیشتر شود.

استیل تتراپپتید-3 حتی ممکن است جایگزینی مناسب برای ماینوکسیدیل باشد.

مزایای بیوکانین آ

بیوکانین آ یک ترکیب آلی طبیعی است که از شبدر قرمز به دست می آید. در رده فیتوشیمیایی موسوم به فلاونوئیدها ، یک ایزوفلاون قدرتمند نیز به شمار می رود. بیوکانین آ در افرادی که از طاسی ناشی از هورمون رنج می برند که به عنوان آلوپسی آندروژنتیک نیز شناخته می شود، تبدیل تستوسترون به DHT را تعدیل می کند.

مزوتراپی نانوپپتید

این تغییر کمی متفاوت از درمان مزوتراپی ایست که توسط کلینیک گرت ارائه می شود.

این درمان شامل استفاده از ریز تزریق قطره ای است که شامل مخلوطی از پپتیدها است که هر کدام عملکرد منحصر به فردی دارند. چند مورد از این پپتیدها عبارتند از:

 • دکاپپتید – منجر به ایجاد فولیکول های مو برای قوی تر ساختن ساقه های مو می شود.
 • الیگوپپتید – منجر به تقویت سلول های مو می شود.
 • استیل دکاپپتید – با بازسازی سلول های مو ، فولیکول های مو را احیا می کند.
 • تری پپتید مس – باعث تحریک فولیکول های مو برای تولید ساقه های موی قوی تر می شود و گردش خون به پوست سر را نیز افزایش می دهد.

 

روش انجام درمان مزوتراپی مو

sac mezoterapisi 300x152 - مزوتراپی برای ریزش مو | مزوتراپی مو در اهواز
هزینه مزوتراپی مو

روش درمانی ریزش مو ممکن است در افراد مختلف ، متفاوت باشد ، اما معمولاً بسته به اندازه ناحیه ای که نیاز به درمان دارد ، یک جلسه بین 10 تا 30 دقیقه طول می کشد.

به طور کلی حداقل 10 جلسه برای رفع مشکلات در پوست سر برای تحریک رشد مو مورد نیاز است. معمولاً، ٢ تا ٣ ماه اول درمان شامل یک دوره فشرده است که طی آن درمان هر دو هفته یک بار انجام می ‌شود که البته پس از آن می‌ توان فواصل جلسات درمان را به هر ٣ ماه یک بار یا کمتر افزایش داد.

 

نتایج درمان مزوتراپی مو چه زمان حاصل می شود؟

file 300x168 - مزوتراپی برای ریزش مو | مزوتراپی مو در اهواز
نتیجه مزوتراپی مو

برخی افراد می توانند در چند هفته اول درمان نتایج مثبتی را تجربه کنند ، اما بسته به شدت ریزش مو و نحوه پاسخ فرد به درمان، این زمان متفاوت است.

انتظار می رود که بیماران طی 2 تا 3 ماه اول درمان ، نتایج قابل توجهی را مشاهده کنند ، اما اثر کامل درمان ممکن است تا 6 ماه طول بکشد.

 

اثربخشی مزوتراپی برای بازگشت مو

dermaroller stimulate hair growth 300x195 - مزوتراپی برای ریزش مو | مزوتراپی مو در اهواز
میکرونیدلینگ

اثبات شده است که مزوتراپی به همان اندازه قرص های خوراکی ترمیم و جوان سازی مو مؤثر و حتی گاهی مؤثرتر از آنها است.

درمان های خوراکی ابتدا باید از دستگاه گوارش عبور کرده و قبل از رها شدن در جریان خون توسط کبد متابولیزه شوند.

این فرایند هضم ، سطح داروهایی را که باید به ناحیه مورد نظر برسند را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

اما در مقابل ، مزوتراپی قادر است دوز بسیار کمتری از درمان را مستقیماً به ناحیه مورد نظر که در اینجا فولیکول مو است، وارد کرد تا فوراً جذب شود. یک آزمایش بالینی نشان داده که مزوتراپی در زمینه ترمیم موفقیت ‌آمیز موی زنانی که از ریزش مو رنج می‌ برند عملکرد مؤثر تری نسبت به قطره ماینوکسیدیل دارد.

میکرونیدلینگ روشی است که شامل ایجاد زخم های کوچک روی پوست سر توسط سوزن های بسیار ریز است. این زخم ها روند بهبودی را آغاز می کنند که باعث آزاد شدن کلاژن می شود.

این یک بخش از فرآیند مزوتراپی است ، در حالی که دیگری شامل تزریق ماده ای مانند استیل تتراپپتید-3 است.

در یک کارآزمایی بالینی نشان داده است که برای رشد موفقیت آمیز مو در مردان مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک ، میکرونیدلینگ موثرتر از کاربرد موضعی ماینوکسیدیل به شمار می رود.

از آنجا که میکرونیدلینگ بخشی از روند مزوتراپی است ، این نتایج ممکن است نشان دهد که مزوتراپی می تواند یک درمان مؤثر برای ریزش مو باشد. اما باز هم مطالعات بیشتری لازم است.

 

کی مزوتراپی انجام داده

aahana kumra 300x169 - مزوتراپی برای ریزش مو | مزوتراپی مو در اهواز
تبادل نظر در مورد مزوتراپی مو

بسیاری از افراد پس از معالجه ، نتایج بسیار چشمگیری را گزارش داده اند. از اینرو مزوتراپی مو تبدیل به یکی از عناوین خبری مهم در دنیا شده است.

اندرو پیرس روزنامه نگار، داستان موفقیت خود را در روزنامه دیلی میل آنلاین به اشتراک می گذارد و در آنجا می گوید كه معالجه مزوتراپی برای ریزش موی ارثی در او “شگفت انگیز” بوده است.

با این حال ، تنها مردان نیستند که از این درمان تعریف و تمجید می کنند.

یک بیمار خانم ، خانم آهانا کومرا (در تصویر بالا) که به عنوان بازیگر تلویزیون ، سینما و تئاتر فعالیت می کند ، پس از معالجه موفقیت آمیز مزوتراپی خود در بمبئی ، داستان خود را از طریق یک ویدیوی به اشتراک گذاشته است.

 

تبادل نظر در مورد مزوتراپی مو

هیچ تضمینی در کار نیست که مزوتراپی برای همه افراد یک روش موثر ترمیم مو به شمار برود.

گزارشاتی از جانب بیماران وجود دارد که علی رغم انجام چندین درمان ، مزوتراپی برای آنها مؤثر نبوده است.

حتی برخی از پزشکان اظهار داشته اند كه شواهد بالینی كافی برای اثبات این كه مزوتراپی یک راه حل مطمئن برای ترمیم مؤثر موها باشد ، وجود ندارد. این تنها به این دلیل است که به اندازه کافی و برای طولانی مدت مطالعه صورت نگرفته است.

 

عوارض مزوتراپی مو چیست

اگرچه مزوتراپی عمدتاً بدون درد است ، اما برخی از بیماران حین درمان از درد شکایت می کنند.

عوارض جانبی که ممکن است در اثر درمان مزوتراپی رخ دهد ، عمدتاً در نتیجه وارد شدن سوزن به داخل پوست است. بنابراین برخی از افراد ممکن است پس از یک جلسه درمان مزوتراپی ، درد ، تورم ، کبودی ، التهاب یا احتمالاً عفونت را تجربه کنند.

 

مزوتراپی مو بدون سوزن

شکل جدیدی از مزوتراپی نوین برای افرادی که به سوزن حساس هستند ، ساخته شده است.

این روش با استفاده از فناوری اولتراسوند با فرکانس بالا به همراه محلول های سنتی مزوتراپی ، درمانی کاملاً غیر تهاجمی و بدون درد را برای افرادی که ممکن است نسبت به درمان حساس باشند، ارائه می دهد.

تجهیزات اولتراسونیک بدون نیاز به سوزن ، مواد فعال را به پوست منتقل می کنند. استفاده از این دستگاه ها همچنین غشاء سلول‌ ها را موقتا نفوذ پذیر می ‌سازد تا سلول‌ ها بتوانند مواد مغذی موجود در محلول را جذب کنند.

 

ترکیب مزوتراپی با سایر درمان ها

6 10 272x300 - مزوتراپی برای ریزش مو | مزوتراپی مو در اهواز
انواع روغن

مزوتراپی همچنین به عنوان مکمل سایر درمان های موضعی و خوراکی ، بدون هیچ عوارض جانبی مورد با موفقیت استفاده قرار گرفته است. این ماده همراه با سم بوتیلینوم برای درمان موفقیت آمیز آلوپسی مورد استفاده قرار گرفته است.

آیا به دنبال راه هایی برای ترکیب درمان های طبیعی با مزوتراپی هستید؟ بیایید نگاهی به چند روش ممکن برای این کار بیندازیم.

 

روغن های ضروری

یکی از راه های افزایش کارآیی مزوتراپی گنجاندن روغن های اساسی به روند درمان است. این موارد معمولاً بعد از درمان (حداقل 8 ساعت) استفاده می شود که می توانند به پوست رسوخ کرده و به فولیکول های مو با دقت بیشتری نفوذ کنند.

برخی از روغن هایی که در این زمینه توصیه می شود شامل موارد زیر است:

روغن دانه کدو تنبل

روغن دانه کدو تنبل (PSO) از پوسته های دانه کدو تنبل بدست می آید و می توان آن را به صورت موضعی یا خوراکی مصرف کرد. روغن دانه کدو منبع سرشاری از آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب محسوب می شود که هر دو به سلامت پوست و مو کمک می کنند.

این روغن دارای خواص درمانی زیادی است و حاوی خواص بیشمار دیگری از جمله خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است. این خواص می توانند با کاهش احتمال عفونت (مانند قارچ و باکتریایی) و مشکلات پوست سر (مانند شوره سر) سلامت پوست سر شما را تقویت و ارتقا بخشند.

حتی اثبات شده است که روغن دانه کدو ، ریزش مو را معکوس می کند.

یک مطالعه در سال 2014 شامل 76 شرکت کننده آقا بود که تأثیر روغن دانه کدو را طی یک دوره 24 هفته ای مورد بررسی قرار داد.

به نظر می رسد که این درمان نسبت به درمان پلاسبو (دارونما) تعداد موها را به طور قابل توجهی افزایش می دهد ، اما تأثیر چندانی بر ضخامت مو نخواهد داشت.

اکنون چگونه می توان در کنار مزوتراپی از روغن دانه کدو استفاده کرد؟

می توانید آن را مستقیماً روی پوست سر تان بمالید ، یا آن را در شکل یک مکمل خوراکی مصرف کنید.

روغن رزماری

روغن مفید دیگر موجود در این زمره، روغن رزماری است. این روغن با رایحه کاج معمولاً در ترکیبات آروماتراپی (رایحه درمانی) مورد استفاده قرار می گیرد ، اما می تواند به صورت موضعی (در ترکیب با یک روغن حامل) پوست و مو را از فواید بیشماری که دارد، بهره مند سازد.

یک مطالعه خاص ، که در سال 2013 انجام شد (بر روی موش ها) ، نشان داد که مصرف موضعی روغن رزماری می تواند باعث رشد مو حتی پس از قطع رشد مو به دلیل درمان تستوسترون شود.

حتی فراتر از آن ، محققان دریافتند که روغن رزماری فعالیت ضد آندروژنتیکی دارد که می تواند در درمان آلوپسی آندروژنیک مفید و موثر واقع شود.

درست مانند روغن تخم کدو ، رزماری را نیز می توان به طور مستقیم روی پوست سر استفاده کرد. شما می توانید این کار را به عنوان بخشی از روال معمول مراقبت از مو یا 8 ساعت پس از انجام درمان مزوتراپی انجام دهید.

روغن منیزیم

ده ها روغن حامل برای انتخاب وجود دارد و روغن منیزیم یکی از بهترین های آنها به شمار می رود. این روغن، پوست سر و مو را مرطوب و پاکسازی می کند و در عین حال با کلسیفیکاسیون پوست سر نیز مبارزه می کند.

به طور خلاصه ، هنگامی که کلسیم اضافی در نواحی مختلف بدن تجمع می یابد ، کلسیفیکاسیون رخ می دهد. این وضعیت می تواند در پوست سر نیز رخ دهد که منجر به ضخیم شدن پوست سر می گردد و رشد مجدد مو را مشکل می سازد.

هنگامی که روغن منیزیم روی پوست سر استفاده شود ، می تواند رسوبات کلسیم را تجزیه کند و در ضمن مرطوب کننده و آبرسان نیز می باشد.

روغن منیزیم به عنوان یک روغن حامل ، به تنهایی نیز قابل استفاده است. همچنین می توانید آن را با روغن های دیگر (مانند دانه کدو تنبل و رزماری که در بالا به آن اشاره شد) نیز ترکیب کنید.

توجه: قبل از استفاده از هر یک از روغن های فوق در پوست سر ، با پزشک خود صحبت كنيد. این روغن ها ممکن است با مواد شیمیایی مورد استفاده در درمان مزوتراپی شما ایجاد تداخل کنند ، بنابراین بهتر است ابتدا از ایمنی استفاده آنها اطمینان حاصل کنید.

 

ماساژ و ورزش پوست سر

مزوتراپی یک روش عالی برای افزایش جریان خون به پوست سر است ، اما تنها راه برای انجام این کار نیست. در واقع ، شما می توانید به طور روزانه ماساژ و ورزش های سر را به روال مراقبت از پوست و موی خود اضافه کنید.

 

نحوه ماساژ دادن پوست سر

برای حصول بهترین نتیجه ، توصیه می کنیم این ماساژها را هنگام بیدار شدن یا قبل از خواب انجام دهید. این روش شانس شما را در به خاطر آوردن ماساژ که در پیشروی درمان بسیار مهم است ، افزایش می دهد.

در اینجا نحوه انجام ماساژ پوست سر آورده شده است:

 1. انگشت شست ، انگشت اشاره و انگشت میانی دستان خود را در هر طرف سر تان (درست بالای گوش) قرار دهید. ماساژ را با حرکات دایره ای شروع کرده و فشارهای مختلفی را نیز انجام دهید.
 2. از طرفین سر ، به سمت پیشانی حرکت کنید. حرکات دایره ای خود را ادامه دهید و همانطور که ماساژ می دهید ، به مکان قبلی برگردید.
 3. از پیشانی به آرامی به فرق وسط سر و شقیقه ها حرکت کنید. فشارهای مختلفی را اعمال کنید و حرکات دایره ای را ادامه دهید.
 4. در آخر ، انگشتان خود را از فرق وسط سر به پیشانی و سرانجام به پایه پوست سر ببرید.

کل این روند باید حدود 10 دقیقه طول بکشد ، اگر شما دوست دارید می توانید مدت آن را افزایش دهید.

 

نحوه انجام تمرینات پوست سر

شما می توانید با به کارگیری ماهیچه های صورت برای “ورزش” ، گردش خون پوست سر تان را بیشتر کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است:

 1. ابروهای خود را تا حد امکان بالا ببرید و به مدت 2 دقیقه این حالت را نگه دارید. اکنون ابروهای خود را به حالت عادی برگردانید.
 2. تا جایی که برای تان مقدور است اخم کنید و به مدت 2 دقیقه این حالت را نگه دارید. اکنون ابروهای خود را به حالت عادی برگردانید.
 3. ابروهای خود را تا حد امکان بالا ببرید و به مدت 3 دقیقه نگه دارید. سپس تا جایی که برای تان مقدور است اخم کنید و به مدت 2 دقیقه نگه دارید. اکنون به حالت عادی برگردید.

با قرار دادن دو نوک انگشت هر دو دست بر روی پوست سر و فشار دادن و کشیدن آنها در جهت مخالف ، می توانید پوست سر تان را بکشید.

 

نتیجه گیری

314f98ac7583eac6fabdfd2eae16811d - مزوتراپی برای ریزش مو | مزوتراپی مو در اهواز
مراقبت بعد از مزوتراپی مو

آیا مزوتراپی گزینه درمانی مناسبی برای شما محسوب می شود؟ تنها شما و پزشک تان می توانید تصمیم بگیرید که آیا این بهترین روش درمانی برای رفع مشکل ریزش مو شماست یا خیر.

شکی نیست که اثرات مزوتراپی – از جمله افزایش گردش خون و حذف DHT از پوست سر – می تواند مفید باشد و در صورت ترکیب با سایر روش های درمانی طبیعی نیز می تواند منجر به حصول نتایج مثبتی شود. با این وجود ، اگر به سوزن حساس هستید، می توانید گزینه های دیگری را در نظر بگیرید.

امیدواریم این مطلب توانسته باشد، ابهامات شما در خصوص مزوتراپی را برطرف کرده باشد.

جهت اطلاع از هزینه مزوتراپی مو ، قیمت آمپول مزوتراپی مو و هزینه مزوتراپی موی سر به این لینک مراجعه فرمایید.

 

بهترین مرکز مزوتراپی در اهواز

1612 Mesotherapy For Hair Growth ss 267x300 - مزوتراپی برای ریزش مو | مزوتراپی مو در اهواز
تخفیف مزوتراپی مو در اهواز

چنانچه به دنبال تخفیف مزوتراپی مو در اهواز ، مزوتراپی مو اهواز ، کلینیک زیبایی اهواز ، کلینیک پوست در اهواز ، مزوتراپی صورت در اهواز ، جوانسازی پوست در اهواز و تخفیف مزوتراپی اهواز هستید، روی این لینک کلیک کنید.

شاد و سلامت باشید.

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منبع:

hairguard

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: