لوکمی – روش برخورد با بیماری لوکمی چگونه است ؟

0

لوکمی – پیش آگهی لوکمی چگونه است ؟ 

پیش آگهی لوسمی بستگی به نوع لوکمی موجود و وضعیت سنی و وضعیت بیمار دارد. مرگ و میر (مرگ) برای افراد مبتلا به لوکمی بیشتر از بزرگسالان و کودکان بالغ است. در بسیاری از موارد، با استفاده از درمان های موجود، می تواند  درمان شود. به طور خاص، دوران کودکی ALL دارای نرخ بالای بقاء 5 ساله است.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - لوکمی - روش برخورد با بیماری لوکمی چگونه است ؟ پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - لوکمی - روش برخورد با بیماری لوکمی چگونه است ؟ پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - لوکمی - روش برخورد با بیماری لوکمی چگونه است ؟ نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

درمان های پیشرفته  از سال 1960 در طی 5 سال افزایش میزان مرگ و میر ناشی از لوکمی به افزایش بیش از چهار برابر منجر شده است. میزان بقای پنج ساله برای انواع مختلفی از لوسمی تقریبا بدین شکل است :

CML: 66٪

CLL: 83٪

AML: 27٪ به طور کلی، 64٪ برای کودکان و نوجوانان زیر 15 سال

ALL: 71٪ در مجموع، بیش از 90٪ برای کودکان.

میزان عود کردن لوکمی چقدر است ؟

احتمال دارد که لو کمی مجددا شروع شود (بعد از درمان موفقیت آمیز)، بستگی به نوع لوکمی دارد، از جمله خصوصیات مولکولی سلول های سرطانی و پاسخ بیمار به درمان اولیه. برخی از لوکمی های حاد با موفقیت درمان می شوند و بیمار هیچ عودتی را تجربه نمی کند. در لوکمی مزمن مانند CML، علائم و عود و علائم در حال وقوع معمول هستند و ممکن است درمان ها در کنترل لوکمی قرار گیرند.

جهت کسب اطلا عات بیشتر اینجا کلیک کنید. 

آیا امکان پیشگیری از لوکمی وجود دارد؟

اکثر افرادی که به لوکمی مبتلا می شوند ، فاکتور خطر شناخته شده ای ندارند و به طور کلی امکان پیشگیری از لوسمی وجود ندارد. بعضی از عوامل خطر، مانند قرار گرفتن در معرض تابش یا بنزن، ممکن است به حداقل برسد، اما این امر پیشگیری از لوسمی را تضمین نمی کند.

چه گروه های پشتیبانی برای افراد مبتلا به لوسمی در دسترس هستند؟ 

گروه های پشتیبانی برای افراد مبتلا به لوسمی و خانواده های آنها منابع مختلفی را ارائه می دهند.

شماره های تماس سریع بهترین تخفیف های زیبایی

مرکز زیبایی قلهک:

  ☎ 02122612108 ☎ 22612171_021

  ☎09027610748

انجمن لوسمی و لنفوم (http://www.lls.org/#/diseaseinformation/ getinformationsupport /) اطلاعات برای بیماران و خانواده ها، جلسات  بحث، چت های آنلاین، گروه های پشتیبانی و پشتیبانی 1: 1 از متخصصین اطلاعات ارائه می دهد. آنها همچنین گروه های پشتیبانی خانواده را ارائه می دهند.

متخصصین اطلاعات در 1-800-4-CANCER و در LiveHelp (http://www.cancer.gov/help) می توانند به کسی کمک کنند که برنامه ها، خدمات و نشریات را پیدا کند.

در سراسر ایالات متحده، بیمارستان ها و سیستم های بهداشتی گروه های پشتیبانی و منابع برای افراد مبتلا به لوکمی ارائه می شود. یک پزشک یا سایر اعضای گروه درمان بیمار می تواند اطلاعاتی در مورد گروه های پشتیبانی در این منطقه ارائه کند. موسسه ملی سرطان برای بیماران در مقابله با لوسمی و سرطان های دیگر (http://www.cancer.gov/publications/patient-education#coping-and-support) منتشر شده است.

چه تحقیقاتی در مورد لوکمی صورت گرفته است ؟ 

لوکمی یک حوزه فعال تحقیقاتی در زمینه پزشکی است. مطالعات انجام شده در حال بررسی عوامل خطر و علل لوکمی، و همچنین بررسی گزینه های جدید و بهبود یافته درمان است.

آزمایشات بالینی مطالعاتی هستند که داروهای جدید یا ترکیبات جدید داروها و درمان های موجود را بررسی می کنند. آزمایشات در حال انجام است برای آزمایش درمان هدفمند جدید، درمان بیولوژیک و رژیم های شیمی درمانی. بیماران اگر بخواهند بخشی از یک کارآزمایی بالینی باشند، باید وضعیت و مراقبت از پزشک خود را مورد بحث قرار دهند. وب سایت NCI شامل یک بخش در مورد آزمایشات بالینی در https://clinicaltrials.gov است.

FDA تایید ( (Venclexta) را برای افراد مبتلا به لوکمی لنفوسیتی مزمن (CLL) گسترش داده است تا کسانی را که سرطان آنها پس از درمان قبلی پیشرفت کرده است، صرف نظر از این که سلول های سرطانی آنها تغییر ژن 17p را داشته باشند.

آزمایشات  نتایج یافته های تغییر یافته را برای برخی از کودکان، نوجوانان مبتلا به لوکمی ارائه کرد.

این گروه آزمایش انکولوژی کودکان کودکان مبتلا به NCI، علاوه بر درمان نالارابین (Arranon) را به درمان استاندارد کودکان و نوجوانان مبتلا به لوسمی لنفوبلاستی حاد (T-ALL) آزمایش کرد.

Moxetumomab مبتنی بر سم زدایی پاسدو توکس ممکن است گزینه جدید برای درمان لوکمی است .

افرادی که مبتلا به لوسمی سلولهای مودار (HCL) تشخیص داده میشوند ممکن است گزینه درمان جدید موثر، نوعی از داروهای ایمونوتوکسین را داشته باشند. در مورد نحوه درمان، moxetumomab pasudotox، در یک کارآزمایی بالینی فاز 3 در بیماران مبتلا به HCL پیشرفته، بیشتر اطلاعات کسب کنید.

ترکیبی از دارو چشم انداز برخی بیماران مبتلا به لوسمی لنفوسیتی مزمن را بهبود می بخشد.

نتایج موقت یک کارآزمایی بالینی مداوم نشان می دهد که بیماران مبتلا به لوکمی لنفوسیتی مزمن مبتلا به عود و یا مقاوم در برابر درمان با rituximab به همراه venetoclax دارای بقای طولانی تری  بدون پیشرفت در مقایسه با بیماران تحت درمان با شیمی درمانی هستند.

هدف اصلی کاهش مرگ های زودرس در بیماران مبتلا به لوکمی  از نوع نادر است.

در یک کارآزمایی بالینی منحصر به فرد، گروهی از انکولوژیست  ها  مبتلا یان  به لوسمی حاد پرومیلوسیتیک خود را در دسترس بودند را  به طور روزانه برای کمک به پزشکان در بیمارستان ها در سراسر کشوربررسی کردند.
 Dasatinib مورد تایید توسط FDA برای برخی از کودکان مبتلا به لوکمی مزمن میلوئیدی است.
در روز 9 نوامبر (FDA Dasatinib (Sprycel®) را برای درمان کودکان مبتلا به لوکمی مزمن میلوئونی (CML) که سلول های سرطانی آنها کروموزوم فیلادلفیا را مورد بحث قرار می دهد و بیماری آن در یک مرحله نسبتا اولیه است و به عنوان فاز مزمن شناخته می شود، تایید کرد
(.FDA gemtuzumab ozogamicin (Mylotarg ™) را برای بزرگسالان مبتلا به AML مثبت مبتلا به CD33 مثبت تشخیص داده و بیماران 2 سال و بالاتر با AML مثبت CD33 که عود را تجربه کرده اند یا بیمار به درمان اولیه پاسخ نداده است، تایید کرده است.
FDA برای افراد بزرگسال مبتلا به لوسمی لنفوبلاستی حاد B تایید می کند.
FDA برای برخی از بزرگسالان مبتلا به لوسمی لنفوبلاستی حاد (ALL)، inotuzumab (Besponsa®) را تایید کرده است. این تصویب بیماران مبتلا به B-cell ALL که بیماری آن عود می کند یا مقاوم به شیمی درمانی استاندارد است را پوشش می دهد
CAR T-سلول درمانی  برای برخی از کودکان و نوجوانان مبتلا به لوکمی تایید شده است.FDA برای برخی از کودکان و نوجوانانی که مبتلا به لوسمی لنفوبلاستیکی حاد (ALL) هستند، تیزیوگلکل (Kymriah ™)، یک نوع ایمونوتراپی به نام CAR T-Cell Therapy را تایید کرده است.
دو درمان جدید تایید برای لوسمی حاد میلوئید تائد شده است.
FDA دو نوع درمان جدید برای برخی از بیماران بالغ مبتلا به لوسمی حاد میلوئید (AML) را تأیید کرده است:( enastienib (Idhifa®) که پروتئین IDH2 را هدف قرار می دهد. و لیپوسوم سیتارابین-داونوروبیسین CPX-351 (Vyxeos®)، یک ترکیب شیمی درمانی دو دارو که در لیپوزوم ها قرار دارد.
FDA موافقت کامل برای Blinatumomab برای لوسمی لنفوبلاستی حاد دریافت می کند.
FDA تأیید شتاب دهنده( Blinatumomab (Blincyto) را برای برخی از بیماران مبتلا به لوکمی لنفوبلاستی حاد به تصویب رساند و علائم تایید شده برای استفاده از آن را گسترش داد.
فرمولاسیون جدید ریتوکسیماب برای برخی از لنفوم ها، لوسمی تایید شده است.
FDA، midostaurin را برای بیماران مبتلا به لوسمی حاد میلوئید حاد (AML) با جهش در ژن FLT3 تایید کرده است. این تصویب همچنین چند نکته را شامل می شود.
رژیم پیوند شدید سلولهای پیش سلولی ممکن است برای بیماران جوان مبتلا به AML، MDS بهترین گزینه است.
نتایج حاصل از یک کارآزمایی بالینی فاز  3نشان می دهد که یک رژیم آماده سازی بسیار شدید باید برای بیماران جوانتر مبتلا به لوسمی میلوئید حاد یا سندرم های میلولد پلاسمی که برای پیوند سلول های بنیادی آلوژنیک آماده می شوند استفاده شود.
Blinatumomab بقا را برای بیماران با پیشرفته ALL فراهم می کند.
بیماران مبتلا به لوسمی لنفوبلاستی حاد درمان شده که بلینتومومب را دریافت می کنند، که سیستم ایمنی بدن را برای کشتن سلول های سرطانی تشویق می کند، طولانی تر و عوارض جانبی کمتری نسبت به بیماران دریافت کننده شیمیدرمانی استاندارد دارد.
مدل موش کاملا نزدیک به لوسمی رایج در نوزادان است.
محققان یک مدل طولانی پس از موش برای شکل تهاجمی از لوسمی لنفوبلاستی حاد ایجاد کرده که معمولا در نوزادان رخ می دهد و محققان معتقدند می توانند توسعه درمان های جدید را برای بیماری تسریع کنند.
رویکرد اصلاح شده ایمونوتراپی نشان می دهد که امید به لوسمی وجود دارد.
محققان یک رویکرد ایمنوتراپی ایجاد کرده اند که از سلول های ایمنی استفاده می کند که توانایی کشتن سرطان طبیعی در آزمایشگاه افزایش یافته است. در یک کارآزمایی بالینی کوچک، درمان منجر به تجویز در حدود نیمی از بیماران مبتلا به لوسمی حاد میلوئید شد.
ابتکار TARGET پیشرفت سوخت رسانی در برابر لوسمی کودکان است.
تحقیق از TARGET، یک برنامه NCI با حمایت از تجزیه ژنوم سرطان های دوران کودکی، منجر به راه اندازی چندین آزمایش بالینی درمان های هدفمند برای درمان کودکان مبتلا به لوسمی لنفوبلاستی حاد شده است.
Venetoclax برای برخی از بیماران مبتلا به لوسمی لنفوسیتی مزمن تایید شده است.
FDA تأیید Venetoclax برای بیماران مبتلا به لوسمی لنفوسیتی مزمن که تومورها دارای تغییرات ژنتیکی خاص هستند.
دو دارو نشان دهنده اثربخشی علیه فرم مشترک لوسمی است.
گزارشات از آزمایشات زودرس دو دارو جدید خوراکی امید را برای بیماران مبتلا به لوسمی لنفوسیتی مزمن مزمن فراهم می آورد.
تداوم جهش های ژنتیکی پس از شیمیدرمانی ناشی از نتایج ضعیف در برخی از بیماران مبتلا به AML است.
پایداری جهش های ژنتیکی در برخی از بیماران مبتلا به لوسمی حاد میلوئید ممكن است به پزشکان اجازه دهد كه خطر ابتلا به عود را بهتر طبقه بندی كنند.
نتایج آزمایش ها نشان می دهد میزان رمی در لوسمی پس از درمان سلول های ایمنی بدن است.
کودکان و نوجوانان (سنین 1 تا 30 سال) مبتلا به لوسمی لنفوبلاستی حاد با  (ALL)شیمیدرمانی مقاوم در برابر سلول B   میزان بهبودی پس از درمان با ایمونوتراپی تجربی را تجربه کردند. نتایج نشان داد که درمان ایمنوتراپی اثرات ضد لکمی در بیماران داشت و درمان امکان پذیر و ایمن بود.
Iburinib بهبود بقای در مقایسه با Ofatumumab در بیماران مبتلا به لوسمی لنفوسیتی مزمن است.
در یک کارآزمایی بالینی تصادفی بین المللی، بیماران مبتلا به لوسمی لنفوسیتی مزمن (CLL) یا لنفوسیتی مزمن مقاوم (CLL) یا لنفوم کوچک لنفوسیتی (SLL) که با ibruvinib (Imbruvica®) درمان می شدند، طولانی تر می شدند، بدون اینکه بیماری آنها بدتر از بیماران دریافت شده از آنتومومب (Arzerra ®) بیماران که ایبوترینیب دریافت کردند نیز طولانی تر زندگی می کردند و احتمال بیشتری برای پاسخ درمان بالینی به درمان نشان می دادند نسبت به افرادی که از آنتومومب دریافت کردند.
ترکیبی از Idelalisib و ریتوکسیماب بهبود بقای در بیماران مبتلا به لوسمی لنفوسیتی مزمن رادیکال است.
در یک کارآزمایی بالینی تصادفی دوسوکور فاز 3 بین المللی، بیماران مبتلا به لوسمی لنفوسیتی مزمن (لوسمی مزمن) که به تدریج در درمان ریتوکسیماب (Rituxan®) تجویز شده بودند، به طور قابل ملاحظه ای طولانی تر و بدون بیماری بهبود یافتند نسبت به بیماران دریافت کننده دارونما ریتوکسیماب در بیمارانی که idelalisib و ریتوکسیماب دریافت کردند، بقای کلی نیز بهبود یافت. بیماران که idelalisib و ریتوکسیماب دریافت کردند نیز بیشتر احتمال داشتند که 12 ماه پس از شروع درمان زندگی کنند و رژیم سرطان خود را در مقایسه با بیمارانی که پلاسبو و ریتوکسیماب دریافت کرده بودند، مقایسه کنند.
ترکیبی از کلرامبوسیل و اوینوتوزوماب علاوه بر بهبود بقا در بیماران مبتلا به لوسمی لنفوسیتی مزمن و سایر شرایط سلامت می باشد.
در یک مطالعه فازی III تصادفی بین المللی، بیماران که قبلا درمان نشده با لوسمی لنفوسیتی مزمن و سایر شرایط بهداشتی که ترکیبی از obinutuzumab (Gazyva ™) و کلرامبوسیل (لوکرون) را دریافت کردند، طولانی تر می شدند بدون اینکه بیماری آنها بدتر شود (بقای پیشرفت) زنده ماندن بهتر از بیماران که کلرامبوسییل را تنها دریافت کردند.
محققین TCGA اهداف بالقوه دارویی، نشانگرهای خطر ابتلا به لوسمی را مشخص می کنند. مطالعه جدید نشان می دهد نسبتا چند جهش در ژنوم AML وجود دارد.
محققان شبکه تحقیقاتی ژنوم سرطان (TCGA) تحقیقاتی دقیق و به طور گسترده ای تغییرات ژنومی را که اغلب در توسعه لوسمی حاد میلوئید (AML)، یک سرطان مرگبار خون و مغز استخوان هستند، طبقه بندی می کنند. کار آنها یک تصویر از سرطان را نشان می دهد که نسبتا چند جهش نسبت به انواع دیگر سرطان در بزرگسالان دیده می شود.
مطالعه NIH در معرض خطر ابتلا به برخی از بیماری های لوسمی مرتبط با درمان است.
در یک مطالعه جدید، الگوی خطر لوسمی حاد میلوئیدی مرتبط با شیمیدرمانی در بین سه بیمار سرطانی بالغ در طی سه دهه گذشته که قبلا با شیمیدرمانی برای سایر سرطان ها درمان شده است، توصیف می شود. این الگوها با تغییرات عمده در شیوه های درمان همخوانی دارند. به طور خاص، این مطالعه نشان داد که خطر AML مرتبط با درمان در میان بیماران درمان شده با لنفوم غیر هودکین طی چند دهه گ مریم طباطبائیذشته به طور پیوسته افزایش یافته است.
محقق و مترجم : مریم طباطبائی

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: