چگونه صورت خود را لاغر کنیم؟

0
timthumb 300x146 - چگونه صورت خود را لاغر کنیم؟
لاغر کردن صورت

شکل ظاهری صورت را ژن ها تعیین میکنند، اما اگر صورتتان چاق است و میخواهید آنرا لاغر کنید، اقداماتی وجود دارد که بدون رفتن زیر تیغ جراحی میتوانید از آنها بهره بگیرید. چنانچه اضافه وزن دارید، با کاهش وزن، صورتتان نیز لاغر میشود. همچنین ورزش هایی برای صورت وجود دارد که صورت را لاغر و عضلات آنرا سفت میکند. اگر صورتتان کمی بیشتر از میلتان چاق است، ۱۰ توصیه زیر را دنبال نمایید.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - چگونه صورت خود را لاغر کنیم؟ پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - چگونه صورت خود را لاغر کنیم؟ پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - چگونه صورت خود را لاغر کنیم؟ نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

۱- لاغر شدن صورت با کاهش وزن کلی

هنگامیکه وزنتان افزایش میابد، چربی در تمام نقاط بدن ذخیره میشود. جهت از دست دادن چربی در تمام نقاط بدن، باید بطور کل لاغر شوید. هیچ برنامه کاهش وزن خاصی وجود ندارد که بتوان برای لاغر شدن صورت آنرا دنبال کرد. بنابراین لازم است تا به کمک سوزاندن کالری بیشتر مواد خوراکی مصرفی، به یک روش معمول وزن خود را کاهش دهید. هنگامیکه شروع به کاهش وزن میکنید، بطور خودکار صورتتان نیز لاغر میشود.

 

۲- کاهش مصرف قند و نمک

اگرچه کاهش مصرف قند در زنجیره غذایی خود، بخشی از کاهش وزن کلی بدن محسوب میگردد، اما بطور چشمگیری در لاغر شدن صورت تاثیر دارد. همچنین لازم است مصرف نمک را کاهش دهید، زیرا میتواند منجربه احتباس مایعات شود و در نتیجه صورتتان چاقتر و پف دار به نظر برسد.

 

۳- کاهش مصرف الکل

یکی از نکات خوب در خصوص لاغر شدن صورت، کاهش مصرف الکل است. الکل مملو از کالری های بی فایده است و میتواند منجربه پف دار شدن صورت شود. مصرف بیش از حد الکل برای پوست نیز فاجعه بار است. مصرف الکل منجربه کم آبی بدن، سرعت بخشیدن به نشانه های پیری و سرخی صورت میگردد. همه این موارد، صورتتان را چاق تر میکنند. بنابراین هرچه زودتر مصرف الکل را کاهش داده یا بطور کل آنرا قطع نمایید.

 

۴- نوشیدن آب فراوان

جای تعجب نیست که اگر به اندازه کافی آب ننوشید، دچار احتباس مایعات میشوید و این امر باعث میشود، صورتتان پف دار شود. هنگامیکه بدن تشخیص دهد که آب کافی وجود ندارد، شروع به ذخیره آب در بدن میکند. با نوشیدن آب بیشتر، پوستتان محکم تر خواهد شد و هیچوقت آب در صورتتان دچار احتباس نمیشود.

 

۵- بررسی داروهای مصرفی

چنانچه داروی خاصی مصرف میکنید، بهتر است عوارض جانبی احتمالی آنرا بررسی نمایید، چراکه برخی از انواع دارو ها منجربه باد کردن و پف صورت میشوند. چنانچه تصور میکنید مصرف دارو منجربه پف صورتتان شده است، در خصوص جایگزین کردن دارویی دیگر با پزشکتان مشورت کنید.

 

۶- تمرینات قلبی عروقی

ورزش های قلبی عروقی در کاهش وزن، بخصوص لاغری صورت به شما کمک نمیکنند، اما چربی را در کل بدن میسوزانند و گردش خون را بهبود میبخشند. این امر به سلامت، سفت تر و روشن تر شدن پوست کمک کرده و در نتیجه، از چاقی صورت کم خواهد شد.

 

۷- تمرین های لب

یکی دیگر از روش های لاغری صورت، ورزش صورت است. این ورزش به سفت شدن عضلات صورت و سوختن چربی های صورت کمک میکند. تمرینات لب جزء این نوع ورزش هستند. در حالیکه نشسته اید، با کمک لب پایینی، تا جاییکه میتوانید، فک خود را با فشار به بیرون هدایت کنید. شما باید قادر باشید حین انجام این تمرین، احساس فشار را در فک و عضلات چانه تان حس کنید. برای ۱۰ ثانیه در این حالت باقی بمانید، سپس عضلات را شل کرده و مجددا آنرا تکرار کنید.

 

۸- بالا بردن چانه

این تمرین به شما کمک میکند که غبغب خود را آب کنید. روی یک صندلی بنشینید و سرتان را به عقب شیب دهید، بطوریکه قادر باشید سقف را ببینید. سپس لب های خود را جمع کنید و سعی کنید به سقف بوسه بزنید. برای ۱۰ ثانیه در این حالت باقی بمانید، سپس کمی صبر کرده و مجددا آنرا تکرار کنید. این تمرین را روزانه چندین بار تکرار کنید. به مرور زمان شاهد لاغر تر شدن صورتتان خواهید بود.

 

۹- صورت ماهی

این تمرین گاهی اوقات، تمرین ماهی خنده رو نیز نامیده میشود و به منظور تقویت عضلات لپ و کاهش چربی صورت طراحی شده است. شما میتوانید این تمرین در هر زمان و هر مکان انجام دهید. برای این کار، لپ های خود را در داخل دهان جمع کنید تا شبیه یک ماهی شوید. سپس سعی کنید همزمان لبخند بزنید. برای ۵ ثانیه در این حالت باقی بمانید تا کشش عضلات صورت خود را حس کنید.

شماره های تماس سریع بهترین تخفیف های زیبایی

مرکز زیبایی قلهک:

  ☎ 02122612108 ☎ 22612171_021

  ☎09027610748

 

۱۰- رها کردن چانه

یکی دیگر از ورزش های کوچک کردن غبعب و سفت کردن عضلات لپ، رها کردن چانه است. در حالیکه نشسته اید، شروع به حرکت جویدن کنید و در حالیکه دهانتان را بسته اید، نفس تان را خارج کنید. سپس زبان خود را به دندان های ردیف پایین فشار دهید، دهانتان را تا جاییکه میتوانید باز کنید، به داخل نفس بکشید و پس از آن مجددا تمرین را تکرار کنید.

 

شاد و سلامت باشید!

 

منبع: http://www.beautyandtips.com/

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: