ضربه مغزی و علایم آن را بشناسید!

0

ضربه مغزی

گاهی اوقات با ضرباتی که به جمجمه و به تبع آن به مغز وارد می شود متوجه هیچ گونه اختلالی در عملکرد بدن نخواهیم شد. اما این آرامش پیش از طوفان است. مغز با نشان دادن علایمی به شما هشدار خواهد داد که ضربه سختی را پذیرفته و دچار آسیب شده است. با شناخت این علایم می توان بلافاصله پس از درک اولین هشدارها و پیام های مخاطره آمیز از طرف مغز به فکر عملیات اورژانسی افتاد. علایم هشدار در ضربه مغزی را در این مطلب اززیبان  بشناسید.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - ضربه مغزی و علایم آن را بشناسید! پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - ضربه مغزی و علایم آن را بشناسید! پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - ضربه مغزی و علایم آن را بشناسید! نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

علائم مهم در بروز ضربه مغزی کدامند؟ چگونه می توانیم این عارضه را برطرف کنیم؟ کسانی که دچار ضربه مغزی می شوند از چه روش های درمانی باید کمک بگیرند؟

هر کسی با تجربه ضربه مغزی باید توسط مراقبت های بهداشتی حرفه ای ، مورد بررسی قرار گیرد چون اصولا ضربه مغزی یک تجربه رعب آور است.

ضربه به سر حتی به صورت خفیف می ‌تواند عوارض جبران‌ ناپذیری به همراه داشته باشد و در واقع آسیب مغزی به دنبال ضربه به سر یکی از جدی‌ ترین مشکلاتی است که هر سال سلامت افراد بی شماری را به خطر می‌ اندازد.

در اینجا به ۷ نشانه ضربه مغزی که به هیچ وجه نباید مورد چشم پوشی قرار گیرند اشاره میکنیم :

عدم هشیاری از علایم ضربه مغزی است

فرد آسیب دیده مغزی اگر حداقل تا ۳۰ دقیقه بعد از وقوع سانحه و ضربه به سر ، هوشیاری و توجه کامل نداشته باشد یک علامت نگران کننده را نشان داده است. عموما ۸ حالت غیر عادی هوشیاری در پی ضربه مغزی پیش می آید : گیجی ، روان آشفتگی ، بُهت ، کما ، حالت نباتی ، حالت نباتی پایدار ، حالت هوشیاری حداقل و مرگ مغزی.

از علائم ضربه مغزی خونریزی از گوش

اگر شما مطمئن نیستید که آسیب مستقیم به گوش وارد شده یا نه ، این نکته را ارزیابی کنید : چکیدن چند قطره خون از گوش می تواند نشان دهنده شکستگی جدی جمجمه یا آسیب به یک رگ خونی در اطراف مغز باشد.

سردردهای منتشر از نشان های ضربه مغزی است

این سردردها اغلب عمیق و شدید است و در سراسر سر تجربه می شود. اگر داروهایی مانند استامینوفن به کاهش این سردردها کمک نکرد و سردرد رو به وخامت گذاشت ، نشانه ای از آسیب جدی خواهد بود. تا زمانی که فرد آسیب دیده به طور کامل توسط متخصص بررسی نشود ، باید از دادن برخی از داروها به او اجتناب کرد. به عنوان مثال آسپرین می تواند خطر ابتلا به خونریزی داخلی را افزایش دهد. ایبوپروفن نیز در این هنگام داروی پرخطری است.

اتساع مردمک نامنظم

تغییر در سایز مردمک های چشم ( اتساع یک یا هر دو مردمک چشم و یا نابرابری اندازه مردمک ها ) یکی دیگر از نشانه های ضربه مغزی است و می تواند نشانه ای از گسترش فشار مغزی باشد. این وضعیت نیاز به توجه فوری پزشکی دارد.

خروج مایع غیر معمول مغزی ( مایع مغزی نخاعی ) از بینی
جریان سیال از سوراخ های بینی یا گوش ها به خصوص اگر رنگ روشن داشته باشد ، می تواند نشانه ای از پارگی پوشش اطراف مغز که دارای مایع مغزی نخاعی است ، باشد.

شماره های تماس سریع بهترین تخفیف های زیبایی

مرکز زیبایی قلهک:

  ☎ 02122612108 ☎ 22612171_021

  ☎09027610748

تشنج از علایم ضربه مغزی است

تشنج بعد از ضربه مغزی حکایت از یک آسیب جدی به مغز دارد.

اشکال در حرکت

ناتوانی در حرکت دادن یک یا چند عضو بدن ( دست ها و پاها ) و یا کرختی و سوزن سوزن شدن آنها از نشانه های رایج ابتلا به ضربه مغزی است.

مقالات بعدی مارا در این زمینه دنبال کنید .

محقق: نگین رشید زاده

منبع:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: