مرجع زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,لیزر مو،جراحی زیبایی،تخفیف لیزر موهای زائد در تهران، بهترین مرکز لیزر مو در تهران،دستگاه لیزر بدون درد،اقدامات قبل از لیزر مو، مرکز لیزر شریعتی

سردرگمی برای انتخاب محلول بوتولونیوم و سهولت در تزریق

0 9
رای دادن به این پست
سردرگمی برای انتخاب محلول بوتولونیوم : سهولت در تزریق دوزهای بوتاکس

همیشه بحث درمورد “کدام ماده ی سم بوتولونیوم را متخصصین زیبایی ترجیح می دهند” جالب است. این مواد انواع مختلف و متنوعی دارند. برخی متخصصین باکتری نرمال سالین را بیشتر برای تزریق به نواحی مانند زیر بغل ترجیح می دهند، و از مقدار کمتری از این ماده برای رسیدن به نتیجه ای بهتر و دقیق تر استفاده می کنند. گاهی وجود چندین متخصص برای تزریق بوتاکس با سرنگ های متنوع کمی نگران کننده است، چرا که احتمال خطا در میزان تزریق دارو وجود دارد.


تخفیفات ویژه بهار در مرکز زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل

الکساندرایت در ایران (اسکلپیون، مدیواستار 2018)

 22612171_021  021-22612108

09027610748


 

چگونه می توان از این مشکل جلوگیری کرد؟
  1. با تمام متخصصین که قصد تزریق و انجام کار را دارند ملاقات کنید و ماده ی اصلی مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
  2. ماده برای بیمار می تواند قبل از عمل رقیق شود و سپس تزریق شود.
  3. از سرنگ مناسب برای تزریق مطمئن شوید. گاهی از سرنگ برای ادغام کردن مواد با یکدیگر استفاده می شود.
  4. برای هماهنگی میان زمان و مقدار تزریقی ماده نموداری تهیه کنید.

گام اول: گاهی بیماران برای تغییر محلول ماده ای که در گذشته از آن استفاده می کردند، مقاومت نشان می دهند.  تداوم در این راه  برای کاهش خطا در میزان دوز تزریقی سخت است، بنابراین انتخاب محلولی استاندارد برای تزریق بسیار مهم است. برخی از پزشکان از ۲ mlبرای قسمت های مختلف صورت استفاده می کنند و برخی دیگر از ۱ml محلول استفاده می کنند که البته این مورد انعطاف بیشتری برای بیمار و پزشک دارد، به این معنا که در صورت نیاز دوز بالاتری به قسمت مورد نظر تزریق خواهد شد.

گام دوم: در زیر جدولی برای تزریق بوتاکس وجود دارد. که البته برای زئومین نیز کاربرد دارد. دیسپورت جدول دیگری دارد زیرا مانند بوتاکس ۱۰۰ واحد نیست بلکه ۳۰۰ واحد است. به برند محلول بوتولونیوم مصرفی حتما دقت کنید.پ

جدول تزریق بوتاکس
جدول تزریق بوتاکس

معمولا برای خطوط اخم گلابلا از ۲ml محلول تزریقی و برای خطوط اطراف دهان ۴ ml استفاده می شود. که ۵ واحد کامل برای ناحیه ی بالای لب کاربرد دارد.

گام سوم: سوزن ها معمولا سرنگ انسولین BD هستند، بدون نیاز به هاب یا سوزن های اضافی است. مطلقا هیچ زباله وجود ندارد. برای هر بیمار از ۵ تا ۶ سرنگ برای مناطق مختلف استفاده می شود. خوشبختانه سرنگ های انسولین گران نیستند. همچنین برای جدا کردن حلقه ی آهنی از آمپول از وسیله ای به نام کپی دکاپر استفاده می شود.

انتخاب سرنگ:

برای افرادی که ۱ml برای تزریق استفاده می کنند، سرنگ های BDانسولین با حجم ۵ واحد مناسب هستند. این سرنگ ها ۰٫۵ و ۰٫۳ ml هستند. برای این محلول ها هر کدام از خط های روی سرنگ نشان دهنده ی ۱ واحد از ماده است. پس کار بسیار آسان می شود.

برای متخصصین زیبایی که ۲ ml از محلول را تزریق می کنند سرنگ های BDانسولین ۱۰ واحدی مناسب هستند.

مدل های دیگری نیز وجود دارند که دارای پیستون برای جلوگیری از هدر رفتن محلول بوتولونیوم می شوند و به راحتی سوزن عوض می شود.

برخی دیگر از سرنگ ها برای تزریق ۲٫۵ ml محلول توسط یونی تاکس تعبیه شده است که هر خط گویای یک واحد محلول است.

لینک منبع

گردآورنده: میترا کرمانیان

نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error:
در حال بارگذاری