مرجع زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,لیزر مو،جراحی زیبایی،تخفیف لیزر موهای زائد در تهران، بهترین مرکز لیزر مو در تهران،دستگاه لیزر بدون درد،اقدامات قبل از لیزر مو، مرکز لیزر شریعتی

درمان های طبیعی برای شوره سر

0 0
رای دادن به این پست
درمان های طبیعی برای شوره سر
درمان های طبیعی برای شوره سر

گاهی اوقات  ممکن است پوسته های زرد یا سفیدی  را بر روی شانه هایتان و یا در لابه لای موهایتان ببینید اینها  نشانه های  شوره سر هستند . شوره سر در واقع سلولهای مرده پوستی هستند که در پوست سر دیده می شوند . هنگامی که  مبتلا به شوره سر می شوید ، پوست سر پوسته پوسته  و  قرمز می شود و گاهی اوقات نیز با احساس خارش  همراه است . خارش و یا مالش پوست سر باعث کنده شدن شوره از سر می شود و زمانیکه  لباس تیره به تن داشته باشید ، بیشتر متوجه شوره سر می شوید.


تخفیفات ویژه بهار در مرکز زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل

الکساندرایت در ایران (اسکلپیون، مدیواستار 2018)

 22612171_021  021-22612108

09027610748


 

 

شوره سر به این معنا نیست که موهایتان کثیف است ، اما سبک آرایش موها  و محصولاتی را که استفاده می کنید ، ممکن است باعث شوره سر شود. برخی  رنگ موها و حالت دهدنده ها باعث خشکی سر می شوند یا موجب واکنش پوستی شدید خواهند شد . اگر دچار شوره سر هستید ، شستشوی ناکافی موه

ا می تواند شوره سر را تشدید کند زیرا سلول های مرده بیشتری تولید می شوند . بهتر است شامپو و یا محصولاتی که مرتبط با مو هستند تغییر داده شود تا شوره سر کمتر و بهبود یابد .

 

احتمال دیده شدن شوره در دیگر قسمت های بدن به غیر از پوست سر نیز وجود دارد از جمله  پیشانی، ابرو، مژه، و یا گوش . پوسته های روی قفسه سینه و یا هر جایی از بدن که مو رشد میکند می تواند نشانه ی شوره باشند . چربی یا قرمزی پوست بدن  همچنین می تواند نشانه ی شوره باشد  باشد.

 

درمان های طبیعی برای شوره سر

برخی تحقیقات موارد زیر را برای درمان طبیعی شوره سر تایید کرده اند ، اما هیچ مدرکی دال بر تاثیر دائم این مواد وجود ندارد .

درمان های طبیعی برای شوره سر
درمان های طبیعی برای شوره سر

 

آلوئه ورا : مصرف آلوئه ورا به تنهایی بر روی پوست سر خارش و پوسته پوسته شدن پوست سر را کاهش می دهد .

شامپوی روغن درخت چای : مصرف ۵٪  از شامپوی روغن درخت چای  شوره و خارش  سر را کاهش میدهد.

شامپو سنبل هندی : شستشوی سر با ۲٪  از شامپو سنبل هندی ، قارچ هایی که موجب شوره سر شده اند را ازبین می برد.

 

برای مصرف شامپو ضد شوره طبق دستوالعمل ذکر شده برروی آن عمل کنید . با انگشتانتان  شامپو را به آرامی روی پوست سر مالش دهید و اجازه دهید به مدت پنج دقیقه شامپو روی سرتان بماند  . با بهبود یافتن شوره سر بهتر است دیگر از شامپو ضد  شوره استفاده نکنید .

همچنین برای از بین بردن شوره سر می توان زمان کوتاهی را در مقابل نور خورشید  صرف کرد . نور خورشید ، قارچ هایی که موجب شوره سر و درماتیت سبورئیک شده اند را از بین می برد . فقط به خاطر داشته باشید بهنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید از پوست خود  محافظت کنید و حتما از کرم های ضد آفتاب دارای SPF حداقل ۳۰  و یا  بالاتر استفاده نمایید .

 

مترجم : مرضیه کبیری فر

منبع : http://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/ss/slideshow-dandruff

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error:
در حال بارگذاری