جراحی پلک- مهمترین نکات در مورد جراحی پلک که ممکن است پزشک به شما نگوید!

0

 جراحی پلک 

جراحی پلک، یک روش جراحی ظریف است که بر روی پلک ها انجام می شود. هدف آن بهبود ظاهر کلی پلک های فوقانی و پایین است.. هدف از جراحی پلک بهبود ظاهر کلی پلک های فوقانی و پایین است. بنابراین این  عمل می تواند به عنوان عملیات جراحی پلاستیکی یا زیبایی طبقه بندی شود. تمام انواع نقص  های پلک، نواقص و یا ناهنجاری ها را می توان با این روش اصلاح کرد.به عنوان مثال،  حالت پژمردگی پلک ها  با حذف چربی پوست و ماهیچه ناخواسته در عمل جراحی پلک از بین می رود.. بلفاروپلاستی معمولا به دو نوع تقسیم می شود: جراحی پلک پایین و عمل جراحی پلک فوقانی.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - جراحی پلک- مهمترین نکات در مورد جراحی پلک که ممکن است پزشک به شما نگوید! پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - جراحی پلک- مهمترین نکات در مورد جراحی پلک که ممکن است پزشک به شما نگوید! پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - جراحی پلک- مهمترین نکات در مورد جراحی پلک که ممکن است پزشک به شما نگوید! نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

پلک - جراحی پلک- مهمترین نکات در مورد جراحی پلک که ممکن است پزشک به شما نگوید! جراحی پلک بالایی 

این نوع جراحی پلک  شامل برش هایی است که اجازه می دهد برای از بین بردن چربی ها و پوست استفاده شود. پس از برداشتن، با استفاده از یک کوک برای آوردن پوست با هم استفاده می شود.

جراحی پلک پایین 

در روش جراحی پلک پایین برش های پوستی به طور مستقیم در زیر خط کش و یا از طریق یک رویکرد ترانس کانژویتی (برش ساخته شده درون پلک) ساخته می شوند. این روش دسترسی به پلک ها را فراهم می کند.این روش دسترسی به پلک ها را فراهم می کند. برش های ساخته شده قابل مشاهده نیستند، و این روش ایده آل برای بیمارانی است که می خواهند چربی را از پلک خود برداشته یا اضافه کنند. علاوه بر این، ترکیبی از رویکرد transconjunctival و لایه برداری لیزر پلک در کاهش چین و چروک و خطوط چشم استفاده می شود.

جهت کسب اطلا عات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 دلایلی که جراحی پلک باید انجام شود چیست ؟ 

همانطور که سن شما بالا می رود ،عضلات که از پلک حمایت می کنند، آنها نیز ضعیف می شوند. سپس چربی بیش از حد بالا یا زیر پلک ها جمع می شود و در نتیجه باعث کاهش اثر ابروها می شود،  از این رو پلک ها   (کیسه های بالا) و کیسه های زیر چشم نیز حالت شکنندگی پیدا می کند با بالا رفتن سن ، پوست اطراف چشم شما نیز تیره میشود.

در چه مواردی جراحی پلک انجام می شود ؟ 

علاوه بر داشتن یک نگاه قدیمی در ارتباط با پوست تیره، پوست تیره نیز می تواند زمینه دید شما را مختل کند. بنابراین،  عمل جراحی پلک  بالایی برای از بین بردن پوست و چربی بیش از حد انجام می شود، به طوری بهبود زمینه دید شما. پلک های شما به صورت هشدار ظاهر می شود و به لطف این روش، جوانتر خواهید شد.

حالت چین پلک نیز از طریق عمل جراحی دوپل (عمل جراحی پلک آسیایی) افزایش می یابد. نام، همانطور که از نام آن نشان می شود، با آسیایی ها مرتبط است، زیرا معمولا این نوع عمل جراحی را انجام می دهند تا بیشتر شبیه به افراد غربی (چشم های بزرگتر و گسترده تر) باشند

.از بین بردن چربی بیش از حد پوست نیز یکی دیگر از دلایل این عمل جراحی است. از طریق بلوفاروپلاستی  یا جراحی پایین، خطوط پلک ها بهبود می یابد و چربی ها یا حذف می شوند یا اضافه می شوند. نتیجه این عمل یک چهره بدون چین و چروک و بافت پوست صاف است

.چه کسانی کاندید عمل جراحی پلک هستند ؟ 

این روش معمولا در بیماران  به شکل سرپایی انجام می شود. هر فردی که از لحاظ سلامت و مسائل بهداشتی مناسب باشد می تواند برای جراحیاقدام کند.. نامزدهای با انتظارات واقع بینانه همراه با سلامتی خوب نیز مناسب هستند.با این حال، قبل از تصمیم گیری در موردبلفاروپلاستی، انتظار می رود که نامزدان آنچه را که پیش بینی می کنند را پیدا کنند و به تجزیه و تحلیل اثرات بلفاروپلاستی ادامه دهند. این شما را برای هر گونه نتیجه ممکن از عمل جراحی آماده می کند.

برخی از آماده سازی برای  جراحی پلک چیست؟ 

بیمار قبل از تصمیم گیری باید آزمایشات و بحث های مربوط به این عمل را انجام دهد. او باید در موقعیتی باشد که به وضوح مزایا و خطرات احتمالی مربوط به عملیات را درک کند.بنابراین شما هرگز نباید عجله کنید تا تصمیم بگیرید. دستورالعمل پزشک قبل از عمل باید به شکل مکتوب باشد و به طور انتقادی دستور العمل های پس از عمل را بررسی کند. همه این کارها انجام می شود تا قبل از انجام این روش مطمئن شوید آگاه باشید و آماده باشید.قبل از روز جراحی، اطمینان حاصل کنید که همه چیز بررسی شده است.تمام آمادگی های قبل از عمل ، در طول عمل و پس جراحی نیز مهم هستند.

شماره های تماس سریع بهترین تخفیف های زیبایی

مرکز زیبایی قلهک:

  ☎ 02122612108 ☎ 22612171_021

  ☎09027610748

پزشک شما باید از عمل جراحی شما مطمئن باشد. تأیید پزشک شما اهمیت دارد زیرا او تمام سوابق مربوط به دارو در مورد شما دارد و می تواند تعیین کند که آیا این روش باید انجام شود یا خیر. در بعضی موارد ممکن است که شما در صورت استفاده از آرامبخش یا بیهوشی عمومی برای این عمل، مهیا شوید.

آیا خطرات احتمالی مرتبط با جراحی پلک وجود دارد؟ 

درست مثل تمام جراحی ها، عوارض و خطرات احتمالی همیشه وجود دارد. در حین عمل جراحی پلک هم، ممکن است عوارض و همچنین خطرات احتمالی ایجاد شود. خطرات اولیه مربوط به این روش عبارتند از: خونریزی، عفونت، زخم، ناتوانی در بستن چشمها، بینایی، از دست دادن بینایی، چشم های خشک و یا وضعیت پلک های غیر طبیعی. در صورت این عوارض، بلافاصله برای کمک بیشتر با پزشک خود تماس بگیرید.

عمل جراحی چگونه انجام می شود؟ 

هنگامیکه هر دو پلک بالا و پایین را  با یکدیگر عمل می کنند، روش تقریبا دو ساعت طول می کشد. بیهوشی موضعی همیشه همراه با آرام بخش دهان و دندان است.هنگامی که تمام چهار پلها کار می کنند، پزشک ابتدا با بالایی شروع می شود و سپس با پلک  پایین تر ادامه می دهد.

خلاصه روش جراحی پلک به شرح زیر است: 

برش طولی در امتداد خطوط طبیعی پلکها ساخته شده است. سپس دکتر از طریق این برش ها پوست را جدا می کند و پوست و چربی های اضافی را از بین می برد. سپس برش ها توسط بخیه های بسیار کوچک بسته می شود که تا شش روز باقی می مانند. با این وجود، این بستگی به تکنیک بلفاروپلاستی دارد که مورد استفاده قرار می گیرد. پلک های پایین تر به طور معمول بخوبی نیاز ندارند.

بهوش آمدن پس از عمل 

nوره بهبودی پس از جراحی معمولا کوتاه است. در روز بعد از جراحی، به احتمال زیاد کبودی و تورم بدتر در پلک ها رخ خواهد داد. این وضعیت را می توان با استفاده ازکمپرس های  سرد کاهش داد. به آرامی کمپرس های خنک در منطقه آسیب دیده برای تسکین درد اعمال کنید. پیاده روی مکرر می تواند در سرعت بخشیدن به روند بهبود نیز کمک کند. اثرات بیهوشی و آرام بخش نیز ممکن است کم کم مشخص شود، د. با این حال، پس از مدتی، اثرات کاهش می یابد و شما دوباره  احساس طبیعی  .دارید.

باند های بیش از برش ها ممکن است پس از چند روز برداشته شود در حالی که بخیه ها می توانند تا یک هفته باقی بمانند. این کار را در  پیگیری با دکتر خود انجام دهید زیرا او به پیشرفت شما نظارت دارد. در صورتیکه بخیه خود جذب شود، نیازی به کشیدن آن نیست. بنابراین نیازی به قرار ملاقات با پزشک وجود ندارد. هرگز باند یا بخیه را خودتان بردارید. شما ممکن است آسیب بیشتری به چشم در روند ایجاد کنید. پس از جراحی، فعالیت های طبیعی معمولا بعد از 7 تا 10 روز بسته به نوع بیمار ادامه می یابد. پس از 2-3 هفته، کبودی و تورم شروع به ناپدید شدن می کنند و شما در راه بازگشت کامل به زندگی عادی خود خواهید بود.

هزینه عمل جراحی پلک چقدر است ؟ 

هزینه عملیات بستگی به پیچیدگی و نوع روش انجام شده دارد. بنابراین، قیمت همیشه از یک بیمار به دیگری متفاوت خواهد بود و از یک بیمارستان به دیگری نیز متفاوت خواهد بود.  بنابر این متناسب با بودجه خود یک قیمت مناسب را انتخاب کنید.بیمه درمانی به طور معمول هزینه های عمل جراحی پلک های فوقانی را پوشش می دهداگر که بیمار از زمینه دیداری خود دچار اختلال شود. با این حال، برای موارد پوشش داده شده ، توسط بمه درمانی ، قبل از این که پس از یک سری آزمایش های بصری انجام شود، همه چیز باید مستند شود. این کار با این هدف صورت می گیرد که آیا میدان دید شما مسدود شده یا نه. شرکت بیمه، قبل از اینکه بتواند این روش را تأیید کند، شما را ملزم خواهد کرد تا گزارش های ارسال را از آزمون های بصری تهیه کنید. تمام این فرآیند به این دلیل است که اکثر شرکت های بیمه درمانی ازمواردی را که ممکن است به صورت زیبایی در نظر گرفته شوند را پوشش نمی دهد. بنابراین شما باید ثابت کنید که عملیات مورد نظر شما صرفا به دلایل پزشکی است.

 بیماربعد از عمل جراحی پلک چه انتظاری دارد ؟ 

در سراسر جهان تعداد بسیار زیاد یاز افراد به این عمل رو یآورده اند.  بسیاری از افراد حتی بدون اینکه کوچکترین اطلاعی از این عمل داشته باشند ، خود را به پزشک سپرده واین عمل را انجام می دهند. واقعیت های زیر به شما می آموزند که چه چیزی پس از جراحی انتظار دارید و چگونه پس از جراحی خود مراقبت کنید. علاوه بر این، شما یاد خواهید گرفت که چقدر طول می کشد روند بهبود و چه اقداماتی برای بهبود سریع آن انجام شود. پلک 4 - جراحی پلک- مهمترین نکات در مورد جراحی پلک که ممکن است پزشک به شما نگوید!

اکثر عمل جراحیدر یک روز انجام می شود. در حقیقت، معمولا به صورت سرپایی انجام می شود. با این حال، در بعضی موارد خاص، جراح می تواند  توصیه کند که بیمار یک روز در بیمارستان بماند. . این که بیمار در منزل باشد یا در بیمارستان مراحل بهبود را سپر ی کند را باید ،پزشک تصمیم م یگیرد.

یکی از موارد مورد انتظار تورم قرنیه است. همچنین چشم ممکن است پاره شود و بیش از حد خشک شود. پزشکان معمولا پماد را برای کمک به کاهش تحریکات توصیه می کنند. به دلیل استفاده از پماد در چشم بیمار، ممکن است بینایی بیمار تار و تیره باشد. انتظار می رود که یکی ازچشم هایی که به شدت حساس به نور به عنوان آنها به تدریج بهبود یابد.

حالت تورم و پف آلود بودن پس از جراحی پلک

تورم پس از هر عمل جراحی عادی است. این به این دلیل است که وقتی بافت بدن آسیب می بیند، مکانیسم محافظ بدن، با ارسال گلبول های سفید برای ترمیم بافت آسیب دیده، به سرعت پاسخ می دهد. این چیزی است که باعث پوسیدگی و تورم می شود.

با این حال، بیش از نیمی از تورم احتمالا پس از 14 روز کاهش می یابد. بقیه پس از دو یا سه ماه ناپدید خواهند شد.  دربرخی از بیماران ممکن است 6 تا 12 ماه طول بکشد تا تورم به طور کامل ناپدید شود. اگرچه این امر موردی نادر است،  و تورم برای دائمی نیست. با این وجود شما باید از میزان تبحر و توانایی پزشک خود برای این عمل اطمینان حاصل کنید.

چگونگی مراقبت از چشم پس از  عمل جراحی چشم 

پلک ها معمولا بعد از عمل جراحی پلک پایین و بالا احساس تنگی می کنند. ممکن است درد در پلک ها وجود داشته باشد. درد با داروهای مسکن  درمان می شود. استفاده از کرم آنتی بیوتیک برای درمان برش ها و نگه داشتن آنها برای 7 روز اول پس از جراحی روان کننده است. شما همچنین ممکن است قرار دادن بسته بندی سرد بر روی برش به عنوان آنها کمک می کند تا کاهش درد و تورم. برای کمک به نگه داشتن چشم ها از خشک شدن، مهم است که از قطره های چشم استفاده کنید.  کار هایی مانند مطالعه ، استفاده از لنزهای تماسی و استفاده از کامپیوترها، فعالیتهایی هستند که چشمها را خشک می کنند؛ از این رو، به خصوص برای هفت روز اول پس از عمل، باید از این نوع کار ها  اجتناب شود.

بهتر است که  7 روز پس از عمل سر خود رابالا نگه دارید. زیرا این کار به کاهش تورم و کبود ی کمک می کند. انتظار می رود که پزشک برا یبرداتن بخیه ها حدود دو تا هفت روز پس از عمل اقدام کند. بیمار حدود 10 روز پس از عمل می تواند به زندگی عادی خود برگردد. پزشکان توصیه می کنند که بیماران در طول چند هفته اول از عینک آفتابی تیره استفاده کنند.عینک آفتابی تیره، چشم ها را از اثرات نامطلوب هوا محافظت می کند. این  اثرات نامطلوب شامل باد و نور مستقیم خورشید است که موجب تحریک در چشم می شود. از آنجا که چشم ها خیلی زود خسته می شوند، به خصوص تا زمانی که بیمار به طور کامل بهبود پیدا کند ، ضروری است که بیمار خواب منظم داشته باشد.

بیمار باید از خم شدن، گریه کردن، بلند کردن، و یا هر گونه فعالیت ورزشی جلوگیری کند. این به این دلیل است که چنین فعالیت هایی باعث افزایش خون رسانی به چشم می شود. علاوه بر این، بیماران باید در هنگام بروز این فعالیت ها با پزشک مشورت کنند.

  چقدر طول می کشد تا بهبودی کامل حاصل شود ؟ 

چندین هفته طول می کشد تا پس از عمل جراحی پلک  بهبود سریع یابد. به طور معمول 2 تا 3 روز بعد از عمل جراحی بخیه برداشته   می شود. برای اولین بار، چشمها قرمز و متورم شده است، مخصوصا بعد از اینکه بخیه ها برداشته شوند. تورم و قرمزی با گذشت زمان   ازبین می رود. در این زمان خاص، بیماران باید اطمینان حاصل کنند که چشم ها مقدار زیادی استراحت می کنند.

به منظور بهبود یافتن سریع بیماران ،  باید ازهر گونه اقداماتی که باعث افزایش خون رسانی به پلک ها می شود،  اجتناب شود. پس از ده روز، استراحت ممکن است  بیمار بتواند به کار خود بازگردد.

در بعضی موارد خاص، روند بهبودی ممکن است طولانی تر از  حد پیش بینی شده  طول بکشد. هنگامی که این اتفاق می افتد، بیماران به دلیل ظاهر متورم و کبود شده چشم خود، افسرده و ناامید می شوند. با این حال، پس از چند هفته، چشم آنها جوان تر و بیشتر هشدار ظاهر می شود. طبق گفته های بیمارانی که تحت  عمل جراحی پلک قرار گرفته اند، پس از عمل جراحی، این رضایت بخش ترین  بخش کاراست.

چه اقداماتی باید برای بهبودی سریع در خانه انجام شود؟

.خواب مناسب برای بهبود سریع حیاتی است. هنگام خواب، همیشه سر خود را روی بالش بالا نگه دارید

بدون اجازه پزشک خود اقدام به رانندگی نکنید

از تماشای تلویزیون و استفاده از رایانه به ویژه در چند روز اول پس از عمل اجتناب کنید

تا 14 روز پس از عمل از لنز استفاده نکنید و یا حتی برا یاستفاده از آن با پزشک خود مشورت کنید

بهتر است تا 14 روز پس از عمل جراح یپلک از کرم و لوسیون استفاده نکنید. آرایش هم نکنید

بیمارمی تواند 24 ساعت بعد از عمل حمام کند. اما باید مراقب باشد که مواد شوینده صابون و شامپو با چشم تماس پیدا نکند

تا 7 روز پس از عمل هیچ فشار ناگهان یبر رو ی چشم خود وارد نکنید. حتی مالیدن چشم نیز ممکن است  آسیب زندده باشد

  1. داروها

قبل از مصرف هر گونه دارو، همیشه با پزشک خود مشورت کنید. اطمینان حاصل کنید که شماکاملاً توصیه های دکتر را درک کنید. به شدت به راهنمایی و توصیه های دکتر در مورد استفاده از مواد مخدر پایبند باشید. اگر از قطره های چشم و کرم آنتی بیوتیک  استفاده می کنید، مطمئن شوید که از آنچه پزشک توصیه می کنید پیروی کنید.

   سر خود را به عقب بر گردانید و پلک را با یک انگشت پایین بیاورید. 

.  قطره چشم خود را در قسمت پایین پلک بریزید.

. در حالیکه چشم خود را برای حدود 30 تا 60 ثانیه بسته اید ، اجازه دهید تا پماد یا قطره در اطراف جشم حرکت کند.

نوک قطره یا پماد را به داخل چشم یا مژه ها نزنید.

.با رعایت نکات مراقبتی و احتیاطی که در بالا ذکر شد و با مشاوره دکتر خود مشورت کنید، همه چیز باید خوب باشد . با این   وجود اگر مشکلی داشتید حتما ً با پزشک خود تماس بگیرید

نگارنده : مریم طباطبائی 

   منبع خارجی :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: