ترشحات واژن در بارداری، علت تا درمان!

0

ترشحات واژن در بارداری، علت تا درمان!

واژن - ترشحات واژن در بارداری، علت تا درمان!
ترشحات واژن در بارداری

از اولین نشانه های بارداری افزایش ترشحات واژن در بارداری است

بارداری در بیشتری مواقع با افزایش آشفتگی و بیقراری همراه است و همیشه آسان نیست که وانمود کنیم که تغییراتی که در بدن ما اتفاق می افتد طبیعی هستند و باعث نگرانی ما نمی شوند. میزان ترشحات واژن یکی از آن تغییرات است که معمولا بسیار غلیظ و پر تکرار است و مقدار آن در طول بارداری متفاوت است. مهم است که در طول بارداری نسبت به هرگونه تغییرات طبیعی بدن آگاهی داشته باشید و هر مورد غیر طبیعی را بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

ترشحات طبیعی واژن در بارداری

از اولین نشانه های بارداری افزایش ترشحات واژن است و این در طول بارداری ادامه پیدا می کند. دکتر شریل راس، متخصص بهداشت زنان در مرکز بهداشت سنت جان در  کالیفرنیا، می گوید: هنگامی که یک زن باردار می شود، واژن او به شدت تحت تاثیر خصوصیات اخلاقی او قرار می گیرد.

ترشحات طبیعی واژن، که به نام لیکوریا نیز شناخته می شود، رقیق، شفاف و یا شیری رنگ است و بوی ملایمی دارد. تغییرات در ترشحات واژن ممکن است یک یا دو هفته پس از بارداری شروع شود، حتی قبل از اینکه پریود شما آغاز نشده باشد. همانطور که بارداری شما پیشرفت می کند، این ترشحات معمولا بیشتر می شود و در پایان بارداری به نهایت خود می رسد. می توانید از جوراب شلواری مخصوص بارداری استفاده کرده و از تامپون در دوران بارداری اجتناب کنید.

در هفته های آخر بارداری، ممكن است متوجه شوید كه ترشحات واژن شما حاوی رگه های مخاطی غلیظ با رگه های خون است كه این نشانه درد زایمان است و نباید باعث ایجاد نگرانی شود.

.jpg - ترشحات واژن در بارداری، علت تا درمان!
ترشحات واژن در بارداری

تغییرات در ترشحات واژن در بارداری

ترشحات واژن در سراسر چرخه قاعدگی زنان به علت نوسان در سطح هورمون جریان دارد. هنگامی که باردار شدید، هورمون ها همچنان نقش مهمی در تغییرات در ترشحات واژن دارند.

تغییرات در دیواره رحم در دوران بارداری همچنین باعث ترشحات واژن می شود. همانطور که دیواره رحم و دیواره واژن نرم می شود، بدن برای جلوگیری از عفونت ها به افزایش تولید ترشحات واژن می پردازد. سر نوزاد شما همچنین می تواند در انتهای بارداری در برابر دیواره رحم قرار بگیرد که اغلب منجر به افزایش ترشحات واژن می شود.

.jpg - ترشحات واژن در بارداری، علت تا درمان!
ترشحات واژن در بارداری

ترشحات غیر طبیعی واژن در بارداری

مهم این است که شما به دکتر خود در مورد ترشحات واژن غیر طبیعی اطلاع دهید، زیرا این می تواند نشانه ای از عفونت یا مشکل در بارداری شما باشد. در اینجا برخی از نشانه های ترشحات واژن غیر طبیعی:

_ زرد، سبز یا خاکستری رنگ

_ بوی قوی و غلظت بالا

_ همراه با تورم، قرمزی یا خارش

ترشحات غیر طبیعی ممکن است علامتی از عفونت باشد. عفونت های قارچی در دوران بارداری شایع هستند. اگر عفونت قارچی شما گسترش پیدا کند، پزشک کرم واژینال یا شیاف را توصیه کند.

برای جلوگیری از عفونت قارچی:

_ لباس های شسته شده و گشاد بپوشید.

_ لباس زیر پنبه ای بپوشید.

_ بعد از دوش گرفتن، شنا کردن یا ورزش، اندام تناسلی شما خشک شود.

_ برای تقویت باکتری های سالم ماست و سایر مواد غذایی رژیمی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

ترشحات واژن غیر طبیعی نیز می تواند توسط بیماری های مقاربتی جنسی ایجاد شود. پزشکان توصیه می کنند همه زنان باردار قبل از بارداری حتما آزمایش ابتلا به این نوع بیماری ها را بدهند. پزشک متخصص در اولین قرار قبل از بارداری حتما تمام این آزمایشات را انجام خواهد داد. اگر فکر می کنید به بیماری های مقاربتی یا STD مبتلا شده اید، حتما در اسرع وقت به پزشک خود اطلاع داده تا بتواند در کاهش خطر این بیماری ها و تاثیر آن بر کودک شما کمک کند.

ترشحات غیرعادی ممکن است نشان دهنده عارضه ای در بارداری شما باشد. اگر حتی مقدار کمی ترشحات قرمز روشن دارید بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید. این می تواند نشانه ای از جفت سر راهی یا کنده شدن جفت باشد.

واژن در بارداری - ترشحات واژن در بارداری، علت تا درمان!
ترشحات واژن در بارداری

زمان مراجعه به پزشک

اگر دچار لکه بینی با خونریزی هستید که مجبور به استفاده مداوم از پد دارید و یا اگر  این خونریزی بیشتر از یک روز طول بکشد و با گرفتگی شکم و درد همراه باشد حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

هنگامی که به چیزی شک دارید، همیشه بهتر است که با پزشک خود تماس بگیرید. به هرگونه تغییرات در ترشحات واژن و هر ویژگی دیگری توجه کنید. این به پزشک کمک خواهد کرد که تشخیص دهد که آیا این ترشحات واژن خطرناک است یا خیر.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - ترشحات واژن در بارداری، علت تا درمان! پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - ترشحات واژن در بارداری، علت تا درمان! پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - ترشحات واژن در بارداری، علت تا درمان! نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

محقق: میلاد اسد بیگی

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: