مرجع زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,لیزر مو،جراحی زیبایی

پیش از اصلاح موهای زائد ناحیه تناسلی این مطلب را بخوانید!

پیش از اصلاح موهای زائد ناحیه تناسلی این مطلب را بخوانید!
رای دادن به این پست

آیا نگه داشتن ناحیه تناسلی بدون موهای زائد بهتر و بهداشتی تر است؟

 

 

107950634 1 - پیش از اصلاح موهای زائد ناحیه تناسلی این مطلب را بخوانید!

اصلاح موهای زائد ناحیه تناسلی

امروزه تراشیدن یا کوتاه کردن موهای ناحیه تناسلی در میان زنان و مردان بسیار رواج پیدا کرده است، بطوریکه بررسی های اخیر نشان میدهد ۸۴% زنان این کار را انجام میدهند. اما آیا این کار واقعا سودمند است؟ یا ممکن است خطر داشته باشد؟

از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی عموما بواسطه تراشیدن، اپیلاسیون یا لیزر در بین زنان رایج است. این روزها، ناحیه تناسلی زنان مانند بدن عروسک باربی صاف و براق شده است و این اتفاقی است که درست بعد از بلوغ تقریبا همه دختران و زنان بدان گرایش دارند.

اما چرا بسیاری از زنان ناحیه تناسلی خود را مانند مرغ پر کنده میکنند؟ در یک نظرسنجی عمومی از ۳٫۳۱۶ زن در امریکا مشخص شد که ۵۹% آنها این کار را به دلایل بهداشتی انجام میدهند. این زنان سنی بین ۱۸ تا ۲۴ سال داشتند.

به گفته پزشکان بسیاری از زنان تصور میکنند داشتن موهای زائد ناحیه تناسلی باعث کثیفی است. همین امر سبب شده که اعمال جراحی زیبایی بطور فزاینده ای افزایش پیدا کنند. اگر به نظر برخی مو، کثیف و نجس است، پس چرا موهای سرمان را نمیزنیم؟

 

راه حل

177662031 1 - پیش از اصلاح موهای زائد ناحیه تناسلی این مطلب را بخوانید!

اصلاح موهای زائد

از دوران یونان باستان، اصلاح مو رواج داشته تا جاییکه تصاویر بجا مانده از زنان یونانی بدون مو است. در دوران باستان، زنان موهای ناحیه تناسلی خود را از ریشه میکندند یا از چراغ هایی برای سوزاندن آنها استفاده میکردند. از دهه ۱۹۸۰ میلادی به بعد، بسیاری از مدل های زیبایی تقریبا تمام موهای زائد خود را از بین بردند و رفته رفته این روال همگانی شد.

ناحیه تناسلی هر فرد به خود او مربوط است. اما موهای زائد این ناحیه برای حفاظت دستگاه تناسلی در برابر اصطحکاک و عفونت در بدن انسان نهادینه شده است. از بین نبردن این موهای زائد بهداشتی تر است. برخی زنان، پس از رفع موهای زائد ناحیه تناسلی، دچار بریدگی یا رویش موهای زیر پوستی میشوند و در برخی دیگر التهاب فولیکول های مو یا هیپرپیگمانتاسیون (تجمع رنگدانه ها در بافت) بروز میابد. اگر خیلی بدشانس باشید امکان بروز عفونت های پوستی و افزایش خطر ابتلا به هرپس تناسلی و سایر بیماری های مقاربتی نیز وجود دارد. این امر بدین دلیل است که ناحیه تناسلی، پوست بسیار ظریفی دارد و بریدگی هرچند کوچک روی آن باعث نفوذ باکتری و ویروس میشود. از بین بردن همه موهای زائد ناحیه تناسلی، دستگاه تناسلی را زخمی و بی دفاع میکند. بررسی ها نشان داده است که تعداد زیادی از مراجعین به بخش اورژانس بیمارستان ها از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۰ به دلیل نظافت ناحیه تناسلی بوده است.

 

چرا باید از تراشیدن، اپیلاسیون و اصلاح موهای زائد ناحیه تناسلی پرهیز کرد؟

5100 1 - پیش از اصلاح موهای زائد ناحیه تناسلی این مطلب را بخوانید!

تراشیدن، اپیلاسیون و اصلاح موهای زائد

بی شک، ناحیه تناسلی مهمترین بخش بدنتان در روابط جنسی محسوب میشود. هرکس عقیده ای دارد و ما هرگز قصد نداریم که بگوییم کدام روش از بین بردن موای زائد ناحیه تناسلی را انتخاب کنید یا این کار را انجام ندهید. آنچه که لازم است بدانید اینست که هیچ اتفاقی نمی افتد اگر موهای زائد این منطقه، بطور طبیعی سر جای خود باقی بمانند.

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، از بین نبردن موهای زائد ناحیه تناسلی، مزایای بسیاری برای سلامتی دارد. بدن به گونه ای طراحی شده است که باید در ناحیه تناسلی مو وجود داشته باشد.

به دلایلی که در فهرست زیر اشاره شده است، نباید موهای زائد ناحیه تناسلی خود را از بین ببرید:

 

۱- مو به دلیلی در آنجا رشد کرده است

ما تنها پستاندارانی هستیم که موهای بلند و خشنی در ناحیه تناسلی خود داریم. در واقع این موضوع بی دلیل نیست. موهای زائد ناحیه تناسلی در دوران بلوغ ظاهر میشوند و بطور بالقوه ای بیانگر این موضوع است که آمادگی انجام اعمال جنسی را دارید. این موهای زائد همچنین مانند یک محافظ در برابر اصطحکاک ناشی از مقاربت عمل میکند.

۲- موهای زائد ناحیه تناسلی میتوانند شما را جذاب تر کنند

موهای زائد تناسلی، فرومون های جنسی (مولکول‌ هایی که باعث جذب جنس مخالف میشوند) را فعال میکنند و بطور بالقوه ای جذابیت را افزایش داده و سبب باروری بیشتر میشوند.

۳- موهای زائد تناسلی برای تعریق مهم است

دو نوع غدد تعریق وجود دارد: اکرین که عرق را بدون بو ترشح میکند و اپوکرین که در زیربغل و ناحیه تناسلی یافت میشود. غدد اپوکرین از فولیکول های موهای ناحیه تناسلی، بعنوان مسیری برای ترشح عرق که سرشار از پروتئین، لیپید و فرومون است، استفاده میکند.

۴- اصلاح و اپیلاسیون ناحیه تناسلی میتواند سبب سوزش شود

رشد مجدد موهای زائد، رشد موهای زیر پوستی، خارش و سوزش و التهاب مواردی هستند که ۷۵% افراد آنها را پس از از بین بردن موهای زائد تناسلی تجربه میکنند.

۵- امکان بروز بیماری های مقاربتی

بررسی ها نشان میدهد که از بین بردن موهای زائد تناسلی ممکن است با افزایش ابتلا به سوزاک، کلامیدیا و ویروس پاپیلومای انسانی در ارتباط باشد. از طرفی گفته میشود که از بین بردن موهای زائد تناسلی، بروز شپش تناسلی را کاهش میدهد.

۶- در خطر آسیب هستید

طی گزارشات بعمل آمده از مراکز اورژانس، اغلب صدمات و آسیب های ناحیه تناسلی در نتیجه از بین بردن موهای زائد این ناحیه بوده است.

 

اشتباهات رایج در از بین بردن موهای زائد تناسلی

download - پیش از اصلاح موهای زائد ناحیه تناسلی این مطلب را بخوانید!

از بین بردن موهای زائد تناسلی

۱- قبل از دوش گرفتن، اصلاح میکنید

میدانیم که عجله دارید، اما این روش مطمئنا منجربه سوختگی ناشی از تیغ خواهد شد. سعی کنید آخرین کاری که در حمام انجام میدهید، اصلاح موهای زائدتان باشد. این امر به فولیکول های مویتان فرصتی برای نرم شدن میدهد و این موضوع، خطر ابتلا به التهاب را تا حد زیادی کاهش میدهد.

۲- استفاده از ژل استحمام و تیغ کهنه

آیا تابحال دیده اید که مردها برای اصلاح صورتشان از صابون و تیغ کهنه استفاده کنند؟ این بدان خاطر است که ابزار مناسب، تفاوت های شگرفی ایجاد میکند. از یک کرم اصلاح بدون بو استفاده کنید. ۱ الی ۲ دقیقه کرم را روی ناحیه تناسلی خود بگذارید تا موهای زائدتان نرم شوند. سپس با استفاده از یک تیغ جدید کارتان را انجام دهید. تیغ های کهنه و کند، سبب ایجاد جوش یا سوختگی ناشی از تیغ میشوند.

۳- کوتاه نکردن موی زائد، پیش از اصلاح

استفاده از قیچی به شما کمک میکند که خود را برای اصلاح آماده سازید. اگر موهای زائدتان بیش از ۳٫۵ سانتی متر رشد کرده است، قبل از رفتن به حمام آنها را کوتاه کنید. این کار نه تنها در وقتتان صرفه جویی میکند، بلکه از بروز التهاب نیز پیشگیری خواهد کرد.

۴- خشک اصلاح کردن

اگر در موقعیتی اضطراری قرار گرفته اید و باید موهای زائدتان را از بین ببرید، هیچگاه بدون خیس کردن ناحیه تناسلی و بکارگیری کف، اقدام به این کار نکنید. شاید حداکثر ۵ دقیقه بیشتر طول بکشد تا پوستتان را برای تیغ زدن و اصلاح آماده کنید. در غیر اینصورت به قرمزی و جوش در ناحیه تناسلی دچار خواهید شد.

۵- استفاده مداوم از لوسیون برای لطافت پوست تازه اصلاح شده

لوسیون های نرم کننده پوست دارای عطر هستند و میتوانند سبب تحریک پوست تازه اصلاح شده شوند. اگر تمایل دارید، میتوانید از محصولاتی استفاده کنید که بطور خاصی برای تسکین پوست تهیه شده اند یا از یک مرطوب کننده طبیعی ملایم مانند آلوئه ورا یا روغن نارگیل برای آبرسانی و محافظت از پوست استفاده کنید.

۶- پوشیدن لباس زیر نامناسب پس از اصلاح ناحیه تناسلی

پس از اصلاح ناحیه تناسلی از پوشیدن لباس های زیر تنگ و نازک پرهیز کنید. لباس های زیر ۱۰۰% نخ به تن کنید که در اطراف دهانه پا کش پلاستیکی نداشته باشند. این امر به پوست ناحیه تناسلی، فرصتی برای تنفس میدهد و از رشد موهای زیر پوستی پیشگیری میکند.

 

منابع:

لینک ۱ لینک ۲ لینک ۳ لینک ۴

تحقیق و ترجمه:: مینو زرفش

 

 

 

آیا نگه داشتن ناحیه تناسلی بدون موهای زائد بهتر و بهداشتی تر است؟     امروزه تراشیدن یا کوتاه کردن موهای ناحیه تناسلی در میان زنان و مردان بسیار رواج پیدا کرده است، بطوریکه بررسی های اخیر نشان میدهد ۸۴% زنان…

اگر این مطلب را می پسندید، لطفا به آن ستاره دهید.

امتیاز کاربران: ۴٫۵۴ ( ۷ امتیاز)

نظر پیش از اصلاح موهای زائد ناحیه تناسلی این مطلب را بخوانید!

  • من از تیغ برای اصلاح موهای تناسلی خودم استفاده میکنم مشکل جوش و خارش دارم البته بعد از رویش موها این موضوع حل میشه شنیدم لیزر خز دارن برای اونجا لطفا راهنمائی کنید

    شیدا آبان ۳, ۱۳۹۶ ۱۲:۳۰ ب.ظ پاسخ
    • به سایت تهران اسکین مرکز لیزر مراجعه کنید

      مدیر بخش تحقیق و توسعه آبان ۱۶, ۱۳۹۶ ۳:۴۰ ب.ظ پاسخ

نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin