بزرگترین مرجع تخصصی زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,جراحی زیبایی,لیپوساکشن

۱۰ نکته اساسی که باید قبل از تزریق بوتاکس بدانیم

۱۰ نکته اساسی که باید قبل از تزریق بوتاکس بدانیم
رای دادن به این پست
10 نکته اساسی که باید قبل از تزریق بوتاکس بدانیم

10 نکته اساسی که باید قبل از تزریق بوتاکس بدانیم

۱٫درک توانایی های بوتاکس. بوتاکس سمی است که باعث شل شدن عضلات و در وهله اول از بین بردن چروک ها می شود. این ماده و تزریق آن مورد تایید FDAهستند و بیشتر برای از بین بردن خطوط اخم میان دو ابرو کاربرد دارند. با این حال در خطوط افقی پیشانی، چروک های ریز اطراف چشم و دهان، چروک های ریز اطراف بینی ولیف کردن ابروها از تزریق بوتاکس استفاده می شود. برخی از پزشکان تنها تزریق بوتاکس را به یک سوم بالای صورت اختصاص می دهند و گروهی دیگر از آن برای رفع خطوط لب و حتی چروک های گردن و در مواردی تا قسمت هایی که با یقه ی باز قابل رویت است، بهره می برند.

۲٫بهترین متخصص در انجام تزریق بوتاکس را انتخاب کنید. تفاوت بسیار زیادی میان کسی که می تواند تزریق را انجام دهد با کسی که باید (متخصص در این زمینه) انجام دهد، وجود دارد.

۳٫وظیفه ی شماست تا پزشک متخصص را به سمت نتیجه ی دلخواهتان هدایت کنید. این وظیفه ی پزشک شماست که به چگونگی و مقدار بوتاکس توجه داشته باشد، و این موضوع را به شما گوش زد کند که بوتاکس تنها راه حل نیست. پزشکان معمولا سوالاتی از این قبیل می پرسند که: چه چیزی در ظاهر شما مورد تاییدتان نیست؟ و براساس سن، شیوه زندگی و خودتان نظراتی را با شما به اشتراک میگذارند. اگر شما بگویید: من مادری هستم که در زندگی روزمره بسیار پرمشغله هستم و نیاز به کمی سرحال شدن و داشتن چهره ای طبیعی دارم ، باعث می شود پزشک محتاطانه به قضیه نگاه کند و در انجام تزریق بوتاکس زیاده روی نکند. ولی اگر شما اینگونه پاسخ دهید که: به تازگی طلاق گرفته ام و کم کم پا به سن گذاشته ام و نیاز دارم کمی جذابتر به نظر برسم. با این پاسخ شما راه را برای پزشک باز می گذارید تا در مورد نحوه ی شکل دادن به چهره شما تصمیم بگیرد. حتی گاهی با نشان دادن عکس هایی از بازیگران و دیگر افراد از پزشک نتیجه ی مورد نظر خود را طلب کنید. مانند( جنیفر آنیستن، نیکل کیدمن).

۴٫برنامه ی بوتاکس خود را در شش هفته زمان بندی کنید و آن را بر هر چیز دیگری مقدم شمارید. رویت تاثیرات بوتاکس بر چهره در حدود ۵ روز طول می کشد ، پس باید در رفع کبودی ها و تورم های پوستی تا چندین روز شکیبا باشیم.

۵٫از خوردن روغن ماهی و ایبوپروفن قبل از هز جلسه تزریق بوتاکس خودداری کنید. برخی از دفاتر پزشکی قبل از جلسه ی بوتاکس این موضوع را با بیمار خود در جریان نمی گذارند ، اما گاهی برخی افراد برای بهبودی سریعتر از عصاره ی آناناس( بروملین) و یا خود آناناس که ضد التهاب است، بهره می گیرند.

۶٫از هزینه ی آن و مرغوب بودن ماده ی تزریقی اطمینان حاصل کنید. هزینه ی آن به صورت :۱٫ واحدی ۲٫ناحیه ای است.

۷٫بیشتر بودن نشان از بهتر بودن نیست! به خاطر بسپارید که بوتاکس یک زهر است و نواحی صورت برای دریافت آن ظرفیتی دارند، و صافتر شدن چهره به معنای زیباتر شدن آن نیست.

۸٫بعد از بوتاکس در حدود ۲تا۴ ساعت ایستاده بمانید. این امر باعث می شود شما بوتاکس تزریق شده در جای خود ثابت بماند و از آن اطمینان حاصل شود. البته نه به این معنا که استراحت و تفریحات خود را به کلی کنار بگذارید.

۹٫تزریق بوتاکس به مرور زمان افزایش می یابد. ممکن است شما فردی با تجربه ی بوتاکس  باشید و به پزشک خود از تزریقاتی که در گذشته داشته اید، نگویید و به جای تنها ۲ واحد به تزریق ۵ واحد برسید. که بیشتر، بیشتر است، اما زیبایی نیست!

۱۰٫اشتباهات حتی با بهترین دکترها نیز رخ می دهند. بیشترین حساسیت و یا حتی نگرانی در رابطه با افتادگی پلک است که باید پزشک متخصص در میزان عمق تزریق بوتاکس  محتاط باشد، چرا که ممکن است بوتاکس به لایه های عمیق تر تزریق شده و یک عصب را چند ماه از کار بیاندازد. خوشبختانه، عصب دوباره به حالت قبل می گردد.

لینک منبع: اینجاکلیک کنید

گردآورنده: میترا کرمانیان


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin