بزرگترین مرجع تخصصی زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,جراحی زیبایی,لیپوساکشن

پاک سازی تاتو با لیزر: کنجکاو باشید!!!

پاک سازی تاتو با لیزر: کنجکاو باشید!!!
رای دادن به این پست

پاک سازی تاتو با لیزر: کنجکاو باشید!!!

حدود ۳۰% از مردم آمریکا، حداقل یک تاتو دارند∙ که حدود ۲۵% از آن ها از تاتویی که زده اند پشیمان هستند∙ اگر شما جزو آن ۲۵% افراد پشیمان هستید، خبر خوب به شما این است که تکنیکی برای رفع تاتوی شما با لیزر با اثرات جانبی ناچیزی وجود دارد.

عملکرد لیزر در پاک سازی تاتو

لیزر با استفاده از شدت بالای پرتوی نور، پیگمنت های رنگی موجود در زیر پوست را شکسته و تفکیک می کند. پیگمنت های تاتو های مشکی و سیاه تمام طول موج های لیزر را جذب می کنند، در نتیجه رنگ سیاه راحت ترین رنگ برای پاکسازی با لیزر است. رنگ های دیگر نیز با توجه به پیگمنت رنگی اشان لیزر مخصوص خود را می طلبند. شما در ابتدا باید با پزشکی متخصص و حرفه ای در این رابطه مشورت کنید، و از فرآیند ها و اتفاقاتی که بر پوست می افتد آگاهی کامل داشته باشید. درمان های پیشنهادی از سوی پزشک بستگی به سن ، اندازه و رنگ های تاتو ی شما دارد. رنگ پوست شما یکی دیگر از مسائلی ست که باید به آن در عمق پیگمنت های تاتو و پاک سازی آن ها توجه نمود.

مواردی که شما در طول پاک سازی تاتو  ممکن است با آن ها روبرو شوید:

  1. شما باید حتما از عینک های محافظ در طول درمان استفاده کنید.
  2. پزشک عکس عمل پوست شما را به لیزر چک می کند و سپس به درمان شما می پردازد.
  3. پزشک پالس هایی از پرتوهای نور شدیدی به سطح بالای پوست که پیگمنت های تاتورا جذب کرده اند می تاباند.

تاتو ها به نسبت اندازه ای که دارند پالس دریافت می کنند. برای خلاصی از شر تاتو به طور کامل از چندین جلسه ی درمانی استفاده می کنند. در پایان هر جلسه، تاتوی شما محوتر می شود.

رفع تاتو با لیزر کنی ناراحت کننده و دردناک است، که البته از بیهوشی به هیچ عنوان استفاده نمی شود. معمولا قبل از انجام پاک سازی از کرم های بی حسی موضعی استفاده می شود.

بلافاصله پس از لیزر از کمپرس آب یخ برای تسکین درد استفاده کنید. از کرم ها و پماد های آنتی بیوتیک و بانداژ برای حفاظت بهره ببرید. حتما در هنگام خارج شدن از منزل و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، مقداری ضد آفتاب بروی آن قسمت بمالید.

پاک سازی تاتو با لیزر

پاک سازی تاتو با لیزر

اثرات جانبی پاک سازی تاتو با لیزر

رفع تاتو با لیزر نسبت به سایر روش ها مانند؛ درم ابریژن، اکسیژن، یا سالا بریژن ایمن تر است. اما با اثرات جانبی روبرو است مانند:

  • قسمتی که توسط لیزر درمان می شود در خطر عفونت قرار دارد، و اسکار خفیفی از خود به جای می گذارد.
  • در موارد زیادی که تاتو ها به رنگ مشکی و یا آبی هستند، لیزر به راحتی بر آن ها اثر می گذارد و سبب رفع کامل آن ها می شود، اما در تاتو های قرمز و در این طیف رنگی تاتو کمی ضعیف عمل می کند.
  • تاتو های آرایشی مانند؛ خط چشم، خط لب، ابرو ها ، محل درمان شده با لیزر کمی تیره تر می شود که نیاز به جلسات درمانی بیشتری دارد.

به دلیل انتخابی بودن تاتو، بیمه به این کار تعلق نمی گیرد.

لینک منبع

محقق : میترا کرمانیان

لطفا تجربیات خورد را با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

 


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin