بزرگترین مرجع تخصصی زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,جراحی زیبایی,لیپوساکشن

لیزر Q سوئیچ و خاصیت پاکنندگی تاتو

لیزر Q سوئیچ و خاصیت پاکنندگی تاتو
3 (60%) 1 امتیاز

لیزر Q سوئیچ

لنفوم پوستی

گاهی رنگ های قرمز به کار رفته در تاتو بسیار سمی هستند و در دو نوع سمی و سرطان زا ممکن است عمل کنند.( برای مثال با نام نیترو انیلین). این مواد گاهی توده هایی در درون بدن ایجاد می کنند . نگرانی ابراز شده در این رابطه این است که لیزر ممکن است سبب تحریک لنفوسیت ها و یا سلول های دندریتیک در پوست شود و لنفوم پوستی ایجاد کند.

مقاومت

پیگمنت ها و رنگدانه های مختلف نیاز به لیزر با  طول موج های متفاوتی نیز دارد.  برخی از تاتو ها تنها از یک رنگ و برخی دیگر رنگارنگ هستند. در این حالت می توان تاتو های تک رنگ را با یک طول موج از پر تو پاک نمود اما طول موج های متفاوتی برای پاک نمودن رنگ قرمز، آبی، رنگ های فانتزی و غیره باید استفاده کرد و پاک کردن تاتو با لیزر Q سوئیچ در یک جلسه امکان پذیر نیست و باید در جلسات متفاوت و متعدد در یک یا سه ماه به حذف آن اقدام نمود. از پاک نمودن لیزر در یک جلسه جدا خود داری نمایید، چرا که سبب ایجاد حساسیت، زخم، کهیر و ….. می شود.

لیزر Q سوئیچ

لیزر Q سوئیچ

گزینه های دیگر برای حذف تاتو

با استفاده از شبیه ساز رایانه ای  نشان داده شد که لیزر تاتو به منظور حذف ان از سطح پوست، فوتوآکوستیک محسوب می شود. در این روش پالس ها کوتاه تر و سریعتر هستند و به اندازه ی لیزر های قوی انرژی را به پوست و رنگدانه ها منتقل می کنند. امید به آن است که این لیزرها با افزایش عمل فاگوسیتوز و یا ایجاد تغییراتی در لایه ی اپیدرم به رفع خالکوبی ها و تاتو ها در مدت زمان و جلسات کمتر  با پاک کنندگی بالا تر، خسارات ناخواسته ی کمتر و نتایج بیشتر برای مصارف زیبایی برسند.

کرم های ایمیکوئیمود%Imiquimod ) 5 )درصد و تر تینوئین در رابطه با لیزر درمانی برای حذف و پاک کردن تاتو مورد مطالعه قرار گرفته شد. در طی آزمایشی که بر روی یک حیوان انجام شد، قسمتی از پوست حیوان تاتو شد و پس از با استفاده از لیزر Q سوئیچ پاک شد، پاک کننندگی لیزر بسیار قابل تحسین بود، اما اثراتی مانند التهابات شدید و فیبروز در محل مشاهد ه گشت. هنگامی که این لیزر بر پوست انسان اعمال شد مقداری از کرم ایمیکوئیمود(Imiquimod ) نیز بر پوست مالیده شد مشکلات را تا حدی بر طرف نمود.

رنگ دانه های مختلف تاتو قدرت جذب طول موج های لیزر را در سطوح مختلفی دارند. در حال حاضر لیزر Q سوئیچ یکی از بهترین روش ها در حذف تاتو های پوستی است.

لینک منبع

محقق: میترا کرمانیان

پاسخ سوالاتتان را از ما بخواهید


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin