بزرگترین مرجع تخصصی زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,جراحی زیبایی,لیپوساکشن

لیزر Q سوئیچ : سوالاتی مهم در مورد اثرات آن

لیزر Q سوئیچ : سوالاتی مهم در مورد اثرات آن
3 (60%) 1 امتیاز

سوالاتی مهم در مورد اثرات لیزر Q سوئیچ

مروری بر لیزر Q سوئیچ

لیزر Q سوئیچ

لیزر های Q سوئیچ برای درمان لکه های پوستی کاربرد دارند. یکی از روش های عالی هستندکه توسط سازمان  FDA برای رفع لکه های عمیق و سطحی پوست مورد تایید قرار گرفته اند. این دستگاه با استفاده از پرتو های انرژی با قدرت بالا و تنظیمات متفاوت قادر به درمان مشکلات پوستی بسیاری است. این پرتو ها توسط ملانونین پوست جذب می شوند و به ذرات ریز تری تقسیم می شوند و توسط دستگاه لنفاوی بدن دفع می گردند. البته این روش در جوانسازی، رفع منافذ و خطوط پوست نیز کاربرد دارد.

سوال:

اختلالات رنگدانه های پوستی و یا تغییر رنگ پوست پس از لیزر کیو سوئیچ چگونه است؟

بیمار:

من لکه ای بر روی پوستم دارم، که در اثر نور شدید خورشید بر روی گونه ام ایجاد شده است.  دو بار است که با استفاده از لیزر Q سوئیچ به درمان پرداخته ام. هر جلسه ۳ ماه با جلسه ی بعدی تفاوت زمانی داشت. پس از حدود ۴ ماه، لکه ای صورتی – قهوه ای روی پوستم نمایان شد. حالا چه باید بکنم؟ من آسیایی هستم و رنگ پوستی میانه دارم، از اینکه دوباره برای درمان بروم وحشت دارم. شاید لکه ای بزرگتر بر روی پوستم ایجاد شود. لطفا پاسخم را بدهید.

پاسخ متخصصین:
دکتر پارکر ای. ولارگو

دکتر پارکر ای. ولارگو

دکتر پارکر ای. ولارگو در این رابطه می گوید: ” شما باید با پزشک خود در این باره صحبت کنید و از او بخواهید تا چاره ای بیاندیشد. این حالت برای افرادی با تن پوستی شما نادر است ولی با محصولی به نام هیدروکوئینون قابل درمان است. من بیماران زیادی با شرایط شما را درمان نمودم، امیدوارم شما نیز مانند آنان بهبود یابید.”

دکتر هاردیک سونی

دکتر هاردیک سونی

دکتر هاردیک سونی می گوید: ” تیره گی پوست و اختلالات رنگی پوست معمولا همیشگی نیستند. و پس از مدتی خود به خود رفع می گردند. خطرات و عوارض جانبی استفاده از لیزر Q سوئیچ تغییر رنگ پوست و ایجاد جای زخم است. اثرات جانبی دائمی در این روش بسیار نادر هستند. این حالت در اثر پاسخ پوست به تولید شدید ملانونین است. بدن شما شروع به ساخت مجدد هومئوستسیس می کند و اثرات پیگمنتاسیون و لکه ی ایجاد شده، رفع می گردند. من به شما توصیه می کنم تا جای ممکن از ایستادن در نور خورشید خودداری نمایید، چرا که ممکن است مناطق لکه دار تیره تر شوند.”

لینک منبع

محقق: میترا کرمانیان

نظرتتان را با ما به اشتراک بگذارید!!!

 


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin