بزرگترین مرجع تخصصی زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,جراحی زیبایی,لیپوساکشن

روش هایی مفید برای درمان آکنه! با ما همراه شوید!

روش هایی مفید برای درمان آکنه! با ما همراه شوید!
رای دادن به این پست

روش های درمان آکنه

چگونه متخصصین پوست موفق به تشخیص آکنه می شوند؟

برای تشخیص آکنه، متخصص ، پوست شمارا تست می کند تا از ابتلای شما به آکنه مطمعن شود. گاهی بیماری های دیگر نیز علائمی مانند آکنه دارند. اگر شما به آکنه مبتلا باشید متخصصین کارهایی انجام خواهند داد که شامل:

  • مدل های آکنه را درجه بندی می کنند. درجه یک( آکنه خفیف) درجه ۴( آکنه شدید) است.
  • نوع یا انواع آکنه های پوستی ظاهر شده بر پوست را یادداشت می کنند.
متخصصین پوست چگونه به درمان آکنه می پردازند؟

امروزه راه هایی موثر برای درمان آکنه وجود دارد. البته به این معنا نیست که هر آکنه ای با هر روشی به دلخواه قابل درمان است. اما می توان انواع آن را با روش خاص خود کنترل کرد.

افرادی که به آکنه ی خفیف مانند؛ جوش های سر سفید و سر سیاه، جوش سر تیز (سوزنک) و جوش چرک دار مبتلا هستند، با محصولات دارویی موجود در داروخانه ها بدون نسخه ی پزشک قابل درمان هستند. محصولاتی مانند بنزول پروکسید یا اسید سالیسیلیک اغلب سبب پاکسازی پوست می شوند. البته به این معنی نیست که آکنه یک شبه با استفاده از این محصولات از بین می رود. درمان های خانگی نیز به ۴ تا ۸ هفته زمان برای اثر بخش بودن نیاز دارد. زمانیکه آکنه پاکسازی شد، شما باید به درمان و نگهداری از پوست خود تا پایان ادامه دهید تا تیرگی ها نیز رفع شوند.

روش هایی مفید برای درمان آکنه! با ما همراه شوید!

روش هایی مفید برای درمان آکنه! با ما همراه شوید!

چه زمانی باید به یک متخصص پوست مراجعه کرد؟

اگر تعداد زیادی کیست، فرورفتگی و برآمدگی و انواع آکنه روی پوست شما ظاهر شود، و هیچ یک از درمان های خانگی و داروهای بدون تجویز دکتر بر پوست شما موثر نباشد، حتما باید به متخصص پوست مراجعه نمایید. پزشکان راه های زیر را برای خلاصی از آکنه ها به شما پیشنهاد می کنند:

درمان هایی که به روی پوست اعمال می شوند: بیشتر درمان ها برای آکنه به پوست اعمال می گردد. متخصصین از درمان های موضعی استفاده می کنند. برخی درمان های موضعی سبب نابودی باکتری ها می شود. برخی سبب کاهش چربی می شوند. این درمان های موضعی شامل ریتینوئید، بنزوید پروکسید قوی، آنتی بیوتیک، و سالیسیلیک اسید هستند. متخصصین پوست مواد مناسب شما را مشخص می کنند.

درمان هایی که برای بدن کاربرد دارند: داروها معمولا برای آکنه های متورم و قرمز موثر هستند. درمان های موثر برای نابودی کیست ها و… شامل:

  • آنتی بیوتیک ها ( به رفع باکتری ها و کاهش تورم کمک می کند.)
  • قرص های ضد بارداری و دیگر قرص های کنترل کننده ی هرمون های بدن
  • ایزوتریتینیون ( تنها ماده ای که بر همه ی انواع آکنه اثر بخش است.)

روش های درمان آکنه: گاهی متخصص پوست شما درمان های دیگری که تنها با یک بار ویزیت و در یک جلسه به شما پیشنهاد میکند، مانند:

  • لیزر و دیگر درمان ها با اشعه: این روش ها باکتری ( پی. آکنه ) را بر روی پوست کاهش می دهد. انتخاب این روش به دست متخصص شما صورت می پذیرد.
  • لایه بردار های شیمیایی: این روش توسط شما در خانه قابل انجام نمی باشد. متخصصین پوست از این روش برای درمان دو نوع آکنه( سر سیاه و سوزنک) استفاده می کنند.
  • رفع/ریمور آکنه: متخصصین از روش ” استخراج و زهکشی” برای رفع آکنه های کیستی بزرگ استفاده می کنند. این روش زمانی کارایی دارد که دارو ها و دیگر روش ها پاسخوی آکنه نباشند.
نتیجه

انتظار برای بهبودی خود به خود آکنه ، اشتباه است. بدون درمان ، آکنه ، ممکن است سبب اسکارهای دائمی، اعتماد به نفس کم، افسردگی و عصبانیت شود. این درمان ها حتی با پاک سازی آکنه ادامه پیدا خواهد کرد زمانیکه  پزشک شما به شما بگوید.

لینک منبع

محقق: میترا کرمانیان

لطفا سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

 

 

 


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin