بزرگترین مرجع تخصصی زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,جراحی زیبایی,لیپوساکشن

رنگی کردن چشم با لنز های دائمی

رنگی کردن چشم با لنز های دائمی
رای دادن به این پست

برایت اوکیولرچیست؟

برایت اوکیولر عمل پیوند به داخل چشم است؛ در این پیوند لنزی که بدن با آن سازگار باشد، در داخل عنبیه چشم جای میگیرد، و رنگ عنبیه را برای اهداف پزشکی و زیبایی تغییر می دهد.

این پیوند معمولا در زمینه ی پزشکی برای درمان بیمارانی استفاده می شود، که به آلبینیسم چشمی، کلوبوما، آنیریدیا کلی/ جزئی، هتروکرومیا و آتروفی/ لاغری عنبیه دچار هستند. برایت اوکیولر توانایی کاهش فوتوفوبی وایجاد عنبیه ای سالم و زیبا برای بیمارانی که از ظاهر عنبیه ی خود رنج می برند، دارد.

این روش در دنیای زیبایی و آرایش نیز سهمی دارد. افرادی که در آرزوی داشتن چشمانی روشن با نتایج دائمی هستند نیز به این روش روی آورده اند. در این روش با کاشت لنزهای رنگی در عنبیه، فرد دارای چشمانی رنگی برای همیشه می شود.

چرا برایت اوکیولر ایمن تر از دیگر روش ها ست؟

برایت اوکیولر با روش هایی که با تکنولوژی برش-لبه ای عمل می کنند و نتایجی عالی در پایان به همراه دارند متفاوت است. در این روش توجه اصلی بر روی فیزیولوژی و آناتومی چشم است. طراحی موجود در این پیوند، ریسک افزایش فشار بر روی چشم به مدت طولانی که سبب گلوکوم و کوری می شود را کاهش می دهد.

چگونه برایت اوکیولر بر دید افراد تاثیر می گذارد؟

هدف برایت اوکیولر اصلاح کاهش دید یا اختلالات انکساری چشم نیست، بلکه هدف اصلی این روش، ایجاد رنگی سالم و طبیعی در عنبیه ی چشم و محافظت از چشم در برابر نور شدید خورشید ( حساسیت به نور) است. افرادی که از این روش استفاده کرده اند، باید پس از انجام عمل هنوز هم از وسایل انکساری برای چشم های شان استفاده نمایند.

اگر قصد انجام عمل لیزیک به همراه برایت اوکیولر را دارید، باید این کار را ۳ ماه جلوتر و یا ۳ ماه عقب تر/دیرتر از عمل انجام دهید.

عوارض جانبی برایت اوکیولر چیست؟ آیا روشی ایمن است؟

مواد موجود در این روش بسیار مفید و کار آمد هستند و از جنس سیلیکون پزشکی که در لنزهای بسیاری برای اصلاح دید و آب مروارید استفاده می شوند. این ماده ی سیلیکونی ایمن است ، تمام آزمایشات ISO را پاس کرده و مورد تایید قرار گرفته است. این ماده خنثی، سالم/ غیر سمی و سازگار با بدن انسان است. این پیوند دائمی تا پایان عمر با فرد باقی می ماند.

فرد مناسب باید برای انجام این پیوند انتخاب شود، تا با کمترین ریسک به بهترین نتایج برسد. برای اینکه از مناسب بودن خود برای انجام این عمل آگاه شوید، با چشم پزشک خود مشورت نمایید، و تست های چشم پزشکی را برای این کار انجام دهید.

این روش عوارضی نیز به دنبال دارد، مانند:

  • عفونت
  • فشار خون چشمی
  • آماس عنبیه
  • ادم قرنیه
  • هایفما
  • فروپاشی مکانیسم های دفاعی قرنیه
  • فقدان سلول اندوتلیال
  • تیرگی لنز های طبیعی
  • فوتوفوبی

البته خبر خوش این است که پیوند در صورت پس زده شدن و یا هر گونه مشاهده ی عارضه ی جانبی، قابل برداشت است.

در کنار این جراحی گاهی از عمل های دیگری نیز برای کاهش صدمات استفاده می شود. جراح اگر در حین عمل متوجه خطا و یا مشکلی در ادامه ی روند کار شود، پیوند را متوقف می کند.

این پیوند برای مصارف پزشکی به شدت توصیه می شود، اما برای مصارف زیبایی تا جای ممکن از آن دوری می شود. جالب این است که بدانید، صدها بیمار تنها برای مصارف زیبایی از این روش استفاده کرده اند و هیچ مشکلی و عارضه ای در بینایی این افراد مشاهده نشده است.

لنز دائمی

لنز دائمی

این عمل چند دقیقه طول می کشد؟

هر چشم حدود ۱۵ دقیقه طول می کشد تا پیوند بر رویش انجام شود.

آیا در طی عمل دردی حس می شود؟

این عمل تحت بیهوشی کامل انجام می شود در نتیجه هیچ دردی احساس نمی شود.

دوره ی نقاهت پس از عمل چه مدت است؟

دوره ی نقاهت در این روش در بین افراد متفاوت است. احساس خارش و ناراحتی در محدوده ی عمل ، امری طبیعی ست. شما پس از عمل ممکن است به نور حساس شوید و یا آبریزش چشم داشته باشید. اما نگران نباشید تنها پس از گذشت چند روز این مشکلات برطرف می شوند.

در این دوره ی زمانی۲ هفته ای، شما ممکن است شاهد تاری در دید و قرمزی چشم شوید. البته گاهی برخی از بیماران پس از ۱ ماه به دید طبیعی خود باز می گردند. پزشک شما داروهایی برای مراقبت های پس از عمل تجویز می کند تا از عفونت و التهابات چشمی دور باشید، که معمولا این داروها شامل قطره های چشمی می شوند. این داروها باید ۶ تا ۸ ماه پس از عمل مرتبا مورد استفاده قرار گیرند.

از انجام چه کارهایی پس از عمل باید خود داری کرد؟

طبیعتاً، فرد پس از انجام عمل به سرعت می تواند به خانه مراجعت کند، که این کار در مواقعی کمی متفاوت است. مثلا او نمی تواند رانندگی کند، اشیا سنگین را جا به جا کند ویا چشم های خود را با دست بمالد. تنها پیاده روی کردن، بالا رفتن از پله ها و انجام کارهای سبک در خانه مشکل ساز نیستند.

پس از گذشت دوره ی نقاهت بیمار به راحتی به فعالیت های روزانه ی خود باز می گردد، ولی دفعات شنا کردن خود را کاهش می دهد. عمل لیزیک میتواند ۴ روز قبا از این پیوند و یا ۱ماه پس از آن انجام شود.

لینک منبع

محقق: میترا کرمانیان

نظر شما در مورد این عمل چیست؟ آیا ارزشش را دارد؟

 


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin