بزرگترین مرجع تخصصی زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,جراحی زیبایی,لیپوساکشن

خطرات پاک کردن تاتو با لیزر Q سوئیچ

خطرات پاک کردن تاتو با لیزر Q سوئیچ
3 (60%) 1 امتیاز

خطرات حذف تاتو با لیزر Q سوئیچ 

خطرات پاک کردن تاتو با لیزر Q سوئیچ

پوست بسیار حساس است، برای اینکه پوست ما دچار آسیب و یا حساسیت های پس از لیزر نشود، تست این لیزر پیش از اعمال آن بر پوستتان را توصیه می کنیم.

تاول

تاول زدن پوست می تواند به دلیل درمان هایی تهاجمی از سوی لیزر و یا جذب بیش از حد پرتو های لیزر توسط پیگمنت ها و رنگدانه های پوستی است. برای جلوگیری از ایجاد تاول، از اسپری های کریوژن و یا کولر های مستقیم بر روی پوست استفاده می شود. برای جلوگیری از اثرات نامطلوب مانند کهیر زدن، خونریزی های خال خال، تاول و پوسته شدن ، حداقل چهار هفته بین جلسات باید فاصله باشد. آنتی سپتیک موضعی می توان برای جلوگیری از عفونت در ناحیه مورد نظر استفاده شود.

خطرات پاک کردن تاتو با لیزر Q سوئیچ

خطرات پاک کردن تاتو با لیزر Q سوئیچ

عکس العمل های آلرژیک ( حساسیت زا)

تاتو معمولا حاوی نمک های فلزی جیوه ( قرمز) کادمیوم (زرد)، کروم (سبز)، و یا کبالت (آبی) می باشد و کاهی سبب واکنش های آلرژیک پوستی و یا فوتوآلرژیک در ناحیه ی پوست می گردد. حال این حساسیت و تورم و مشکلات پوستی با تابش نور توست لیزر به تاتو در محل چند برابر می شود و مشکلات فرد را به حداکثر می رساند.

رنگ قرمز از رنگ هایی است که یا اسستفاده از لیزر به سختی می توان پیگمنت هایش را در هم شکست و اغلب این رنگ سبب بروز حساسیت های عمیق پوستی می گردد. این حساسیت های ایجاد شده معمولا با پوسته های شدید و خارش همراه هستند. با استفاده از دستگاه و لیزر Q  سوئیچ با تنظیمات ۵۳۲ نانومتر این مشکلات و رنگ قرمز را می توان از سطح پوست پاک نمود. واکنش های آلرژیک همچنین می توانند ب صورت موضعی یا از طریق تزریق به داخل ضایعه درمان شوند.

زخم

معمولا پس از دو هفته پس از لیزر بافتی سفت و سخت که به نام “بافت سنگ فرشی” مشهور است بر سطح پوست آشکار می شوند. خطر ابتلا به زخم بر روی پوست قفسه ی سینه، ناحیه ی بالای بازو  ها و قوزک پا بالاست. خطر ابتلا به زخم در مناطقی از پوست که در حال پاک شدن و حذف تاتو است، بالاتر است. این مشکل به دلیل انباشته شدن تاتو در محل است و پیگمنت های زیادی دارد و برای شکستن این رنگدانه ها به چندین جلسه درمان نیاز است.

در مطالعه ای که بر روی بیمارن چینی تحت لیزر Q سوئیچ به عمل آمد، افراد از ژلی قبل از انجام لیزر استفاده می کردند. این ژل از عصاره ی پیاز، هپارین، آلانتوئین گرفته می شد و هیچ تا ثیری بر پاک شدن تاتو ها در ناحیه ی درمان نداشت. این ماده سبب کاهش ایجاد زخم شد. مطالعات بیشتری برای ارزیابی اثربخشی ژل در بیماران مبتلا به انواع دیگر بیماری های پوست و یا خالکوبی حاوی رنگدانه شد.

استفاده از استرئید ها در حفظ پوست از زخم شدن و ایجاد اسکار در محل بسیار مفید است. از دیگر لیزر ها نیز می توان برای رفع تاتو استفاده نمود، مانند؛

  • لیزر یاگ
  • لیزر CO2
  • فوتودرمولوزیس

لینک منبع

محقق: میترا کرمانیان

مراقب پوست خود باشید.


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin