بزرگترین مرجع تخصصی زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,جراحی زیبایی,لیپوساکشن

تزریق ژل یا تزریق بوتاکس؟ هنوز تصمیم نگرفتی؟

تزریق ژل یا تزریق بوتاکس؟ هنوز تصمیم نگرفتی؟
رای دادن به این پست
تزریق ژل یا تزریق بوتاکس؟ هنوز تصمیم نگرفتی؟

تزریق ژل یا تزریق بوتاکس؟ هنوز تصمیم نگرفتی؟

بوتاکس

استفاده از سم بوتولونیم یکی از رایج ترین راه ها برای کاهش چین و چروک های صورت ، در سراسر دنیا شناخته شده است. این سم ماده ی تصفیه شده ای است که باکتری کلستریدیوم بوتونولینیوم در آزمایشگاه ها تولید می کند، با تزریق تنها مقدار بسیار کمی از این ماده به ماهیچه ها، ماهیچه ها و مناطق اطراف محل تزریق تا چندین ماه بی حرکت باقی می مانند و فلج می شوند. در نتیجه از ایجاد خطوط در این نواحی جلوگیری می شود و چین و چروک ها کاهش می یابند.

چین و چروک ها به دو دسته تقسیم می شوند

چروک های استاتیک: حتی زمانیکه پوست در حال استراحت و بی حرکت است، این چروک ها قابل مشاهده هستند. این خطوط به ویژه در اثر نور شدید خورشید و یا ساعت زیادی را در زیر نور خورشید سپری کردن، بوجود می آیند.

چروک های داینامیک و یا پویا: این خطوط با حرکت ماهیچه ها بر پوست نمایان می شوند. که معمولا در اثر عادات بد غذایی و یا عوامل درونی بوجود می آیند. این چروک ها معمولا در قسمت بالایی صورت دیده می شوند. خطوط ریز دور چشم معمولا با نام پنجه ی پا کلاغی نیز شناخته شده است. همچنین خطوط اخم بین دو ابرو و پیشانی را نیز شامل می شوند.

سم بوتولونیوم و یا بوتاکس برای هر دو نوع چین و چروک مناسب است. معمولا از بوتاکس برای چروک های نوع دوم یعنی چروک های داینامیک استفاده می شود. که با استفاده از سوزنی استریل و بسیار ظریف به عضلات زیر پوست در نواحی مورد نظر تزریق می شود.

ژل

تزریق ژل معمولا در اطراف لب ها است، درست در مناطقی که از بوتاکس و کلاژن و سایر پرکننده ها استفاده می شود. همچنین از این ژل برای شکل دادن به چانه، شقیقه ها، و حتی بینی نیز استفاده می شود.گاهی در درمان چروک های موجود در زیر پلک پایین چشم نیز به کار برده می شود. این روش در ترکیب با لیزر درمانی نیز پاسخ می دهد.

وظایف اصلی ژل

حجم دادن به لب ها، گونه ها و پر کردن خطوط خنده

به منظور پر کردن لب ها و گونه ها و خط خنده، از سه نوع ژل استفاده می شود: ۱٫ دائمی. ۲٫نیمه دائم. ۳٫موقتی.

ژل دائمی

این ژل از جنس پلیمر اکلیریک است، که َبه دلیل بافت بدن، این ژل ممکن است در یک مکان تجمع پیدا کند، بیمار به آن حساسیت داشته باشد و یا شکسته شکسته شود و خطوطی به جا بگذارد.

ژل موقتی

به این دلیل که این ژل از هیالورونیک اسید ساخته شده است. که یکی از آنزیم های بدن است، عوارض ژل دائمی را به همراه ندارد. مگر در مواردی خاص.

ژل نیمه موقت

از این ژل برای پر کردن خطوط عمیق پوست و همچنین لب ها استفاده می شود.

در هر صورت قبل از تزریق بوتاکس و یا ژل با یک پزشک با تجربه و مجرب مشورت کنید.

لینک منبع به این مطلبhttp://www.Meesha.com/en/Gel and Botox injection

گردآورنده: میترا کرمانیان


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin