بزرگترین مرجع تخصصی زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,جراحی زیبایی,لیپوساکشن

تزریق بوتاکس یا دیسپورت؟! نظر شما چیه؟!

تزریق بوتاکس یا دیسپورت؟! نظر شما چیه؟!
رای دادن به این پست
تزریق بوتاکس یا دیسپورت؟! نظر شما چیه؟!

تزریق بوتاکس یا دیسپورت؟! نظر شما چیه؟!

دیسپورت یا بوتاکس

هر دو محصول از سم بوتولونیوم نوع یک گرفته شده، و سبب بیحس شدن ماهیچه ها می گردند، هر دو هر ۳ تا ۴ ماه دوباره باید تزریق شوند، هر دو ماده به تدریج اثرات خود را نمایان می کنند و هر دو، سال ها ست که مورد استفاده قرار گرفته اند. همانطور که میدانید بوتاکس در آمریکا و دیسپورت در اروپا استفاده ی بیشتری دارد.

بوتاکس و دیسپورت برای تزریق به ماهیچه ی گلابلا برای رفع خطوط اخم  به تایید FDA در آمده اند، البته باید بدانید که این مواد هم اکنون در دیگر نقاط بدن نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

بر طبق نظر پزشکان متخصص در تزریق این دو ماده، تفاوت هایی میان آن ها وجود دارد که به آن ها اشاره خواهیم کرد.

به عقیده ی دکتر تری پرکینز:” به خاطر کوچکتر بودن سایز مولکول های دیسپورت در مقابل بوتاکس، دوز مصرفی آن ها نیز برای بیمار متفاوت است. مثلا ۲۰ واحد بوتاکس معادل با ۵۰ واحد دیسپورت است.”

او می افزاید: ” در هزینه ها هم بسیار با یکدیگر متفاوت هستند، دیسپورت حدود ۱۰ % ارزانتر از بوتاکس است، یعنی به عبارتی بوتاکس اگر ۵۲۵ دلار باشد همان مقدار دیسپورت ۴۷۵ دلار خواهد بود. از نظر استاندارد ها نیز با تزریق یکبار دیسپورت مقدار بیشتری به بدن شما وارد می شود.( ۲۰ % بیشتر از بوتاکس).”

عملکرد دیسپورت سریعتر است به طوری که در حدود ۱ تا ۲ روز برای دیسپورت و ۳ تا۴ روز برای بوتاکس طول می کشد. گزشی که در هنگام تزریق وجود دارد با تزریق دیسپورت کمتر از بوتاکس حس می شود.

تفاوت های بسیار موشکافانه ی دیگری نیز وجود دارد مانند؛ تفاوت در پوشش پروتئینی آن ها و مشخصات مولکول هایشان و غیره- بسیاری از جراحان مقایسه ی این دو ماده را مانند پپسی و کوکاکولا می دانند. مهمترین تفاوت آن ها در دوز مصرفیشان برای تزریق به یک محل مشابه است.

به گفته ی دکتر لوری ای. کیسیس: ”  تزریق دیسپورت درد کمتری دارد، عملکرد دیسپورت در بهبود وضعیت خطوط چهره سریعتر است، خصوصا در ناحیه ی خطوط بین دو ابرو و پیشانی میتوان این تفاوت را مشاهده نمود. هر دو تقریبا دوره ی یکسانی دارند. بسته های بوتاکس و دیسپورتت متفاوت هستند، برای بوتاکس ۱۰۰ واحد و برای دیسپورت ۳۰۰ واحد است. در هر بیماری که۱ واحد بوتاکس دریافت کرده، ۲ تا ۲٫۵ واحد دیسپورت نیاز است. ”

پرکینز در این رابطه می گوید:” من بیمارانم را مجبور به استفاده از یک محصول نمی کنم و تنها اطلاعاتم را با آن ها شریک می شوم. حتی گاهی دیسپورت و بوتاکس برای بیماران برعکس عمل می کنند در برخی از بیماران دیسپورت زمان بیشتری برای بهبود قسمت مورد نظر می برد. ولی به طور کلی سعی می کنم به بیمارانم این مطلب را برسانم که هر دو ماده نتایج یکسانی خواهند داشت.”

گذشته از تمام این موارد موضوع مهم تکنیک تزریق است. در صورتی که پزشک بی تجربه باشد از هر ماده ای که استفاده کند ممکن است سبب افتادگی ابرو و یا پلک بالا شود. در نتیجه ار مجرب بودن پزشک خود اطمینان حاصل کنید.

لینک منبع

گردآورنده: میترا کرمانیان

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin