بزرگترین مرجع تخصصی زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,جراحی زیبایی,لیپوساکشن

برداشتن خال با جراحی بهتر است یا لیزر؟

برداشتن خال با جراحی بهتر است یا لیزر؟
رای دادن به این پست

خال

مراحل علمی برداشتن خال های صورت وبدن واینکه برای برداشت خال جراحی بهتراست یا لیزر؟؟؟؟؟

وجود خال بر روی صورت وبدن امکان دارد که خود دلیلی بر زیبایی هرچه تمام تر فرد شود وخود ان خال فرد را زیبا تر  کند. اما در مواردی نیز هست که خال باعث کاستن زیبایی چهره ی فرد میشود  وبه همین دلیل فرد در اجتماع دچار کم شدن شدید اعتماد بنفس میشود و برای همین با خود احساس می کند  که اگر این خال برروی صورتش نبود او بسیار زیبا تر میشد واین زیبایی  تاثیر مستقیم بر روی روابت اجتماعی وحتی کاری او می گذاشت.

به همین دلیل بعضی از افراد تصمیم میگیرند که بعضی از خالهای صورت وحتی بدن خودرا بردارند.

ودر این تصمیم گیری برای فرد چند سوال به وجود می اید.که

۱٫ایا برداشتن این خال برای بدن من عوارضی ندارد.

۲٫ایا این خال خوش خیم است یا بدخیم؟

۳٫ایا جای خال باقی میماند.

۴٫ایا برداشتن این خال با جراحی بهتر است یا لیزر؟

هنگامیکه شما برای برداشتن خال به پزشک مراجعه میکند.ابتدا پزشک موقعیت وزواحر فیزیکی خال را بررسی میکند که عبارت اند از

۱رنگ خال

۲سایز خال

۳حاشیه ی خال

۴عدم تقارن

۵تغییر در خال

بعد از بررسی حالات ظاهری وفیزیکی خال که مثلا خال شما در چند وقت اخیر تغییر حالتی ویا تغییر سایزیا تغییر رنگی نداده .

زمانی که تمام اطلا عات فیزیکی وظاهری خال را با پرسش از بیمار بدست اورد نوبت به نمونه گیری خال میرسد در این مرحله قسمتی از خال را جدا کرده وبه ازمایشگاه میبرد وبر روی ان برسی های سیتوپاتولژیک انجام میدهند وبعداز ازمایشات وبررسی های پاتولوژیکی بدخیم یا خوشخیم بودن خال مشخص میشود.

همانطور که گفتیم اغلب خال ها به دو دسته تقسیم می شوند. بعضی از خال ها بدخیم هستند و هر چه سریعتر باید برداشته شوند و از بدن جدا شوند. که این دسته از خال ها فقط باید با جراحی برطرف شوند، زیرا دارای ریشه های بسیار بلند هستند و اغلب همراه با غده می باشند. اما خال های خوش خیم سطح پوستی هستند و با لیزر به راحتی برداشته می شوند.

طریقه برداشت خال با لیزر

زمانی که شما خال بدن یا صورت خود را با لیزر درمان می کنید، دیگر نیاز به بی حسی ندارید. زیرا لیزر دردی ندارد. و زمانی که به پوست شما شات (پرتاب اشعه لیزر به سمت پوست) می زنند، شما روی پوست خود احساس سوزن سوزن شدن و یا برخورد یک کش به پوستتان را دارید. برداشتن خال با لیزر دیگر نیاز به بخیه هم ندارد و برای همین دوران نقاهت و رسیدگی مخصوصی هم نیاز ندارد.

زمانی که لیزر روی خال شما شات می زند، یعنی اشعه لیزر که طول موج مشخصی دارد را به سمت خال شما پرتاب می کند، این اشعه جذب رنگدانه ای تیره خال شما می شود و این جذب شدن اشعه باعث می شود که دمای داخل بالا برود و سلول های خال را بسوزاند. در نتیجه خال به طور کامل از بین برود.

شایان ذکر است که زمانی که دمای درون خال بالا می رود، شما احساس سوزش یا گرما روی پوست خود می کنید؛ اما محققان و مهندسین سازنده دستگاه برای جلوگیری از این سوزش سیستم خنک کننده ی قوی روی دستگاه تعبیه کرده اند که در طول فرایند لیزر دمای پوست شما را پایین می آورد و پوست را خنک می کند. به این ترتیب شما احساس سوزش یا گرمای بیش از حد روی پوست خود نمی کنید.

مزایای لیزر کردن خال نسبت به جراحی

جراحی خال

زمانی که خال خود را از طریق جراحی برمی دارید، باید پوست شما در ناحیه جراحی بی حس شود. اما برداشتن خال با لیزر نیاز به بی حسی ندارد، چون دردی ندارد.

در برداشتن خال با لیزر نه برشی وجود دارد و نه بخیه ای.

سرعت برداشتن خال با لیزر بسیار بیشتر از جراحی خال می باشد.

ضریب امنیت لیزر از لحاظ بهداشتی بسیار بالاتر از جراحی است، چون سطح پوست کاملا بسته است.

برداشتن خال با لیزر اصلا نیازی به دوران نقاهت و نگهداری ندارد، کاملا برخلاف جراحی.

برداشتن خال با لیزر هیچ اثر و علامتی روی پوست باقی نمی گذارد.

شایان ذکر است که در روش لیزر احتمال دارد که محل خال کمی قرمز و متورم شود، اما این قرمزی و تورم نیز در دو الی سه روز به طور کامل از بین می رود و مهم تر اینکه برای درمان با لیزر حتما به کلینیک های مجاز که دارای پزشک و متخصص پوست هستند، مراجعه کنید و حتما با پزشک متخصص آن مرکز مشورت نمایید و از رفتن به محل هایی مانند آرایشگاه و غیره جدا خودداری نمایید.

محقق: وحید محمدی

 


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin