بزرگترین مرجع تخصصی زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,جراحی زیبایی,لیپوساکشن

انواع لیزر های Q سوئیچ و اطلاعاتی مفید در مورد آن ها

انواع لیزر های Q سوئیچ و اطلاعاتی مفید در مورد آن ها
3 (60%) 1 امتیاز

انواع لیزر های Q سوئیچ

قبل از انجام لیزر درمانی، پزشک شما باید از سابقه ی پزشکی تان کاملا مطلع باشد. تاتو های حرفه ای نیاز به درمان های قوی تر و بیشتری نیز دارند.

انواع لیزر های Q سوئیچ

رایج ترین آن ها شامل

  • لیزر Q سوئیچ Nd: YAG لیزر (نئودیمیوم: ایتریم گارنت آلومینیوم)
  • لیزر Q سوئیچ روبی
  • لیزر Q سوئیچ الکساندرایت
انتخاب لیزر به چندین نکته بستگی دارد. از جمله :
  • طیف نور فرضی برای جذب شدن توسط هدف
  • عمق نفوذ لیزر
  • اندازه ی ذرات مورد نظر
  • طول موج و پالس لیزر

تاتو های سیاه و هندی هر طول موجی را به راحتی جذب می کنند. اما رنگ های آبی، نارنجی طول موج های متفاوتی را جذب می کنند. ولی تقریبا می توان گفت که رنج طول موج جذبی توسط این رنگدانه ها به یکدیگر نزدیک است. رنگدانه های سبز طیف جذب متفاوتی دارد، به این دلیل که از اجزای متعدد رنگدانه ای تشکیل شده است. طیف رنگ های سفید و زرد و کرم، قدرت جذب طول موج های پرتو های لیزر را دارد.

استفاده از لیزر (ruby) یاقوت برای از بین بردن رنگ دانه های آبی، آبی تیره، سفید و سیاه استفاده می شوند و نتایج عالی به جای می گذارد. این لیزر برای رنگ هایی مانند سبز و آبی متوسط نتایجی عادی مو میانه ای را از خو به جای می گذارد و برای رنگ هایی مانند قرمز، نارنجی و آبی کمرنگ نتایج ضعیفی به همراه دارد که معمولا از آنجا که طول موج این لیزر (۶۹۴ نانومتر) است که توسط ملانین جذب می شود، استفاده از آن ممکن است در hypopigmentation)) تغییر رنگ پوست گذرا نواحی فاقد رنگدانه، و تغییرات بافتی منجر شود. حدود ۶ جلسه در طی سه هفته درمان نیاز است.

لیزر های Q سوئیچ Nd-YAG ( با طول موج های ۵۳۲ نانومتر یا ۱۰۶۴ نانومتر) منطقه ی بزرگی از پوست را به راحتی تحت تاثیر قرار می دهد. گاهی چگالی انرژی بر یک نقطه متمرکز می شود و پالس های مداوم را افزایش می دهد. قطر اشعه های این لیزر زیاد است. این روش برای رفع توده های عمیق در زیر پوست تاتو بسیار مفید است. با استفاده از این لیزر می توان مدت زمان هر درمان را تا حد بسیاری کاهش داد. رنگدانه های قرمز و نارنجی در ۶۰ درصد از بیماران تا حدود ۷۵% پاک شده اند∙

لیزر های Q سوئیچ Nd-YAG

لیزر های Q سوئیچ Nd-YAG

لیزر Q سوئیچ -Nd:YAG 1064 نانو متر، یکی از عمیق ترین لیزر های نفوذی به پوست است. این لیزر در رفع لیزر رنگدانه های تیره مانند آبی و سیاه خوش درخشیده است. لیزر Q سوئیچ -Nd:YAG 1064 نانو متر خطر ابتلا به تغییر رنگ پوستی را تا حد زیادی کاهش می دهد. این لیزر ها برای افراد با پوست های تیره بسیار کارآمد و مفید هستند. طول موج بلند تر نشان دهنده ی قدرت کمتر و تاثیر آن بر ملانین های پوستی است. برای نابود کردن تاتو های حرفه ای به ۱۰ جلسه درمانی و یا بیشتر نیاز است.

برخی از اثرات لیزر Nd:YAG ایجاد لکه های سفید با تورم و خونریزی های ناگهانی است. استفاده از مدل ۵۳۲ نانومتر با پورپورا همراه است، که در اثر جذب هموگلوبین اتفاق می افتد و درمان آن از یک هفته تا ۱۰ روز طول بکشد. ۱۰۶۴ نانومتر لیزر Nd: YAG برای از بین بردن رنگدانه روشن روشی موثر نیست.

لیزر الکساندریت

لیزر الکساندریت

لیزر الکساندریت Q سوئیچ  به طور کلی مورد استفاده برای حذف رنگدانه سیاه و سفید، آبی، و سبز است. به طور معمول، چهار تا ۱۰ جلسه در فواصل یک تا دو ماه مورد نیاز است. یکی از معایب این لیزر ایجاد لکه های سفید رنگ به مدت ۳ تا ۴ ماه برای نیمی از بیماران است. تغییرات بافتی در حدود ۱۲% گزارش شده است∙

لیزر الکساندریت ۵۱۰ نانومتر بهترین روش در رفع رنگ دانه های قرمز است.

لینک منبع

محقق: میترا کرمانیان

آیا تا کنون از یکی از لیزر های Q سوئیچ استفاده کرده اید؟ تجربیاتتان را با ما به اشتراک بگذارید.


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin