بزرگترین مرجع تخصصی زیبایی,پوست,بوتاکس,جوانسازی,لیزر موهای زائد,جراحی زیبایی,لیپوساکشن

لیزر های کیو سوییچ ND:YAG و اطلاعاتی در مورد آن

لیزر های کیو سوییچ ND:YAG و اطلاعاتی در مورد آن
3 (60%) 1 امتیاز

لیزر های کیو سوییچ  ND:YAG

تکنولوژی، عملکرد و انواع سیستم ها

لیزر های کیو سوییچ در تمام دنیا برای رفع لکه های پوستی استفاده می شود. این روش مصارف و کاربرد های بسیاری در زمینه های جراحی پلاستیک، پوست شناسی و مشکلات پوستی در کلینیک ها دارد. و یکی از بهترین روش ها در درمان تاتو هایی که بیماران از داشتن آن ها خسته شده اند، است.

تکنولوژیی که در پس لیزر کیو سویچ نهفته است

لیزر

(Laser)لیزر گرفته شده از عنوان “تابش القایی پرتو نور تقویت شده” (Light Amplified Stimulated Emission Radiation) است. لیزر ها از فوتون هایی تشکیل شده اند که با طول موج های متفاوت و خاصی در پرتوی نوری این دستگاه ها وجود دارند.

لیزر ها انواع و اقسام متفاوتی دارند و در نحوه ی عملکرد نیز بسیار متنوع هستند. لیزر هایی که برای استفاده های روزانه کاربرد دارند و از خطر کمتری برخوردار هستند، لیزر های کلاس ۱ نامیده می شوند، لیزرهایی که قوی تر هستند و خطرات بیشتری را نیز در پی دارند، و در واقع قوی ترین لیزر ها را در کلاس ۴ قرار می دهند. تمام انواع لیزرهای کیو سوییچ ND:YAG در کلاس ۴ قرار دارند، که برای این رده از لیزر ها حتما باید از عینک های محافظت کننده و قوانین خاصی برای ایمن بودن آن ها و جلوگیری از آسیب ها استفاده نمود.

لیزر های کیو سوییچ ND:YAG

لیزر های کیو سوییچ ND:YAG

Nd:YAG

لیزر  ND: YAG(نئودیمیم دوپ ایتریوم آلومینیوم گارنت) یک لیزر حالت جامد است که با استفاده از یک لیزر  Nd و میله کریستال به تولید انرژی نور می پردازد. فوتون هایی که توسط این لیزر تولید می شوند با طول موج های بالایی در حدود ۱۰۶۴nm به پوست تابانده می شوند. این لیزر ها برای مصارف مختلفی از جمله لایه برداری و حذف موهای زائد استفاده می شوند.

کیو سوییچ

لیزر های کیو سویچ پالس های کوتاهی از انرژی هستند. دو لیزر نانو ثانیه ( یک میلیاردم پالس در ثانیه) و لیزر پیکو ثانیه ( یک تریلیئونوم پالس در ثانیه) از انواع لیزر کیو سوییچ محسوب می شوند.

این لیزر ها قادرند تا مقادیر بسیار بالایی از انرژی را با هر پالس و تابش به پوست منتقل کنند. لیزرهای کیو سوییچ  Nd:YAG پرتوهایی با طول موج  ۱۰۶۴ nm ساتع می کنند. اکثر لیزر های کیو سوییچ فیلتر KTP دارند که فرکانس های نوری را به ۵۳۲nm تبدیل می کنند.

کاربرد های زیبایی لیزرهای کیو سوییچ  Nd:YAG

دو ویژگی مهم لیزر های کیو سوییچ آن ها را برای درمان و زیبایی پوست مناسب می کند:
  1. طول موج های ۱۰۶۴ nmو ۵۳۲ nm برای رفع اختلالات رنگدانه ای پوست مناسب است.
  2. پالس های این لیزر به اندازه ی کافی قدرتمند هستند که سبب رفع ناحیه ی مورد نظر شوند، و به اندازه ی کافی کوتاه نیز هستند که به پوست آسیبی وارد نکنند.
از مصارف کاربردی این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود:
  • پاک کردن تاتو های خسته کننده
  • رفع لکه ها و ضایعات رنگدانه ای / رنگی پوست ( لکه های قهوه ای، لکه های سن و…)
  • رفع ضایعات عروقی (وریدهای عنکبوتی)
  • رفع قارچ ناخن انگشت پا
  • جوانسازی غیرتهاجمی پوست

در روش های یادشده پرتو های لیزر به درون پوست و یا ناخن نفوذ می کنند ولی به بافت آن صدمه ای وارد نمی کنند و سبب می شوند که  این انرژی توسط محل مورد نظر جذب شود. (خواه این رنگدانه های تاتو است، هموگلوبین ، ملانین، یا قارچ).

لینک منبع

محقق: میترا کرمانیان

بیشتر بدانید.!!


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.
error:
در حال بارگذاری
عنوان منو
@tehranskin